Zona Dej


Sezonul 2016-2017

    Campioana en-titre este A.S. Viile Dejului.
    În sezonul 2016-2017 s-au înscris 11 echipe, cu două mai puţine faţă de sezonul anterior.
    A.S. Viile Dejului participă în Liga a IV-a, iar Energia Mănăstirea nu s-a mai înscris în Liga a V-a.
    Prima etapă a avut loc în 11 septembrie 2016, iar ultima etapă a turului în 20 noiembrie 2016.

    Etapa a 11-a, ultima a turului (20 noiembrie 2016):

      Minerul Ocna-Dej – Progresul Nireş = 2-2
      Viitorul Răzbuneni – Someşul Căşeiu = 2-2
      Someşul Vad – Ştiinţa Câţcău = 2-3
      Cetatea Unguraş – Olimpia Jichişu de Jos = 0-3
      Măgura Strâmbu – Biruinţa Mica = 0-3 (neprezentare)
      Alvio Cuzdrioara a stat.

Clasamentul după Etapa a 11-a

      1 Progresul Nireş 10 8 2 0 52-17 26p
      2 Someşul Căşeiu 10 8 4 1 35-15 25p
      3 Biruinţa Mica 10 6 1 3 30-16 19p
      4 Minerul Ocna-Dej 10 5 1 4 24-20 16p
      5 Viitorul Răzbuneni 10 4 3 3 20-16 15p
      6 Alvio Cuzdrioara 10 5 0 5 33-32 15p
      7 Ştiinţa Câţcău 10 4 1 5 15-20 13p
      8 Măgura Strâmbu 10 3 1 6 17-21 10p
      9 Olimpia Jichişu de Jos 10 2 2 6 20-32 8p
      10 Cetatea Unguraş 10 2 0 8 14-34 6p
      11 Someşul Vad 10 2 0 8 14-51 6p

    Etapa a 12-a (19 martie 2017):

      Progresul Nireş – Alvio Cuzdrioara
      Ştiinţa Câţcău – Someşul Căşeiu
      Biruinţa Mica – Olimpia Jichişu de Jos
      Viitorul Răzbuneni – Măgura Strâmbu
      Cetatea Unguraş – Someşul Vad
      Minerul Ocna-Dej va sta.


Campioanele sezoanelor anterioare din ZONA DEJ

CAMPIOANA

Locul al II-lea

Locul al III-lea

2015-2016

A.S. Viile Dejului

Progresul Nireş

Someşul Căşeiu

2014-2015

Someşul Căşeiu

A.S. Viile Dejului

Progresul Nireş

2013-2014

A.S. Viile Dejului

Someşul Căşeiu

Progresul Nireş

2012-2013

A.S. Viile Dejului

Minerul Ocna-Dej

Alvio Cuzdrioara

2011-2012

Olimpia Jichişu de Jos

Minerul Ocna-Dej

Viitorul Răzbuneni

2010-2011

Alvio Cuzdrioara

Progresul Nireş

Olimpia Jichişu de Jos

2009-2010

Cetatea Unguraş

Someşul Vad

Olimpia Jichişu de Jos

2008-2009 Cetatea Unguraş

Alvio Cuzdrioara

Olimpia Jichişu de Jos

2007-2008

Alvio Cuzdrioara

Olimpia Jichişu de Jos

Cetatea Unguraş


Sezonul 2015-2016

    Campioana en-titre este Someşul Căşeiu.
    În sezonul 2015-2016 s-au înscris 13 echipe, cele 12 din sezonul anterior şi Energia Mănăstirea (care a participat în Liga a V-a Zona Gherla).
    Prima etapă a avut loc în 6 septembrie 2015.

    Ultima etapă, a 26-a (4 iunie 2016):

      A.S. Viile Dejului – Viitorul Răzbuneni = 3-2
      Someşul Căşeiu – Progresul Nireş = 5-3
      Minerul Ocna-Dej – Biruinţa Mica = 3-2
      Ştiinţa Câţcău – Măgura Strâmbu = 2-3
      Olimpia Jichişu de Jos – Cetatea Unguraş = 4-1
      Someşul Vad – Alvio Cuzdrioara = 0-3
      Energia Mănăstirea a stat.

Clasamentul final al sezonului 2015-2016

      1 A.S. Viile Dejului 24 21 2 1 126-30 65p
      2 Progresul Nireş 24 18 2 4 109-37 56p
      3 Someşul Căşeiu 24 18 1 5 84-36 55p
      4 Biruinţa Mica 24 17 2 5 71-32 53p
      5 Minerul Ocna-Dej 24 12 3 9 57-51 39p
      6 Măgura Strâmbu 24 10 2 12 63-77 32p
      7 Olimpia Jichişu de Jos 24 10 0 14 50-79 30p
      8 Ştiinţa Câţcău 24 9 2 13 50-56 29p
      9 Viitorul Răzbuneni 24 8 1 15 53-102 25p
      10 Alvio Cuzdrioara 24 8 0 16 50-88 24p
      11 Cetatea Unguraş 24 6 3 15 61-68 21p
      12 Someşul Vad 24 6 2 16 46-82 20p
      13 Energia Mănăstirea 24 2 2 20 42-124 8p


Sezonul 2014-2015

Campioana en-titre este A.S. Viile Dejului. În acest sezon s-au înscris 12 echipe, cele 10 de anul trecut şi două echipe noi: Biruinţa Mica şi Măgura Strâmbu.
Prima etapă a avut loc în 7 septembrie 2014, iar turul s-a încheiat în 30 noiembrie 2014. Campiona de toamnă a fost Someşul Căşeiu, urmată de Progresul Nireş la 4 puncte şi de A.S. Viile Dejului la 5 puncte.
Campioana sezonului 2014-2015 este Someşul Căşeiu.

    Ultima etapă, a 22-a (7 iunie 2015):

      A.S. Viile Dejului – Someşul Căşeiu = 1-2
      Progresul Nireş – Măgura Strâmbu = 5-2
      Someşul Vad – Viitorul Răzbuneni = 0-3 (la masa verde; gazdele au rămas în 6 jucători)
      Ştiinţa Câţcău – Alvio Cuzdrioara = 4-0
      Minerul Ocna-Dej – Biruinţa Mica = 1-1
      Olimpia Jichişu de Jos – Cetatea Unguraş = 3-0

Clasamentul final al sezonului 2014-2015

      1 Someşul Căşeiu 22 19 2 1 71-26 59p
      2 A.S. Viile Dejului 22 18 0 4 93-31 54p
      3 Progresul Nireş 22 14 3 5 75-33 45p
      4 Someşul Vad 22 11 4 7 54-43 37p
      5 Viitorul Răzbuneni 22 12 1 9 49-49 37p
      6 Ştiinţa Câţcău 22 10 2 10 50-41 32p
      7 Biruinţa Mica 22 9 3 10 54-51 30p
      8 Minerul Ocna-Dej 22 8 3 11 41-43 27p
      9 Alvio Cuzdrioara 22 6 4 12 62-81 22p
      10 Măgura Strâmbu 22 5 1 16 49-88 16p
      11 Olimpia Jichişu de Jos 22 4 1 17 22-68 13p
      12 Cetatea Unguraş 22 3 2 17 14-80 11p


Sezonul 2013-2014

În acest sezon s-au înscris doar 10 echipe. Campionatul se desfăşoară în două etape: sezonul regulat, în care fiecare echipă joacă câte două meciuri cu celelaltem în total 18 etape şi Play-off, la care participă primele patru echipe din clasamentul sezonului regulat. Prima etapă a sezonului regulat a avut loc în 1 septembrie 2013, iar ultima în 27 aprilie 2014.
BPV Standard Nima s-a mutat în Liga a V-a Zona Gherla, iar Unirea II Dej nu s-a mai înscris în campionat.
Campioana en-titre este A.S. Viile Dejului.
Olimpia Jichişu de Jos s-a retras după etapa a 15-a.

    Play-Off :

      Ultima etapă, a 6-a(7 iunie 2014):

        A.S. Viile Dejului – Ştiinţa Câţcău = 6-1
        Progresul Nireş – Someşul Căşeiu = 1-4

    Clasament final Play-Off

        1 A.S. Viile Dejului 24 20 1 3 72-27 61p
        2 Someşul Căşeiu 24 15 3 6 68-44 48p
        3 Progresul Nireş 24 13 3 8 66-41 42p
        4 Ştiinţa Câţcău 24 13 3 8 61-41 42p

    Play-Out :

      Ultima etapă, a 5-a(1 iunie 2014):

        Someşul Vad – Alvio Cuzdrioara = 4-1
        Viitorul Răzbuneni – Minerul Ocna-Dej = 1-4
        Cetatea Unguraş a stat.

    Clasament final Play-Out

        1 Someşul Vad 22 14 0 8 55-41 42p
        2 Alvio Cuzdrioara 22 10 1 11 49-52 31p
        3 Minerul Ocna-Dej 22 7 3 12 39-50 24p
        4 Cetatea Unguraş 22 6 3 13 33-58 21p
        5 Viitorul Răzbuneni 22 2 3 17 29-82 12p


    Sezonul regulat :

      Ultima etapă, a 18-a (27 aprilie 2014):

        Alvio Cuzdrioara – A.S. Viile Dejului = 2-5
        Cetatea Unguraş – Someşul Căşeiu = 1-2
        Progresul Nireş – Someşul Vad = 3-2
        Viitorul Răzbuneni – Minerul Ocna-Dej = 3-3
        Olimpia Jichişu de Jos – Ştiinţa Câţcău = 0-3 (gazdele s-au retras din campionat)

    Clasamentul final al sezonului regulat

        1 A.S. Viile Dejului 18 17 0 1 56-15 51p
        2 Someşul Căşeiu 18 14 1 3 53-24 43p
        3 Ştiinţa Câţcău 18 10 3 5 44-24 33p
        4 Progresul Nireş 18 10 2 6 52-28 32p
        5 Someşul Vad 18 10 0 8 38-32 30p
        6 Alvio Cuzdrioara 18 8 1 9 34-41 25p
        7 Minerul Ocna-Dej 18 5 3 10 28-41 18p
        8 Cetatea Unguraş 18 4 3 11 27-48 15p
        9 Viitorul Răzbuneni 18 2 3 13 19-62 9p
        10 Olimpia Jichişu de Jos * 18 1 2 17 20-56 5p

        * Olimpia Jichişu de Jos s-a retras după etapa a 15-a.


Sezonul 2012-2013

Campionatul este format din 12 echipe. S-au înscris două echipe noi: A.S. Viile Dejului (care sezonul trecut a participat în Zona Gherla) şi Unirea II Dej, iar Biruinţa Mica nu a mai luat startul. Prima etapă a avut loc în 2 septembrie 2012.
Campioana en-titre este Olimpia Jichişu de Jos.

    Ultima etapă, a 22-a (9 iunie 2013):

      A.S. Viile Dejului – Minerul Ocna-Dej = 3-3
      Alvio Cuzdrioara – Ştiinţa Câţcău = 4-6
      Cetatea Unguraş – Viitorul Răzbuneni = 5-4
      Someşul Căşeiu – Olimpia Jichişu de Jos = 1-4
      Progresul Nireş – Someşul Vad = 3-0 (la masa verde, oaspeţii au rămas in 6 jucători in minutul 7)
      Unirea II Dej – BPV Standard Nima = 0-3 (Unirea II Dej s-a retras din campionat)

Clasamentul final al sezonului 2012-2013

      1 A.S. Viile Dejului 22 17 2 3 68-21 53p
      2 Minerul Ocna-Dej 22 15 3 4 59-31 48p
      3 Alvio Cuzdrioara 22 14 3 5 65-39 45p
      4 Cetatea Unguraş 22 12 2 8 56-48 38p
      5 Progresul Nireş 22 11 2 9 71-61 35p
      6 Olimpia Jichişu de Jos 22 8 4 10 46-52 28p
      7 Ştiinţa Câţcău 22 9 1 12 53-62 28p
      8 Someşul Vad 22 7 4 11 32-47 25p
      9 Viitorul Răzbuneni 22 6 4 12 54-56 22p
      10 Unirea II Dej * 22 6 3 13 20-48 21p
      11 BPV Standard Nima 22 6 1 15 46-76 19p
      12 Someşul Căşeiu 22 5 3 14 49-78 18p

      * Unirea II Dej s-a retras din campionat la începutul returului şi va pierde cu 0-3 toate meciurile.


Sezonul 2011-2012

Campionatul este format din 11 echipe. Participă aceleaşi echipe ca şi în sezonul trecut.
Campioana en-titre este Alvio Cuzdrioara. Turul campionatului a început la 04.09.2011 şi s-a terminat în 13.11.2011.
Campioana de toamnă este echipa Olimpia Jichişu de Jos.
Returul campionatului a început în 1 aprilie 2012.
Campioana sezonului 2011-2012 este Olimpia Jichişu de Jos.

    Ultima etapă (a 22-a, 10 iunie 2012):

      Olimpia Jichişu de Jos – BPV Standard Nima = 4-3
      Minerul Ocna-Dej – Alvio Cuzdrioara = 2-1
      Viitorul Răzbuneni – Cetatea Unguraş = 3-2
      Ştiinţa Câţcău – Progresul Nireş = 0-5
      Someşul Căşeiu – Someşul Vad = 3-3
      Biruinţa Mica a stat.

Clasamentul final al sezonului 2011-2012

      1 Olimpia Jichişu de Jos 20 15 0 5 61-29 45p
      2 Minerul Ocna-Dej 20 12 4 4 73-35 40p
      3 Viitorul Răzbuneni 20 12 3 5 74-41 39p
      4 Alvio Cuzdrioara 20 11 3 6 80-43 36p
      5 Progresul Nireş 20 11 3 6 74-52 36p
      6 BPV Standard Nima 20 10 5 5 55-47 35p
      7 Cetatea Unguraş 20 10 1 9 61-48 31p
      8 Someşul Vad 20 7 4 9 48-54 25p
      9 Someşul Căşeiu 20 7 2 11 53-69 23p
      10 Ştiinţa Câţcău 20 2 0 18 34-97 6p
      11 Biruinţa Mica 20 0 1 19 22-120 1p


Sezonul 2010-2011

Pentru ediţia 2010-2011 s-au înscris 11 echipe. Campionatul a fost câştigat de Alvio Cuzdrioara pentru al doilea sezon consecutiv.

Ultima etapă (a 22-a) a avut loc in 12-13.06.2011

    Someşul Vad – Alvio Cuzdrioara = 2-4
    Progresul Nireş – Minerul Ocna-Dej = 4-1
    Standard Nima – Viitorul Răzbuneni = 3-0
    Someşul Căşeiu – Biruinţa Mica = 2-4
    Cetatea Unguraş – Ştiinţa Câţcău = 5-1
    Olimpia Jichişu de Jos a stat.

Clasamentul final al sezonului 2010-2011

    1 Alvio Cuzdrioara 20 16 3 1 83-30 51p
    2 Progresul Nireş 20 17 0 3 54-23 51p
    3 Olimpia Jichişu de Jos 20 12 5 3 86-30 41p
    4 Standard Nima 20 9 2 9 40-34 29p
    5 Someşul Vad 20 8 5 7 57-45 29p
    6 Minerul Ocna-Dej 20 9 2 9 39-41 29p
    7 Someşul Căşeiu 20 7 4 9 47-48 25p
    8 Ştiinţa Câţcău 20 7 3 10 41-52 24p
    9 Cetatea Unguraş 20 7 2 11 55-53 23p
    10 Viitorul Răzbuneni 20 2 3 15 45-93 9p
    11 Biruinţa Mica 20 1 1 18 17-115 4p


Clasamentul final al sezonului 2009-2010

    1 Cetatea Unguraş 18 13 4 1 71-25 43p
    2 Someşul Vad 18 14 1 3 68-33 43p
    3 Olimpia Jichişul de Jos 18 13 1 4 78-35 40p
    4 Alvio Cuzdrioara 18 12 2 4 66-42 38p
    5 Someşul Căşeiu 18 7 3 8 53-48 24p
    6 Standard Nima 18 8 0 10 31-46 24p
    7 Ştiinţa Câţcău 18 5 5 8 33-39 20p
    8 Viitorul Răzbuneni 18 3 3 12 45-82 12p
    9 Vulturul Buneşti 18 2 3 13 26-46 9p
    10 Biruinţa Mica 18 1 1 16 16-91 4p

8 responses to “Zona Dej

  1. cuzdrioara – jichisu 3-3; nires – caseiu 4-2. ms pt toate informatiile.

  2. vad – nima 1-2; citcau – mica 4-1; ocna dej – razbuneni 5-2;

  3. astazi 15/05/2011 Somesul Vad-Viitorul Razbuneni 10-0

  4. Viitorul Razbuneni-Somesul Caseiu 3-4

  5. razbuneni – nires 2-4(0-2)

  6. vezi ca ai gresit rezultatul de la mica-nima. a fost 0-5 nu 5-0.

  7. multumesc pentru atentionare!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s