Liga a IV-a judeţe din Moldova

Liga a IV-a BACǍU

    Campionat:

      Ultima etapa (a 34-a) a avut loc în 04.06.2011

        C.S. Căiuţi – Mondosport Bacău = 2-0
        C.S. Consart – S.C. II Bacău = 3-10

Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 C.S. Căiuţi 34 26 5 3 92-25 83p
      2 Mondosport Bacău 34 26 4 4 119-37 82p
      3 S.C. II Bacău 34 26 2 6 106-39 80p
      4 C.S.M. Moineşti 34 22 4 8 106-42 70p
      5 A.S. Nicolae Bălcescu 34 19 6 9 84-55 63p
      6 Biruinţa Bacău 34 18 3 13 74-47 57p
      7 Aerostar II Bacău 34 18 2 14 65-56 56p
      8 A.S. Filipeşti 34 15 5 14 76-79 50p
      9 C.S. Consart 34 14 3 17 83-90 45p
      10 UZU Dărmăneşti 34 11 6 17 52-59 39p
      11 A.S. Târgu Ocna 34 11 4 19 53-94 37p
      12 A.S. Negri 34 11 2 20 61-82 36p
      13 Athletic Comăneşti 34 9 7 18 68-86 34p
      14 F.C.M. II Oneşti 34 10 4 20 56-91 34p
      15 Voinţa Oituz 34 9 6 19 41-75 33p
      16 Voinţa Gârleni 34 10 2 22 51-100 32p
      17 C.S. Dofteana 34 9 4 21 46-104 31p
      18 A.S. Siretu 34 5 4 25 47-119 19p
      Campioana judeţului Bacău în sezonul 2010-2011 este C.S. Căiuţi.
      Au retrogradat în liga a V-a: C.S. Dofteana şi A.S. Siretu. Voinţa Oituz şi Voinţa Gârleni au rămas în liga a IV-a după câştigarea barajelor cu ocupantele locurilor secunde din cele două serii ale Ligii a V-a: Flamura Roşie Săscut şi Silvolemn Comăneşti.
      Au promovat în liga a IV-a: Sportul Răcăciuni şi Forestierul Agăş (câştigătoarele seriilor ligii a V-a).
    Cupa României – Faza Judeţeană Bacău:

      Finala, 11.06.2011, Bacău, stad.Lucrețiu Avram

        C.S.M. Moinești – A.S. Nicolae Bălcescu = 4-3


Liga a IV-a BOTOŞANI

    Campionat:

      Ultima etapa (a 26-a) a avut loc în 04.06.2011

        C.S. Dărăbani – F.C. II Botoşani = 3-0
        F.C. Păltiniş – F.C.M. Dorohoi = 2-3
        A.S. Roma – A.S. Leorda = 3-0 (oaspeţii s-au retras din campionat)

      Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 F.C. II Botoşani 24 20 2 2 88-24 62p
      2 F.C.M. Dorohoi 24 19 3 4 75-21 60p
      3 A.S. Roma 24 16 4 4 59-30 52p
      4 C.S. Dărăbani 24 10 6 8 34-31 36p
      5 F.C. Păltiniş 24 10 4 10 41-37 34p
      6 ProSport Vârfu Câmpului 24 10 2 12 40-60 32p
      7 Nord Star Pomârla 24 9 4 11 37-40 31p
      8 Rapid Ungureni 24 9 4 11 45-60 31p
      9 Avântul Albeşti 24 9 3 12 44-62 30p
      10 Sportivul Truşeşti 24 7 6 11 51-55 27p
      11 A.S. 2000 Bucecea 24 6 4 14 34-56 22p
      12 Bucovina Rogojeşti 24 6 3 15 31-60 21p
      13 F.C. Conceşti 24 1 3 20 24-67 6p
      14 A.S. Leorda 0 0 0 0 0-0 0p
      A.S. Leorda s-a retras din campionat şi toate rezultatele sale au fost anulate.
      Au retrogradat din liga a IV-a: F.C. Conceşti şi A.S. Leorda.

        Baraje pentru retrogradare/promovare, 26.06.2011 (locurile 11 şi 12 din L4 cu locurile secunde din cele două serii ale ligii a V-a).

          A.S. 2000 Bucecea – Flacara Flamanzi
          Bucovina Rogojeşti – Speranta Dumbravita
      Au promovat în liga a IV-a: Microbuzul Botoşani şi Voinţa Sendriceni (câştigătoarele celor două serii ale ligii a V-a).
      Campioana judeţului Botoşani în sezonul 2010-2011 este F.C.II Botoşani.La barajul pentur promovarea în liga a III-a va merge echipa de pe locul al doilea, F.C.M. Dorohoi, din cauza ca F.C.M. II Botoşani nu are drept de promovare.
    Cupa României – Faza Judeţeană Botoşani:

      Finala, 25.06.2011, Bucecea

        A.S. Roma – F.C. II Botoşani = 4-2 (după prelungiri)

          Podariu(16′), Vasilachi(85′ pen.), Cărăbuş(100′, 113′) / Irimia(15′, 70′)


Liga a IV-a GALAŢI

    Campionat:

      Ultima etapa (a 26-a) a avut loc în 04-05.06.2011

        Fulgerul Smulţi – Metalul Toflea = 5-1
        Avântul Vânători – Victoria Independenţa = 5-2
        C.S.S. Tecuci – Frontiera Galaţi = 0-2

      Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Metalul Toflea 26 21 2 3 67-24 65p
      2 Avântul Vânători 26 21 1 4 89-38 64p
      3 Frontiera Galaţi 26 17 2 7 74-32 53p
      4 Muncitorul Ghidigeni 26 17 2 7 76-36 53p
      5 Foresta Sendreni 26 14 4 8 51-41 46p
      6 Fulgerul Smulţi 26 12 2 12 73-60 38p
      7 C.S.S. Tecuci 26 11 4 11 58-47 37p
      8 Unirea Brăniştea 26 10 6 10 52-56 36p
      9 Gloria Iveşti 26 9 4 13 52-74 31p
      10 Bujorii Târgu Bujor 26 9 3 14 47-52 30p
      11 Unirea Hanu Conachi 26 7 2 17 46-73 23p
      12 Voinţa Siviţa 26 5 4 17 38-74 19p
      13 Victoria Independenţa 26 5 2 19 32-76 17p
      14 Sporting Lieşti 26 5 0 21 32-104 15p
        Campioana judeţului Galaţi în sezonul 2010-2011 este Metalul Toflea.
    Cupa României – Faza Judeţeană Galaţi:

      Finala: 03.07.2011, Smulţi, arbitru: Viorel Cojocaru:

        Gloria Iveşti – Avântul Vânători = 2-0

          Silian(13′, 65′)

http://www.ajfgalati.ro


Liga a IV-a IAŞI

    Campionat:

      Ultima etapă (a 34-a) a avut loc în 04.06.2011

        Rapid Dumeşti – Stejarul Sineşti = 5-2
        Ştiinţa Miroslava – Gloria Bălţaţi = 0-0

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Rapid Dumeşti 32 28 2 2 131-28 86p
      2 Ştiinţa Miroslava 32 23 6 3 89-28 75p
      3 Stejarul Sineşti 32 20 1 11 84-51 61p
      4 Viitorul Târgu Frumos 32 17 4 11 83-61 55p
      5 C.S.M.U. Poli II Iaşi 32 16 5 11 92-57 53p
      6 Astra Răducăneni 32 15 7 10 84-67 52p
      7 Viitorul Lungani 32 15 6 11 53-62 51p
      8 Unirea Ruginoasa 32 15 3 14 63-64 48p
      9 Viitorul Hârlău 32 13 4 15 67-63 48p
      10 Unirea Mirceşti 32 14 0 18 50-70 42p
      11 Biruinţa Mirosloveşti 32 11 8 13 58-60 41p
      12 Gloria Bălţaţi 32 11 7 14 41-69 40p
      13 Viitorul Belceşti 32 11 4 17 72-101 37p
      14 Foresta Ciurea 32 11 3 18 45-61 36p
      15 Magna Holboca 32 11 3 18 60-92 36p
      16 Helios Tomeşti 30 5 1 26 41-116 16p
      17 Voinţa Voineşti 30 2 4 26 41-104 10p
      Campioana judeţului Iaşi în sezonul 2010-2011 este Rapid Dumeşti.
      Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor trei serii ale ligii a V-a: Prutul Prisăcani (seria I), Gloria Balş (seria a II-a) şi C.S.S. Paşcani (seria a III-a). Ocupantele poziţiilor secunde în cele trei serii au jucat un baraj, iar câştigătoarea acestuia, Viitorul Ciorteşti, a promovat în liga a IV-a.
      Au retrogradat în liga a V-a: Magna Holboca, Helios Tomeşti şi Voinţa Voineşti (ocupantele ultimelor trei locuri în clasament).
    Cupa României – Faza Judeţeană Iaşi:

      Finala, 18.06.2011, Iaşi, stad. Tepro

        Rapid Dumeşti – Astra Răducăneni = 3-1 (după prelungiri)

          Drăgotel(70′), Stafie(96′), Ghinea(120′) / Nanţu(43′)


Liga a IV-a NEAMŢ

    Campionat:

      Ultima etapă (a 34-a) a avut loc în 04.06.2011

        Ozana Timişeşti – Energia Girov = 0-6
        Spicul Tămăşeni – Bradul Roznov = 4-1
        Speranta Răuceşti – Siretul Adjudeni = 3-3

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Energia Girov 32 32 0 0 170-21 96p
      2 Bradul Roznov 32 23 2 7 125-35 71p
      3 Voinţa Ion Creanga 32 20 5 7 122-47 65p
      4 Energia Pângăraţi 32 19 7 6 95-46 64p
      5 Speranţa Răuceşti 32 20 4 8 83-50 64p
      6 Spicul Tămăşeni 32 19 4 9 100-46 61p
      7 Biruinţa Gherăieşti 32 18 3 11 74-50 57p
      8 Teiul Poiana Teiului 32 14 3 15 78-79 45p
      9 Ozana Timişeşti 32 15 0 17 71-92 45p
      10 Victoria Horia 32 13 5 14 84-88 44p
      11 Viitorul Podoleni 32 12 2 18 59-89 38p
      12 Siretul Adjudeni 32 10 6 16 76-109 36p
      13 Zimbrul Vănători 32 11 1 20 69-112 34p
      14 Avântul Petricani 32 8 3 21 48-113 27p
      15 Moldova Cordun 32 5 4 23 44-138 19p
      16 Moldova Drăgăneşti 32 5 1 26 31-111 16p
      17 L.P.S. Roman 32 2 2 28 29-133 8p
      Moldova Drăgăneşti s-a retras după începerea returului şi a pierdut toate meciurile cu scorul de 0-3.
      Campioana judeţului Neamţ în sezonul 2010-2011 este Energia Girov.
    Cupa României – Faza Judeţeană Neamţ:

      Finala, 25.06.2011, Petricani

        Avântul Petricani – Voinţa Ion Creangă = 2-6


Liga a IV-a SUCEAVA

    Campionat:

      Ultima etapă (a 34-a) a avut loc în 04-05.06.2011

        Unirea Boroaia – Sporting Suceava = 4-4
        C.S. Gura Humorului – Foresta Mălini = 2-0
        Foresta Moldoviţa – Dorna Vatra Dornei = 2-1

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

      1 Sporting Suceava 32 24 6 2 103-30 78p
      2 Foresta Mălini 32 22 3 7 101-38 69p
      3 Foresta Moldoviţa 32 21 5 6 82-37 68p
      4 Bucovina Frătăuţii Noi 32 19 3 10 70-37 60p
      5 C.S. Gura Humorului 32 21 4 7 95-43 59p
      6 Minerul Iacobeni 32 18 5 9 83-60 59p
      7 Dorna Vatra Dornei 32 17 2 13 73-38 53p
      8 Rapid C.F.R. II Suceava 32 16 3 13 89-75 51p
      9 Viitorul Liteni 32 14 2 16 65-60 44p
      10 F.C.Marginea 32 14 1 17 54-66 43p
      11 Zimbrul Siret 32 13 3 16 48-57 42p
      12 Unirea Boroaia 32 12 1 19 58-79 37p
      13 Voinţa Stroieşti 32 9 5 18 38-77 32p
      14 Florconstruct Pătrăuţi 32 9 1 22 43-89 28p
      15 Bucovina Rădăuţi 32 8 4 20 45-112 28p
      16 Steaua Dumbrăveni 32 4 3 25 14-78 15p
      17 Rarăul Câmpulung Moldovenesc 32 4 3 25 28-113 15p
      18 Danalis Zvoriştea 0 0 0 0 0-0 0p
      Echipa C.S. Gura Humorului a fost penalizată cu 8 puncte.
      Au retrogradat în liga a V-a: Rarăul Câmpulung Moldovenesc, Bucovina Rădăuţi, Florconstruct Patrauti. Echipele Steaua Dumbrăveni şi Danalis Zvoriştea s-au retras.
      Au promovat în liga a IV-a: câştigătoarele celor trei serii ale ligii a V-a – Avântul Volovăţ (seria I), Moldova Drăguşeni (seria a II-a) şi Turbo Forest Poiana Stampei (seria a III-a).
      Campioana judeţului Suceava în sezonul 2010-2011 este Sporting Suceava.

    Cupa României – Faza Judeţeană Suceava:

      Finala, 12.06.2011, Suceava, stad. Areni

        Minerul Iacobeni – Florconstruct Pătrăuţi = 2-0 (după prelungiri)

          Bostan(100′), Dascălu(105’+2)


Liga a IV-a VASLUI

    Campionat:

      Sezonul regulat: Două serii, una cu 10 echipe şi una cu 11 echipe. Primele trei echipe la finalul sezonului din fiecare serie se califică în Play-Off.

      Play-Off:

        Ultima etapă din Play-Off (a 10-a) a avut loc în 09.06.2011

          Vitis Şuletea – F.C.M. Huşi = 0-2
          Avântul Zăpodeni – F.C. 2007 Gârceni = 0-3
          Flacăra Murgeni – S.C. II Vaslui = 2-1

    Clasamentul final al sezonului 2010-2011

        1 F.C.M. Huşi 10 8 1 1 26-3 25p
        2 F.C. 2007 Gârceni 10 7 2 1 21-12 23p
        3 S.C. II Vaslui 10 6 1 3 24-11 19p
        4 Vitis Şuletea 10 3 0 7 14-20 9p
        5 Flacăra Murgeni 10 2 1 7 14-26 7p
        6 Avântul Zăpodeni 10 1 1 9 11-38 4p
      Campioana judeţului Vaslui în sezonul 2010-2011 este F.C.M. Huşi
    Cupa României – Faza Judeţeană Vaslui:

      Finala, 11.06.2011, Zãpodeni

        F.C. Gârceni – Vitis Suletea = 3-0 (la masa verde; în minutul 65, la scorul de 2-0 pentru F.C. Gârceni, echipa din Suletea s-a retras de pe teren acuzând arbitrajul)


Liga a IV-a VRANCEA

    Campionat:

      Sezonul regulat: Sunt două serii de câte 13 echipe; ocupantele primelor două locuri din fiecare serie se califică în semifinale

      Seria Sud

        1 Energia Vulturu 24 21 2 1 113-34 65p
        2 Voinţa Slobozia Ciorăşti 24 20 1 8 76-29 61p
        3 Dinamo Cârligele 24 12 7 5 75-39 43p
        4 Flacăra Urecheşti 24 14 1 9 47-45 43p
        5 Dinamo Tătăranu 24 12 3 9 55-50 39p
        6 F.C. Băleşti 24 11 5 8 73-48 38p
        7 Unirea Milcovu 24 10 5 9 43-56 35p
        8 Victoria Gugeşti 24 9 3 12 44-55 30p
        9 Sorste Bordeasca 24 7 3 14 44-56 35p
        10 A.S. Câmpineanca 24 7 5 12 42-53 23p
        11 Şoimii Năruja 24 6 3 15 41-68 21p
        12 Zorile Coteşti 24 5 1 18 26-75 16p
        13 Victoria Gologanu 24 2 1 21 20-91 7p

      Seria Nord

        1 Naţional Goleşti 24 22 1 1 148-14 67p
        2 Viitorul Homocea 24 19 3 2 89-23 60p
        3 Unirea Tifeşti 24 13 5 6 59-36 44p
        4 Avântul Jariştea 24 13 4 7 64-33 43p
        5 C.S.M. Focşani 2007 24 11 5 8 59-47 38p
        6 Şoimii Internaţional Mirceşti 24 12 2 10 52-43 38p
        7 F.C. Mărăşeşti 24 10 3 11 54-46 33p
        8 F.C.M. Adjud 24 10 2 12 55-64 32p
        9 Voinţa Odobeşti 24 9 4 11 36-41 31p
        10 Unirea Pufeşti 24 7 2 15 38-74 23p
        11 Siretul Suraia 24 6 3 15 35-79 21p
        12 Green Village Ploscuteni 24 4 1 19 22-101 13p
        13 Trotuşul Rugineşti 24 2 1 21 32-142 7p
      Semifinale: Se joacă tur-retur; câştigătoarele se califică în finală.

        Tur, 28-29.05.2011

          Voinţa Slobozia Ciorăşti – Naţional Goleşti = 1-3
          Viitorul Homocea – Energia Vulturu = 2-0
        Retur

          Naţional Goleşti – Voinţa Slobozia Ciorăşti = 9-1
          Energia Vulturu – Viitorul Homocea = 1-1

      Finala, 08.06.2011, Vulturu, stad. Energia

        Naţional Goleşti – Viitorul Homocea = 2-1
    Campioana judeţului Vrancea în sezonul 2010-2011 este Naţional Goleşti.
    Cupa României – Faza Judeţeană Vrancea:

      Finala, 25.06.2011, Focşani, stad. Milcovul, arbitru: Gheorghe Mihai

        Naţional Goleşti – Energia Vulturu = 4-3

          Creţu(4′, 39′, 51′), Bodoc(82) / Burcăcel(45′), Popa(60′), Toader(76′)
Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s