Liga a IV-a judeţe din Ardeal

Liga a IV-a ALBA

    Campionat:

      Ultima etapă (a 30-a) a avut loc în 05.06.2011

        Performanţa Alba Iulia – CSO Cugir = 1-1
        Europa Alba Iulia – Viitorul Sântimbru = 2-0

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Performanţa Alba Iulia 30 23 3 4 99-30 72p
      2 Europa Alba Iulia 30 22 4 4 79-18 70p
      3 C.S.O. Cugir 30 20 9 1 95-31 69p
      4 F.C. Cugir 30 15 7 8 94-47 52p
      5 Dalia Sport Daia Română 30 14 8 8 52-39 50p
      6 Metalul Aiud 30 15 4 11 48-56 47p
      7 Viitorul Sântimbru 30 14 5 11 70-47 47p
      8 C.S. Ocna Mureș 30 13 5 12 55-51 44p
      9 Rapid C.F.R. Teiuș 30 11 5 14 59-64 38p
      10 Cuprirom Abrud 30 11 5 14 48-59 38p
      11 Mureșul Oarda de Jos 30 10 4 16 39-74 34p
      12 Arieșul Apuseni Arieșeni 30 10 3 17 62-87 33p
      13 Viitorul Unirea 30 9 5 16 63-86 32p
      14 Olimpia Aiud 30 9 3 18 33-62 30p
      15 Recolta Galda de Jos 30 5 2 23 22-93 17p
      16 Perla Jidvei 30 2 2 26 21-95 8p

      Campioana judeţului Alba în sezonul 2010-2011 este Performanţa Alba Iulia.
      Au retrogradat în liga a V-a: Viitorul Unirea, Olimpia Aiud, Recolta Galda de Jos şi Perla Jidvei.
      Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor trei serii din liga a V-a, CIL Blaj (seria I), Flamura Roşie Rădeşti (seria a II-a) şi Sportul Sebeş (seria a III-a).

    Cupa României – Faza Judeţeană Alba:

      Finala, 26.06.2011, Blaj, stad. CSS Parc

        Europa Alba Iulia – Viitorul Sântimbru = 1-1 (6-4 după pen.)

          Circov(108′) / Hălălae(110′)

Liga a IV-a ARAD

    Campionat:

      Ultima etapă (a 34-a) a avut loc în 05.06.2011

        Viitorul Satu Nou – CS Vladimirescu 2003 = 1-1
        Voinţa Mailat – Voinţa Macea = 3-1
        Victoria Zăbrani – Şoimii Tăuţ = 1-1

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 C.S. Vladimirescu 2003 34 26 7 1 105-32 85p
      2 Voinţa Mailat 34 21 7 6 68-37 70p
      3 Şoimii Tăuţ 34 20 7 7 84-37 67p
      4 Semlecana Semlac 34 19 7 8 84-46 64p
      5 Şoimii Pâncota 34 18 6 10 79-49 60p
      6 Progresul Pecica 34 16 8 10 63-52 56p
      7 C.S. Ineu 34 16 6 12 62-54 54p
      8 Aqua Vest Arad 34 16 5 13 55-55 53p
      9 Victoria Zăbrani 34 15 7 12 63-52 52p
      10 Unirea Sântana 34 14 8 12 76-68 50p
      11 Unirea Şeitin 34 11 7 16 46-76 40p
      12 Frontiera Curtici 2004 34 10 9 15 57-63 39p
      13 Crişul Chişineu Criş 34 12 3 19 61-78 39p
      14 Păulişana Păuliş 34 10 5 19 54-88 35p
      15 U.T.A. II Arad 34 10 3 21 47-71 33p
      16 Viitorul Satu Nou 34 7 7 20 44-77 28p
      17 F.C. Sânleani 34 6 2 26 24-69 20p
      18 Voinţa Macea 34 4 6 24 37-95 18p
      Au retrogradat în liga a V-a: F.C. Sânleani şi Voinţa Macea.
      Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor două serii ale ligii a V-a (Onoare) Banatul Sînicolaul Mic (seria A) şi Şiriana Şiria (seria B).
      Campioana judeţului Arad în sezonul 2010-2011 este C.S. Vladimirescu 2003.

    Cupa României – Faza Judeţeană Arad:

      Finala: 22.06.2011, Sânicolau Mic

        CS Vladimirescu 2003 – Şoimii Tăuţ = 2-1

          Olariu(21′), Iancu(35′) / Vancea(60′)

Liga a IV-a BIHOR

    Campionat:

      Ultima etapă (a 30-a) a avut loc în 08.06.2011

        Unirea Valea lui Mihai – CSC Sînmartin = 1-0
        Luceafărul II Oradea – Cetatea Biharia = 7-1

      Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Unirea Valea lui Mihai 30 26 1 2 109-26 79p
      2 Luceafărul II Oradea 30 25 3 2 141-38 78p
      3 C.S.C. Sînmartin 30 22 4 4 108-24 70p
      4 Poiana Budureasa 30 20 6 4 96-36 66p
      5 Cetatea Biharea 30 16 5 9 73-64 53p
      6 Tricolorul Alparea 30 15 6 9 90-57 51p
      7 Crişul Aleşd 30 15 3 12 55-61 48p
      8 Locadin Ţeţchea 30 14 4 13 69-75 43p
      9 Stăruinţa Săcueni 30 11 2 17 57-93 35p
      10 Viitorul Popeşti 30 9 3 18 58-78 30p
      11 Kinder Oradea 30 8 4 18 41-100 28p
      12 Biharea Vaşcău 30 9 0 21 43-69 27p
      13 Liberty Oradea 30 8 1 21 61-103 25p
      14 Victoria Avram Iancu 30 7 4 19 52-97 25p
      15 Izvorul Cociuba Mare 30 7 3 20 57-121 24p
      16 Frontiera Oradea 30 4 1 25 34-106 13p
      Au retrogradat în liga a V-a: Izvorul Cociuba Mare şi Frontiera Oradea.
      Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor trei serii din liga a V-a, Viitorul Borş (seria I), Crişul Sîntandrei (seria a II-a) şi C.S.O. Ştei (seria a III-a).
      Campioana judeţului Bihor în sezonul 2010-2011 este Unirea Valea Lui Mihai.
    Cupa României – Faza Judeţeană Bihor:

      Finala, 11.06.2011, Borş, arbitru: Florin Marcu

        Luceafărul II Oradea – Tricolorul Alparea = 3-0 (la masa verde; în minutul 26, la scorul de 2-0 pentru Luceafărul, echipa din Alparea s-a retras de pe teren acuzând arbitrajul)

Liga a IV-a BISTRIŢA-NǍSǍUD

    Campionat:

      Ultima etapă (a 30-a) a avut loc în 05.06.2011

        Universitatea Şirioara – Voinţa Livezile = 4-1
        Steaua Monariu – Şoimii Romuli = 2-1
        Heniu Prundu Bârgăului – Rapid Budac = 4-0

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Voinţa Livezile 28 22 2 4 89-20 68p
      2 Şoimii Romuli 28 19 2 7 90-37 56p
      3 Heniu Prundu Bârgăului 28 18 1 9 76-41 55p
      4 Gironic Rebra 28 15 5 8 78-42 50p
      5 Victoria Uriu 28 15 1 12 63-59 46p
      6 Viitorul Lechinţa 28 13 3 12 71-65 42p
      7 Voinţa Cetate 28 11 2 15 37-70 35p
      8 Rapid Budac 28 11 1 16 47-79 34p
      9 Silvicultorul Maieru 28 10 4 14 55-82 34p
      10 ProSomeş Feldru 28 10 3 15 58-68 33p
      11 Progresul Năsăud 28 10 2 16 35-51 32p
      12 Universitatea Şirioara 28 9 5 14 51-73 32p
      13 Progresul Jelna 28 9 3 16 48-61 30p
      14 Eciro Forest Telciu 28 9 3 16 45-59 30p
      15 Steaua Monariu 28 8 5 15 46-73 29p
      Someşul Rebrişoara s-a retras în turul campionatului şi toate rezultatele sale au fost anulate.
      Campioana judeţului Bistriţa-Năsăud în sezonul 2010-2011 este Voinţa Livezile.
      Baraje pentru promovare/retrogradare, 18.06.2011, la Şirioara, respectiv Năsăud:

        Steaua Monariu şi Eciro Forest Telciu (ocupantele ultimelor două locuri) vor juca baraj cu ocupantele locurilor secunde din cele două serii ale Ligii a V-a: Viticola Dumitra, respectiv Luceafărul Şieu.
          Steaua Monariu – Viticola Dumitra = 2-1
          Eciro Forest Telciu – Luceafărul Şieu = 4-0
      Steaua Monariu şi Eciro Forest Telciu au rămas în liga a IV-a.
      Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor două serii din liga a V-a, Unirea Bozieş (seria I) şi

        Hebe Sângeorz-Băi (seria a II-a).
    Cupa României – Faza Judeţeană Bistriţa-Năsăud:

      Finala, 19.06.2011, Lechinţa, arbitru: Daniel Ciobănică

        Voinţa Livezile – Viitorul Lechinţa = 4-3

          Conon(50′), Sighiartău(63′ pen, 73′ pen), Budecan(82′)/ Apostolache(55′), Grad(88′, 90+2′)


Liga a IV-a BRAŞOV

    Campionat:

      Ultima etapă (a 34-a) a avut loc în 04.06.2011

        A.S.F. Zărneşti – Forex Braşov = 1-0
        Viitorul Ghimbav – C.S.M. Făgăraş = 0-2
        Olimpia Sânpetru – E.U. Feldioara = 6-0

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Forex Braşov 34 25 5 4 83-21 80p
      2 C.S.M. Făgăraş 34 22 7 5 101-32 73p
      3 Olimpia Sânpetru 34 21 6 7 95-31 69p
      4 Viitorul Ghimbav 34 20 5 9 80-34 65p
      5 Ȋnfrăţirea Hărman 34 19 4 11 69-41 61p
      6 Inter Cristian 34 16 10 8 70-42 58p
      7 A.S. Jibert 34 16 4 14 63-52 52p
      8 F.C. Râşnov 34 13 13 8 69-53 52p
      9 Viromet 2006 Victoria 34 16 3 15 71-78 51p
      10 A.S.F. Zărneşti 34 14 8 12 64-49 50p
      11 Cetatea Rupea-Homorod 34 15 5 14 58-57 50p
      12 E.U. Feldioara 34 10 8 16 46-65 38p
      13 Aripile Braşov 34 11 4 19 43-70 37p
      14 C.F.R. Braşov 34 12 0 22 47-89 36p
      15 Carpaţi Berivoi 34 10 4 20 64-83 34p
      16 Olimpic Voila 34 9 4 21 37-85 31p
      17 F.C. Ghimbav 2000 34 7 4 23 56-83 25p
      18 A.S. Caţa 34 1 4 29 29-180 7p
        Campioana judeţului Braşov în sezonul 2010-2011 este Forex Braşov.
    Cupa României – Faza Judeţeană Braşov

      Finala, 11.06.2011, Tărlungeni, stad. Unirea, arbitru: Ioniţa Alexandru

        Olimpia Sânpetru – Viitorul Ghimbav = 6-0


Liga a IV-a CARAŞ-SEVERIN

    Campionat:

      Ultima etapă (a 34-a) a avut loc în 04.06.2011

        Gloria Reşiţa – Recolta Berzovia = 3-0
        Muncitorul Reşiţa – Hercules Băile Herculane = 4-1
        Voinţa Lupac – Prolaz Karasevo = 0-0

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Gloria Reşiţa 32 28 4 0 106-13 88p
      2 Muncitorul Reşiţa 32 26 5 1 110-16 83p
      3 Voinţa Lupac 32 21 5 6 75-36 68p
      4 Bistra Glimboca 32 17 6 9 75-40 57p
      5 Moldo-Forest Moldova Nouă 32 15 6 11 75-59 51p
      6 Autocatania II Caransebeş 32 15 5 12 57-46 50p
      7 Minerul Anina 32 14 7 11 53-43 49p
      8 Recolta Berzovia 32 14 5 13 50-52 47p
      9 A.S. Berzasca 32 12 4 16 68-70 40p
      10 Prolaz Karasevo 32 11 5 16 61-77 38p
      11 Nera Bozovici 32 10 7 15 56-71 37p
      12 Metalul Oţelul Roşu 32 11 2 19 59-74 35p
      13 Metalul Bocşa 32 10 5 17 40-52 35p
      14 Hercules Băile Herculane 32 10 5 17 42-74 35p
      15 A.S. Oraviţa 32 10 2 20 58-101 32p
      16 Viitorul Vermeş 32 5 7 20 69-135 22p
      17 C.F.R. Era Club Caransebeş 32 2 1 29 20-118 7p
      Campioana judeţului Caraş-Severin în sezonul 2010-2011 este Gloria Reşiţa.

    Cupa României – Faza Judeţeană Caraş-Severin:

      Finala, 19.06.2011, Lupac, stad. Voinţa:

        Moldo-Forest Moldova Nouă – Bistra Glimboca = 2-1

          Ţuţulan(58′), Dodoi(90+2′ pen.) / Bădeţ(56′)

Liga a IV-a CLUJ

    Campionat: Ultima etapă (a 6-a din Play-Off) a avut loc în 04.06.2011

      Leii Tritenii de Jos – Atletic Olimpia Gherla = 2-0
      Vlădeasa Huedin – Vulturii Vultureni = 0-2

    Clasament final Play-Off 2010-2011

    1 Leii Tritenii de Jos 26 21 3 2 94-18 66p
    2 Vulturii Vultureni 26 19 3 4 58-34 60p
    3 Atletic Olimpia Gherla 26 17 1 8 68-26 58p
    4 Vlădeasa Huedin 26 16 0 10 76-42 48p
    Campioana judeţului Cluj în sezonul 2010-2011 este Leii Tritenii de Jos.
    Cupa României – Faza Judeţeană Cluj:

      Finala, 20.06.2011, Cluj-Napoca, stad. Someşeni

        Leii Triteni – Vulturii Vultureni = 6-1


Liga a IV-a COVASNA

    Campionat:

      Ultima etapă (a 30-a) a avut loc în 04.06.2011

        F.C. Zagon – Avântul Ilieni = 6-0
        FC Breţcu – Prima Brăduţ = 1-0
        Stăruinţa Bodoc – Progresul Sita Buzăului = 2-1

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 F.C. Zagon 30 26 2 2 156-21 80p
      2 F.C. Breţcu 30 20 4 6 72-27 64p
      3 Stăruinţa Bodoc 30 18 3 9 78-43 57p
      4 F.C. Ojdula 30 17 3 10 68-59 54p
      5 F.C. Păpăuţi 30 16 3 11 75-55 51p
      6 Prima Brăduţ 30 16 3 11 55-46 51p
      7 Nemere Ghelinţa 30 14 7 9 85-53 49p
      8 Victoria Ozun 30 12 5 13 54-46 41p
      9 B.S.E. Belin 30 11 2 17 43-95 35p
      10 C.S.O. Baraolt 30 10 4 16 72-74 34p
      11 Ika Cernat 30 10 3 17 43-95 33p
      12 Avântul Ilieni 30 8 8 14 53-66 32p
      13 Perko Sânzieni 30 10 2 18 41-61 32p
      14 Progresul Sita Buzăului 30 10 2 18 49-98 32p
      15 Carpaţi Covasna 30 10 2 18 46-82 29p
      16 Dozsa Dâlnic 30 4 3 23 43-116 15p
      A retrogradat în liga a V-a: Dozsa Dâlnic (ocupanta ultimului loc).
      A promovat în liga a IV-a: Ciucaşul Ȋntorsura Buzăului (ocupanta primului loc în liga a V-a).
    Cupa României – Faza Judeţeană Covasna:

      Finala: Sânzieni, 08.06.2011

        FC Zagon – Carpaţi Covasna = 15-0
    FC Zagon a câştigat Liga a IV-a Covasna şi Cupa României – faza Judeţeană Covasna.


Liga a IV-a HARGHITA

    Campionat:

      Ultimă etapa (a 22-a) a avut loc în 05.06.2011

        A.S. Lunca de Sus – ASA Miercurea Ciuc = 2-1
        Metalul Vlăhiţa – A.S. Comunală Ciceu = 2-2
        Varosi SK Miercurea Ciuc – Viitorul Gheorgheni = 5-1

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 A.S.A. Miercurea Ciuc 22 18 2 2 79-23 56p
      2 Varosi SK Miercurea Ciuc 22 15 4 3 74-17 49p
      3 Metalul Vlăhiţa 22 14 6 2 60-27 48p
      4 Străduinţa Mihăileni 22 13 3 6 45-35 42p
      5 A.S. Comunală Ciceu 22 11 5 6 50-34 38p
      6 Viitorul Gheorgheni 22 10 4 8 48-41 34p
      7 A.F.C. Odorheiu Secuiesc 22 7 3 12 30-44 24p
      8 A.S. Lunca de Sus 22 7 0 15 40-63 21p
      9 Unirea Cristuru Secuiesc 22 7 0 15 32-52 21p
      10 A.S. Praid 22 5 4 13 24-53 19p
      11 Roseal Odorheiu Secuiesc 22 5 3 14 28-61 18p
      12 Homorod Mereşti 22 3 0 19 27-87 9p
      Campioana judeţului Harghita în sezonul 2010-2011 este A.S.A. Miercurea Ciuc.
    Cupa României – Faza Judeţeană Harghita:

      Semifinale: 09-11.06.2011

        Andycom Avrămeşti (liga a V-a) – Metalul Vlăhiţa = 1-2
        Bradul Zetea(liga a V-a) – Varosi SK Miercurea Ciuc = 1-5
      Finala, 18.06.2011:

        Metalul Vlăhiţa – Varosi SK Miercurea Ciuc


Liga a IV-a HUNEDOARA

    Campionat:

      Ultima etapă (a 30-a) a avut loc în 04.06.2011

        Minerul Uricani – Jiul Petroşani = 0-2
        Aurul Certej – Universitatea Petroşani = 4-3

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Jiul Petroşani 30 25 4 1 122-14 79p
      2 Minerul Uricani 30 23 5 2 85-20 74p
      3 Universitatea Petroşani 29 19 4 6 78-33 61p
      4 Aurul Brad 30 18 6 6 71-31 60p
      5 C.S. Vulcan 30 13 8 9 52-33 47p
      6 Aurul Certej 30 15 3 12 76-65 45p
      7 F.C. Hunedoara II 30 12 4 14 67-66 40p
      8 Minerul Aninoasa 30 11 6 13 42-39 39p
      9 Zarandul Crișcior 30 11 6 13 42-68 39p
      10 Dacicus Orăștie 30 10 5 15 60-79 35p
      11 Inter Petrila 30 10 3 17 42-80 33p
      12 Gloria Geoagiu 30 9 3 18 37-73 30p
      13 Retezatul Hațeg 30 12 2 16 58-55 20p
      14 Metalul Crișcior 30 5 5 20 30-70 20p
      15 CNS Cetate Deva 30 4 6 20 34-105 18p
      16 Victoria Călan 30 6 2 22 35-102 17p
      Campioana judeţului Hunedoara în sezonul 2010-2011 este Jiul Petrosani.

    Cupa României – Faza Judeţeană Hunedoara:

      Finala, 08.06.2011, Deva, stad. Cetate, arbitru: Denis Haidiner

        Aurul Brad – Aurul Certej = 2-2 (7-5 după pen.)

          Cibian(12′), Boloş(85′) / Mihăilă(55′), Cornea(81′)

Liga a IV-a MARAMUREŞ

    Campionat:

      Seria Nord:

        Ultima etapă 26-a (ultima) a avut loc în 05.06.2011

          Zorile Moisei – Marmaţia Sighetu Marmaţiei = 4-3
          Rozalina Rozavlea – Plimob Sighetu Marmaţiei = 4-3

      Clasamentul final al Seriei Nord, sezonul 2010-2011

        1 Marmaţia Sighetu Marmaţiei 24 22 1 1 122-25 64p
        2 Zorile Moisei 24 19 2 3 97-33 59p
        3 Plimob Sighetu Marmaţiei 24 17 3 4 96-29 54p
        4 Rozalina Rozavlea 24 16 3 5 86-32 51p
        5 C.S.O. Borşa 24 13 3 8 89-51 42
        6 Iza Dragomireşti 23 10 3 10 66-52 33p
        7 Foresta Câmpulung la Tisa 24 10 2 12 46-66 32p
        8 Salina Ocna Şugatag 23 7 3 13 52-90 24p
        9 Luceafărul Strâmtura 24 6 5 13 31-71 23p
        10 Brisca Sărăsău 24 6 2 16 42-77 20p
        11 Recolta Săliştea de Sus 24 4 5 15 45-103 17p
        12 Avântul Bârsana 24 2 7 15 37-75 13p
        13 Bradul Vişeu 24 2 3 19 35-129 9p

      Seria Sud:

        Ultima etapă (a 26-a) a avut loc în 04.06.2011

          Progresul Şomcuta Mare – Asten Tăuţii Măgheruş = 2-1
          Spicul Mocira – Lăpuşul Târgu Lăpuş = 7-5
          Spicul Ardusat – Minerul Băiţa 3-0

      Clasamentul final al Seriei Sud, sezonul 2010-2011

        1 Progresul Şomcuta Mare 24 19 2 3 67-27 59p
        2 Spicul Mocira 24 18 2 4 84-29 56p
        3 Spicul Ardusat 24 17 3 4 67-35 54p
        4 Eaton Fărcaşa 24 13 2 9 76-36 41p
        5 Maramureş Universitar II 24 12 4 8 58-37 40p
        6 Lăpuşul Târgu Lăpuş 24 12 3 9 62-48 39p
        7 Unirea Şişeşti 23 11 5 7 44-40 38p
        8 C.S. Seini 24 8 4 12 43-40 28p
        9 Vectrix Satulung 24 7 6 11 42-58 27p
        10 Asten Tăuţii Măgherăuş 24 7 5 12 38-52 26p
        11 Minerul Cavnic 24 6 5 13 32-58 23p
        12 Gloria Renel Baia Mare 24 3 3 18 25-94 12p
        13 Minerul Băiţa 23 0 0 23 14-97 0p
        14 Someşul Tămaia 0 0 0 0 0-0 0p
      Meci de baraj între câştigătoarele celor două serii:

        09.06.2011, Baia Mare, stad. Viorel Mateianu, arbitru: Adrian Suta

          Marmaţia Sighetu Marmaţiei – Progresul Şomcuta Mare = 3-2 (după prelungiri)
      Campioana judeţului Maramureş în sezonul 2010-2011 este Marmaţia Sighetu Marmaţiei.

    Cupa României – Faza Judeţeană Maramureş:

      Finala: 11.06.2011, Baia Mare, stad. Viorel Mateianu, arbitru: Cristian Codrea

        Spicul Ardusat – Zorile Moisei = 3-2


Liga a IV-a MUREŞ

    Campionat:

      Ultima etapă (a 26-a) a avut loc în 04.06.2011

        Avântul Miheşu de Câmpie – Gaz Metan Târgu Mureş = 3-0
        FCM II Târgu Mureş – Târnava Mare Sângiorgiu de Pădure = 3-0 (neprezentare)
        Mureşul Luduş – M.S.E.08 Târgu Mureş = 2-0

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 F.C.M. II Târgu Mureş 24 18 4 2 75-16 58p
      2 Gaz Metan Târgu Mureş 24 18 3 3 74-28 57p
      3 Mureşul Ruşii Munţi 24 15 3 6 65-35 48p
      4 Mureşul Luduş 24 14 5 5 66-29 47p
      5 Mobila Sovata 24 13 4 7 52-36 43p
      6 A.C.S. Miercurea Nirajului 24 12 4 8 71-37 40p
      7 C.S. Iernut 24 12 3 9 61-33 39p
      8 Avântul Miheşu de Câmpie 24 10 2 12 54-71 32p
      9 M.S.E. 08 Târgu Mureş 24 9 4 11 47-46 31p
      10 Gaz Metan Daneş 24 8 2 14 54-77 26p
      11 A.C.S. Sărmaşu 2005 24 3 4 17 36-76 13p
      12 F.C. Gorneşti 24 3 2 19 31-99 5p
      13 Târnava Mică Sângeorgiu De Pădure 24 1 0 23 12-114 3p
    Cupa României – Faza Judeţeană Mureş:

      Finala, 18.06.2011, Miercurea Nirajului, arbitru: L.Kusztos

        Gaz Metan Târgu Mureş – F.C.M. II Târgu Mureş = 1-0 (după prelungiri)


Liga a IV-a SATU MARE

    Campionat:

      Seria A:

        Ultima etapă (a 30-a) a avut loc în 28.05.2011

          Sportul Botiz – Olimpia Satu Mare = 1-6
          Energia Negreşti – AS Livada = 4-0
          Gama Best Satu Mare – Recolta Dorolţ = 3-0

      Clasamentul final al Seriei A, sezonul 2010-2011

        1 Olimpia Satu Mare 30 29 1 0 109-16 88p
        2 Energia Negreşti 29 22 3 4 78-34 69p
        3 Recolta Dorolţ 30 21 2 7 83-31 65p
        4 Dacia Medieşu Aurit 30 19 2 9 95-50 59p
        5 Talna Oraşu Nou 30 18 3 9 93-35 57p
        6 Gama Satu Mare 29 14 4 11 73-52 46p
        7 A.S. Livada 30 12 6 12 60-62 42p
        8 Someşul Odoreu 29 12 2 15 64-67 38p
        9 Turul Micula 30 15 2 13 76-62 37p
        10 Someşul Cărăşeu 30 10 5 15 56-53 35p
        11 Voinţa Doba 30 10 4 16 53-71 34p
        12 Unirea Păuleşti 29 9 2 18 52-89 29p
        13 Voinţa Lazuri 30 7 4 19 53-91 25p
        14 Sportul Botiz 29 7 4 18 37-80 25p
        15 Minerul Turţ 29 6 1 22 37-188 19p
        16 Forestiera Bixad 29 2 3 24 30-137 9p

      Seria B:

        Ultima etapă (a 30-a) a avut loc în 28.05.2011

          Frohlich Foieni – Someşul Oar = 0-2
          Fortuna Căpleni – Unirea 08 Tăşnad = 5-0
          Victoria Petreşti – Victoria 2008 Carei = 0-1

      Clasamentul final al Seriei B, sezonul 2010-2011

        1 Someşul Oar 30 25 5 0 113-24 80p
        2 Unirea 08 Tăşnad 30 19 4 7 73-45 61p
        3 Spicul Ardusat 30 18 3 9 60-29 57p
        4 Viitorul Vetiş 30 18 3 9 66-49 57p
        5 Fortuna Căpleni 30 15 8 7 52-27 53p
        6 Schwaben K. Cămin 30 17 2 11 62-38 53p
        7 Frohlich Foieni 30 14 8 8 46-39 50p
        8 Olimpia Căuaş 30 13 4 13 66-52 43p
        9 Stăruinţa Berveni 30 13 4 13 55-63 43p
        10 Real Andrid 30 11 3 16 46-51 36p
        11 Unirea Pişcolt 30 10 2 18 32-57 32p
        12 Recolta Sanislău 30 8 5 17 34-71 29p
        13 Victoria Petreşti 30 7 3 20 41-72 24p
        14 Kneho Urziceni 30 6 6 18 29-65 24p
        15 Voinţa Babţa 30 7 2 21 48-88 23p
        16 Luceafărul Decebal 30 7 2 21 27-80 23p
        Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a: Cetate Ardud (seria A), Voința Sătmărel (seria B) și Gloria Moftinu Mare (seria C).
        Au retrogradat în liga a IV-a: Forestiera Bixad şi Luceafărul Decebal (ocupantele ultimului loc în cele două serii ale Ligii a IV-a).

      Meci de baraj pentru stabilirea campioanei între câştigătoarele celor două serii:

        05.06.2011, Satu Mare, stad. Olimpia, arbitru: Mihai Prodan, spectatori: 4.000

          Olimpia Satu Mare – Someşul Oar = 4-0

            Micaș(16′), Homorozan(73′), Gavrilescu(75′), Mureșan(85′)
    Cupa României – Faza Judeţeană Satu Mare:

      Finala, 17.06.2011, Satu Mare, stad. Someşul, spectatori: 400, arbitru: Ovidiu Mazilu

        Someşul Oar – Gama Best Satu Mare = 3-0

          Tripon(17′), Zsiga(42′, 90′)

Liga a IV-a SǍLAJ

    Campionat:

      Ultima etapa (a 22-a) a avut loc in 08.06.2011

        Meseşul Treznea – Gloria Bobota = 5-0
        Venus Măerişte – Dumbrava Gâlgău = 4-5
        Silvania Cehu Silvaniei – Flacăra Halmăşd = 3-4

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Meseşul Treznea 22 17 1 4 66-29 52p
      2 Dumbrava Gâlgău 22 15 5 2 72-31 50p
      3 Flacăra Halmăşd 22 15 1 6 72-47 46p
      4 Rapid Jibou 22 11 5 6 69-64 38p
      5 Barcău Nuşfalău 22 10 6 6 70-36 36p
      6 Venus Măerişte 22 11 3 8 59-59 36p
      7 Gloria Bobota 22 9 3 10 54-55 30p
      8 Inter Cizer 22 7 7 8 35-37 28p
      9 Someşul Someş-Odorhei 22 5 4 13 51-87 19p
      10 Benfica Ileanda 22 3 5 14 35-64 14p
      11 Silvania Cehu Silvaniei 22 4 2 16 42-75 14p
      12 A.S. Chieşd 22 3 2 17 34-88 11p
      Campioana judeţului Sălaj în sezonul 2010-2011 este Meseşul Treznea.
    Cupa României – Faza Judeţeană Sălaj:

      Finala 11.06.2011, Crasna, arbitru: Robert Goie

        Venus Măerişte – Unirea Sălățig = 2-1


Liga a IV-a SIBIU

    Campionat:

      Ultima etapă (a 22-a) a avut loc în 28.05.2011

        Sevişul Şelimbăr – Unirea Ocna Sibiului = 12-1
        Meciul Amicii Copşa Mică – Sparta Mediaş = 0-2
        C.S.U. Voinţa II a stat.

Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Sevişul Şelimbăr 20 18 1 1 69-8 55p
      2 Sparta Mediaş 20 15 2 3 60-22 47p
      3 Voinţa II Sibiu 20 14 2 4 52-22 44p
      4 C.S. Agnita 20 11 2 7 39-24 35p
      5 Amicii Copşa Mică 20 9 2 9 25-32 29p
      6 F.C. Avrig 20 8 4 8 38-28 28p
      7 F.C. Tălmaciu 20 7 3 10 22-33 24p
      8 F.C. Cisnădie II 20 6 4 10 22-40 22p
      9 Unirea Ocna Sibiului 20 5 6 9 26-56 21p
      10 A.S.A. Sibiu 20 3 2 15 22-58 11p
      11 Şcoala de Fotbal M.Stănescu 20 0 2 18 7-59 2p
      Campioana judeţului Sibiu în sezonul 2010-2011 este Sevişul Şelimbăr.


Liga a IV-a TIMIŞ

    Campionat:

      Etapa a 34-a (ultima) a avut loc în 04-05.06.2011

        FC Chişoda – Flacăra Făget = 0-2
        Juventus Pişchia – Unirea Cerneteaz = 7-1

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Flacăra Făget 32 26 6 0 102-14 84p
      2 Juventus Pişchia 32 25 6 1 105-24 81p
      3 FC Chişoda 32 22 2 8 89-33 68p
      4 Pobeda Dudeştii Vechi 32 20 4 8 85-43 64p
      5 Timişul Şag 32 19 6 7 87-50 63p
      6 Spartak Gottlob 32 18 4 10 68-48 58p
      7 C.S. Dumbrăviţa 32 15 8 9 49-34 53p
      8 C.S.M. Lugoj 32 15 3 14 81-53 48p
      9 Vulturii Pădureni 32 14 4 14 52-67 46p
      10 Politehnica 2002 Timişoara 32 14 3 15 63-55 45p
      11 Unirea Cerneteaz 32 13 2 17 55-90 41p
      12 F.C. Băban Marcel Jimbolia 32 12 2 18 43-59 38p
      13 Auto Timişoara 32 10 4 18 54-67 34p
      14 A.S. Peciu Nou 32 7 10 15 45-66 31p
      15 F.C. Deta 32 7 3 22 39-81 24p
      16 Real Dragşina 32 6 1 25 40-115 19p
      17 C.S. Sânandrei 32 8 3 21 53-92 14p
      18 Informatica Timişoara 32 1 1 30 31-150 4p
      C.S. Sânandrei a fost penalizata cu 13 puncte.
      Au retrogradat în liga a V-a: Real Dragşina, C.S. Sânandrei şi Informatica Timişoara.
      Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor trei serii ale ligii a V-a, Banatul Nerău (seria 1), Avântul Bobda(seria a II-a) şi C.F.R. Timişoara (seria a III-a).
      Campioana judeţului Timiş în sezonul 2010-2011 este Flacăra Făget.
    Cupa României – Faza Judeţeană Timiş:

      Finala, 25.06.2011, Timişoara, stad. C.F.R.

        Juventus Pişchia – C.F.R. Timişoara (liga a V-a) = 2-0

          Argatu(19′), Burlacu(48′)

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s