Liga a IV-a judeţe din Moldova

Liga a IV-a BACǍU

    Campionat:

      Liga a IV-a este formată dintr-o serie de 18 echipe. Echipe noi: Sportul Răcăciuni şi Forestierul Agăş (câştigătoarele celor două serii ale ligii a V-a) şi Flamura Roşie Sascut.
      Campioana de anul trecut, C.S. Căiuţi, va activa tot în Liga a IV-a, deşi a câştigat barajul de promovare în liga a III-a (din considerente financiare).
      Turul campionatului s-a desfăşurat între 6 august şi 27 noiembrie 2011. Campioana de toamnă este echipa C.S.M. Moineşti, care a întrecut în clasament pe C.S. Căiuţi la golaveraj.

      Ultima etapă (a 34-a, 13 iunie 2012)

        C.S.M. Moineşti – C.S. Dofteana = 16-0
        Forestierul Agăş – S.C. II Bacău = 0-3
        C.S. Căiuţi – Siretul Bacău = 9-4

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 C.S.M. Moineşti 34 30 2 2 183-22 92p
        2 S.C. II Bacău 34 25 4 5 143-34 79p
        3 C.S. Căiuţi 34 23 5 6 97-45 74p
        4 Sportul Răcăciuni 34 23 4 7 107-43 73p
        5 A.S. Nicolae Bălcescu 34 20 4 10 100-46 64p
        6 A.S. Valea Oituz 34 18 7 9 89-54 61p
        7 Consart Biruinţa Bacău 34 19 4 11 86-57 61p
        8 Voinţa Gârleni 34 12 7 15 50-80 43p
        9 Aerostar II Bacău 34 12 5 17 77-86 41p
        10 A.S. Negri 34 11 5 18 60-81 38p
        11 A.S. Filipeşti 34 10 5 19 69-87 35p
        12 UZU Dărmăneşti 34 10 5 19 47-86 35p
        13 Forestierul Agăş 34 10 4 20 45-87 34p
        14 Flamura Roşie Sascut 34 10 4 20 48-93 34p
        15 A.S. Târgu Ocna 34 9 4 21 41-117 31p
        16 Siretul Bacău 34 9 1 24 59-131 28p
        17 Atlhetic Comăneşti 34 8 4 22 65-120 28p
        18 C.S. Dofteana 34 8 4 22 40-118 28p

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Bacău

      Sferturi (18 aprilie):

        Flamura Roşie Sascut – C.S.M. Moineşti
        A.S. Letea Veche (Liga a V-a) – Forestierul Agăş
        Stejarul Buciumi (Liga a V-a) – A.S. Negri = 2-5
        Şoimii Helegiu (Liga a V-a) – A.S. Nicolae Bălcescu = 0-3

      Semifinale (2 mai 2012):

        Forestierul Agăş – A.S. Nicolae Bălcescu = 1-6

      Finala (23 mai): Nicolae Bălcescu, baza sportiva „Ion Gherhard”, arbitru: Emil Voicu

        C.S.M. Moineşti – A.S. Nicolae Bălcescu = 1-0

          Darie(53′)



Liga a IV-a BOTOŞANI

    Campionat:

      Liga a IV-a este formată dintr-o serie de 14 echipe. Ultimele două echipe în clasamentul final vor retrograda în Liga a V-a, iar locurile 11 şi 12 vor juca baraje cu locurile 3 şi 4 din liga a V-a.
      Turul campionatului s-a desfăşurat între 20 august şi 13 noiembrie 2011. Campioana de toamnă este echipa Microbuzul Botoşani.
      Nord Star Pomârla s-a retras din campionat.

      Ultima etapă (a 26-a, 9 iunie 2012)

        Microbuzul Botoşani – Bucovina Rogojeşti = 6-2
        A.S. Roma – Sportivul Truşeşti = 3-0
        Luceafărul Mihai Eminescu – Avântul Albeşti = 3-0

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Microbuzul Botoşani 26 20 3 3 90-24 63p
        2 A.S. Roma 26 17 2 7 67-36 53p
        2 Avântul Albeşti 26 15 3 8 44-36 48p
        4 Luceafărul Mihai Eminescu 26 13 6 7 55-29 45p
        5 Sportivul Truşeşti 26 12 2 12 59-60 38p
        6 ProSport Vârful Câmpului 26 11 4 11 41-54 37p
        7 F.C. Păltiniş 26 9 8 9 53-54 35p
        8 Rapid Ungureni 26 10 3 13 45-61 33p
        9 C.S. Dărăbani 26 8 7 11 48-35 31p
        10 Bucovina Rogojeşti 26 9 4 13 45-55 31p
        11 Flacăra Flămânzi 26 9 4 13 47-58 31p
        12 A.S. 2000 Bucecea 26 9 2 15 46-59 29p
        13 Voinţa Sendriceni 26 7 5 14 42-70 26p
        14 Nord Star Pomârla 26 6 1 19 24-75 19p

        Au retrogradat în Liga a V-a: Voinţa Sendriceni şi Nord Star Pomârla (aceasta s-a retras din campionat.)
        Au promovat în Liga a IV-a: Viitorul Dersca, C.S. Mihălăşeni (câştigătoarele celor două serii ale Ligii a V-a), C.S. Dante şi F.C. Zona (locurile secunde din Liga a V-a).

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Botoşani:

      Sferturi (16 mai 2012):

        Microbuzul Botoşani – C.S. Dărăbani = 3-1
        Sportivul Truşeşti – A.S. Roma = 2-5
        Venus Cotuşca (Liga a V-a) – Luceafărul Mihai Eminescu = 0-2
        F.C. Păltiniş – Viitorul Dersca (Liga a V-a) = 3-0 (neprezentare)

      Semifinale (30 mai 2012):

        A.S. Roma – Luceafărul Mihai Eminescu = 1-4
        F.C. Păltiniş – Microbuzul Botoşani = 1-2

      Finala (24 iunie 2012): Roma

        Luceafărul Mihai Eminescu – Microbuzul Botoşani = 3-2



Liga a IV-a GALAŢI

    Campionat:

      Liga a IV-a este formată dintr-o serie de 14 echipe. Campioana de toamnă este echipa Bujorii Târgu Bujor.

      Ultima etapă:

        Sporting Lieşti – Fulgerul Smulţi = 4-1
        Juventus 2007 Toflea – Bujorii Târgu Bujor = 3-0
        Avântul Matca – Metalosport Galaţi = 9-1

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Sporting Lieşti 26 20 5 1 100-29 65p
        2 Bujorii Târgu Bujor 26 20 2 4 56-28 62p
        3 Fulgerul Smulţi 26 17 1 8 60-39 52p
        4 Avântul Vânători 26 15 2 9 53-33 47p
        5 Metalosport Galaţi 26 14 3 9 50-50 45p
        6 C.S.S. Tecuci 26 12 5 9 76-40 41p
        7 Unirea Braniştea 26 10 6 10 54-44 36p
        8 Avântul Matca 26 9 7 10 44-45 34p
        9 Viitorul Costache Negri 26 8 5 13 51-64 29p
        10 Unirea Hanu Conachi 26 8 4 14 41-70 28p
        11 Muncitorul Ghidigeni 26 6 5 15 43-59 23p
        12 Gloria Iveşti 26 6 4 16 40-93 22p
        13 Victoria Independenţa 26 4 5 17 32-68 17p
        14 Juventus 2007 Toflea 26 4 4 18 32-70 20p

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Galaţi:

      Sferturi (6 iunie 2012)

        C.S.S. Tecuci – Sporting Lieşti = 2-1
        Quantum Club Galaţi (Liga a V-a) – Fulgerul Smulţi = 1-2
        Unirea Braniştea – Metalosport Galaţi = 2-0
        Avântul Drăgăneşti (Liga a V-a) – Avântul Matca = 3-0

      Semifinale (13 iunie 2012):

        Fulgerul Smulţi – Unirea Braniştea = 4-1
        Avântul Drăgăneşti (Liga a V-a) – C.S.S. Tecuci = 0-3

      Finala (17 iunie 2012): Lieşti

        C.S.S. Tecuci – Fulgerul Smulţi = 3-1



Liga a IV-a IAŞI

    Campionat:

      Liga a IV-a este formată dintr-o serie de 18 echipe din care vor retrograda în Liga a V-a ultimele patru echipe din clasament. Echipe noi: Viitorul Ciorteşti, Gloria Balş, C.S.S. Paşcani.
      Liga a V-a este formată din trei serii de 9, 11 respectiv 16 echipe. Vor promova în Liga a IV-a câştigătoarele celor trei serii plus una din cele trei echipe de pe locurile secunde.
      Sezonul de toamnă s-a desfăşurat între 7 august şi 11 decembrie 2011 (s-au disputat în 2011 şi două etape din retur). Campioana de toamnă este echipa Rapid Dumeşti.

      Ultima etapă (a 34-a, 3 iunie 2012)

        Unirea Mirceşti – Ştiinţa Miroslava = 2-4
        Viitorul Ciorteşti – Viitorul Târgu Frumos = 1-3
        Viitorul Belceşti – Rapid Dumeşti = 0-3 (gazdele s-au retras din campionat)

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Rapid Dumeşti 34 30 2 2 139-24 92p
        2 Ştiinţa Miroslava 34 27 6 1 119-29 87p
        3 Viitorul Târgu Frumos 34 26 4 4 100-33 82p
        4 Astra Răducăneni 34 20 6 8 95-56 66p
        5 Viitorul Hârlău 34 19 6 9 88-48 63p
        6 Stejarul Sineşti 34 17 6 11 93-65 57p
        7 Viitorul Lungani 34 18 2 14 61-61 56p
        8 Biruinţa Mirosloveşti 34 15 4 15 71-75 49p
        9 Unirea Mirceşti 34 13 8 13 71-66 47p
        11 Magna Holboca 34 13 1 20 50-99 40p
        12 Unirea Ruginoasa 34 10 8 16 58-71 38p
        13 Foresta Ciurea 34 11 3 20 61-94 36p
        14 Gloria Bălţaţi 34 10 4 20 55-75 34p
        15 Gloria Balş 34 10 2 22 52-87 32p
        16 Viitorul Ciorteşti 34 6 8 20 47-80 26p
        17 Viitorul Belceşti 34 5 3 26 52-126 18p
        18 Helios Tomeşti 34 4 1 29 36-147 13p
        Au retrogradat: Gloria Balş, Viitorul Ciorteşti, Viitorul Belceşti(care s-a retras din campionat) şi Helios Tomeşti.
        Au promovat în Liga a IV-a: Voinţa Boşia, Viitorul Leţcani, Siretul Lespezi (câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a) şi Spicul Heleşteni (câştigătoarea barajului dintre ocupantele locului secund din seriile Ligii a V-a, 1-0 cu Com-Val Valea Lupului).

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Iaşi:

      Sferturi (30-31 mai 2012):

        Viitorul Muncel (Liga a V-a) – Rapid Dumeşti = 1-5
        Viitorul Lungani – Ştiinţa Miroslava = 2-1
        C.S.S. Paşcani – Viitorul Târgu Frumos = 0-1
        Viitorul Ciorteşti – Astra Răducăneni = 0-1

      Semifinale (6 iunie 2012):

        Viitorul Târgu Frumos – Rapid Dumeşti = 0-3
        Astra Răducăneni – Viitorul Lungani = 4-2

      Finala (8 iunie 2012): Uricani

        Astra Răducăneni – Rapid Dumeşti = 7-6 (după pen.)



Liga a IV-a NEAMŢ

    Campionat:

      Liga a IV-a este formată dintr-o serie de 15 echipe. Turul campionatului s-a desfăşurat între 21 august şi 4 decembrie 2011 (s-au jucat în 2011 trei etape din retur). Campioana de toamnă este echipa Biruinţa Negreşti.

      Ultima etapă (a 34-a, 13 iunie 2012)

        Moldova Cordun – Biruinţa Negreşti = 1-0
        Avântul Petricani – Spicul Tămăşeni = 0-3
        Bradul Roznov – Speranţa Răuceşti = 2-3

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Biruinţa Negreşti 28 27 0 1 118-19 81p
        2 Voinţa Ion Creangă 28 19 4 5 78-31 61p
        3 Spicul Tămăşeni 28 19 1 8 84-50 58p
        4 Speranţa Răuceşti 28 19 1 8 97-55 58p
        5 Energia Pângăraţi 28 16 2 10 77-66 50p
        6 Moldova Cordun 28 14 3 11 55-50 45p
        7 Bradul Roznov 28 13 4 11 99-58 43p
        8 Bravo Bodeşti 28 12 4 12 78-80 40p
        9 Victoria Horia 28 11 2 15 64-68 35p
        10 Zimbrul Vânători Neamţ 28 10 2 16 51-70 32p
        11 Voinţa Dochia 28 9 2 17 52-70 29p
        12 Avântul Petricani 28 8 3 17 57-97 27p
        13 Flacăra Brusturi 28 7 1 20 42-108 22p
        14 Inter Girov 28 5 3 20 50-121 18p
        15 Viitorul Podoleni 28 5 0 23 45-104 15p

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Neamţ:

      Sferturi (17 iunie 2012):

        Spicul Tămăşeni – Voinţa Ion Creangă = 1-4
        Teiul Poiana Teiului – Speranţa Răuceşti = 3-0 (neprezentare)
        Voinţa Dochia – Bravo Bodeşti = 0-3 (neprezentare)
        Rapid Grinţieş (Liga a V-a) – Bradul Roznov = 3-1

      Semifinale (20-21 iunie 2012):

        Rapid Grinţieş (Liga a V-a) – Teiul Poiana Teiului = 1-2
        Bravo Bodeşti – Voinţa Ion Creangă = 1-3 (după prelungiri)

      Finala (24 iunie 2012):

        Teiul Poiana Teiului – Voinţa Ion Creangă = 2-1

          Chirileanu(59′), Ioniţă(86′) / Tudor(89′)


Liga a IV-a SUCEAVA

    Campionat:

      Liga a IV-a este formată dintr-o serie de 16 echipe. Echipe noi: Avântul Volovăţ, Moldova Drăguşeni (câştigătoarele primelor două serii ale Ligii a V-a) şi Sporting II Suceava.
      Sezonul de toamnă s-a desfăşurat între 14 august şi 4 decembrie 2011 (s-au disputat în 2011 şi două etape din retur). Campioana de toamnă este echipa Bucovina Frătăuţii Noi.

      Ultima etapă (a 30-a, 8-9 iunie 2012)

        Avântul Volovăţ – Minerul Iacobeni = 1-0
        Bucovina Frătăuţii Noi – Unirea Boroaia = 5-1
        Foresta Mălini – Voinţa Stroieşti = 19-0

    Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Bucovina Frătăuţii Noi 30 23 5 2 114-35 74p
        2 Minerul Iacobeni 30 23 4 3 118-35 73p
        3 Foresta Mălini 30 20 5 5 120-30 65p
        4 Sporting II Suceava 30 16 6 8 66-47 54p
        5 Viitorul Liteni 30 15 3 12 65-61 48p
        6 Foresta Moldoviţa 30 13 3 14 61-53 42p
        7 Rapid CFR II Suceava 30 12 4 14 70-85 40p
        8 Avântul Volovăţ 30 12 3 15 51-63 39p
        9 Moldova Drăguşeni 30 11 5 14 59-77 38p
        10 Unirea Boroaia 30 12 1 17 61-72 37p
        11 Zimbrul Siret 30 9 10 11 51-68 37p
        12 Florconstruct Pătrăuţi 30 11 2 17 49-68 35p
        13 Voinţa Stroieşti 30 11 2 17 36-75 35p
        14 C.S. Gura Humorului 30 9 7 14 49-50 34p
        15 A.F.C. Marginea 30 9 3 18 55-95 30p
        16 Rarăul Câmpulung Moldovenesc 30 2 1 27 10-121 7p

        Au retrogradat în Liga a V-a: C.S. Gura Humorului, A.F.C. Marginea şi Rarăul Câmpulung Moldovenesc (Rarăul s-a retras din campionat.
        Au promovat în Liga a IV-a: Şomuz Fălticeni, Brăduţ Putna şi Dorna Vatra Dornei (câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a).

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Suceava:

      Sferturi (9 noiembrie 2011):

        Victoria Vatra Moldoviţei – Foresta Mălini = 0-1
        F.C. Pojorâta (Liga a V-a) – Florconstruct Pătrăuţi = 3-1
        Dorna Vatra Dornei (Liga a V-a) – Bucovina Frătăuţii Noi = 3-0
        Bucovina Şerbăuţi (Liga a V-a) – Unirea Boroaia = 12-0

      Semifinale (16 mai 2012):

        F.C. Pojorâta (Liga a V-a) – Foresta Mălini = 1-4
        Dorna Vatra Dornei (Liga a V-a) – Bucovina Şerbăuţi (Liga a V-a) = 7-1

      Finala (24 mai 2012):

        Foresta Mălini – Dorna Vatra Dornei (Liga a V-a) = 4-1

          Gura Humorului, arbitru: Ionuţ Marciuc


Liga a IV-a VASLUI

    Campionat: Campionatul este format din 13 echipe. Echipele clasate pe primele patru locuri se califică în Play-Off.
    Turul campionatului s-a terminat în 3 decembrie 2011. Campioana de toamnă este F.C.M. Huşi, urmată de Foresta Zorleni şi Juventus Fãlciu cu 5 puncte mai puţin.
    Echipele Smart Negreşti şi Olimpia Stănileşti au fost excluse din campionat şi din aceasta cauză nu s-a mai disputat Play-Out.

      Sezonul regulat

        Ultima etapă (a 26-a), 19 mai 2011:

          F.C.M. Huşi – Multim Perieni = 5-2
          Juventus Fălciu – AutoRom Pădureni = 3-0 (neprezentare)
          Olimpia Stănileşti – Vitis Şuletea = 0-3 (echipa gazdă a fost exclusă din campionat).
          Foresta Zorleni a stat.

      Clasament final al sezonului regulat

          1 F.C.M. Huşi 24 20 3 1 93-19 63p
          2 Juventus Fălciu 24 19 0 5 74-29 57p
          3 Foresta Zorleni 24 18 2 4 72-22 56p
          4 Vitis Şuletea 24 15 1 8 49-35 46p
          5 AutoRom Pădureni 24 13 1 10 55-57 40p
          6 F.C. Drânceni 24 12 2 10 63-50 35p
          7 Multim Perieni 24 11 1 12 51-55 34p
          8 Avântul Zăpodeni 24 8 3 13 49-62 27p
          9 Olimpia Stănileşti 24 6 5 13 43-63 23p
          10 Flacăra Murgeni 24 5 3 16 30-69 18p
          11 F.C. II Vaslui 24 5 2 17 31-66 17p
          12 Smart Negreşti 24 5 2 17 17-58 17p
          13 L.P.S. Vaslui 24 4 5 16 28-70 17p
          Smart Negreşti şi Olimpia Stănileşti au fost excluse din campionat şi au retrogradat în Liga a V-a.
          Au promovat în Liga a IV-a echipele Voinţa Stefan cel Mare, Gloria Lunca Banului şi F.C. Lipovăţ (primele trei echipe în clasamentul Ligii a V-a). Dacă echipa campioană va promova în Liga a III-a după meciul de baraj cu campioana altui judeţ, atunci va promova în Liga a IV şi Vulturul Bălteni (locul al patrulea în clasamentul Ligii a V-a).
          Echipa F.C. Drânceni a fost penalizată cu 3 puncte.

      Play-Off: S-au calificat primele patru echipe din clasamentul sezonului regulat. Ele vor porni în Play-Off cu următorul punctaj: F.C.M. Huşi – 3 puncte, Juventus Fălciu cu 2 puncte, Foresta Zorleni cu 1 punct şi Vitis Şuletea cu 0 puncte.

        Ultima etapă (a 6-a, 14 iunie 2011):

          Foresta Zorleni – F.C.M. Huşi = 2-5
          Vitis Şuletea – Juventus Fălciu = 1-1

      Clasament final Play-Off

          1 F.C.M. Huşi 6 5 1 0 13-5 19p
          2 Foresta Zorleni 6 3 0 3 15-13 10p
          3 Juventus Fălciu 6 2 1 3 8-13 9p
          4 Vitis Şuletea 6 1 1 4 5-10 2p

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Vaslui:

      Semifinale (19 mai 2012):

        Podgoria Olteneşti (Liga a V-a) – Foresta Zorleni = 0-5
        Olimpia Stănileşti – Avântul Zăpodeni = 0-3 (echipa gazdă a fost exclusă competiţie)

      Finala (17 iunie 2012):

        Foresta Zorleni – Avântul Zăpodeni = 2-1 (după prelungiri)


Liga a IV-a VRANCEA

    Campionat: Campionatul e împărţit în două serii de 8 echipe. Echipele clasate pe primele patru locuri se califică în Play-Off, iar celelalte vor juca în Play-Out. Sezonul regulat a avut loc între 27 august şi 26 noiembrie 2011.
    Campioana sezonului 2011-2012 este Naţional Goleşti pentru al doilea an la rând. Din pacate ea nu va pute aparticipa la barajul pentru promovarea în Liga a III-a pentru că sezonul trecut nu a participat în Liga a III-a deşi câştigase barajul de promovare.

      Sezonul regulat

        Seria Sud

          Etapa a 14-a (ultima) (26 noiembrie 2011):

            Energia Vulturu – Flacăra Urecheşti = 4-1
            Vointa Ciorăşti – Dinamo Tătăranu = 4-2

        Clasamentul final Seria Sud

            1 Energia Vulturu 14 12 2 0 45-24 38p
            2 Dinamo Tătăranu 14 9 1 4 46-19 28p
            3 A.S. Câmpineanca 14 8 1 5 23-16 25p
            4 Vointa Ciorăşti 14 6 2 6 30-28 20p
            5 Flacăra Urecheşti 14 6 2 6 38-33 20p
            6 Unirea Milcovu 14 5 0 9 27-47 15p
            7 Victoria Gugeşti 14 3 4 7 27-41 13p
            8 Şoimii Năruja 14 0 2 12 8-39 2p

        Seria Nord

          Etapa a 14-a (ultima) (26 noiembrie 201):

            F.C. Mărăşeşti – Naţional Goleşti = 0-2
            Şoimii Internaţional Mirceşti – Viitorul Homocea = 8-3
            Voinţa Odobeşti – Avântul Jariştea = 1-2

      Clasamentul final Seria Nord

            1 Naţional Goleşti 14 12 1 1 59-11 37p
            2 Şoimii Internaţional Mirceşti 14 9 2 3 47-26 29p
            3 Avântul Jariştea 14 8 3 3 33-25 27p
            4 Viitorul Homocea 14 7 0 7 29-32 21p
            5 Voinţa Odobeşti 14 6 2 6 18-34 20p
            6 Unirea Tifeşti 14 3 2 9 26-36 11p
            7 F.C.M. Adjud 14 3 1 10 22-57 10p
            8 F.C. Mărăşeşti 14 1 3 10 16-29 6p

      Play-Off:

        Ultima etapă (a 8-a, 3 iunie 2012):

          Dinamo Tătăranu – Viitorul Homocea = 3-0 (oaspeţii nu au fost programaţi din cauza unor datorii neplatite la A.J.F. Vrancea).
          Energia Vulturu – Naţional Goleşti = 1-4
          A.S. Câmpineanca – Avântul Jariştea = 6-1

      Clasament final Play-Off

            1 Naţional Goleşti 8 6 0 2 27-8 18p
            2 Viitorul Homocea 8 5 1 2 23-10 16p
            3 Avântul Jariştea 8 5 0 3 20-20 15p
            4 Şoimii Internaţional Mirceşti 8 4 1 3 25-22 13p
            5 Energia Vulturu 8 4 0 4 22-18 12p
            6 Dinamo Tătăranu 8 3 2 3 13-15 11p
            7 A.S. Câmpineanca 8 3 0 5 18-21 9p
            8 Voinţa SI Ciorăşti 8 0 0 8 7-41 0p

      Play-Out

      Clasament final Play-Out

            1 F.C. Mărăşeşti 8 7 0 1 20-5 21p
            2 Unirea Tifeşti 8 5 2 1 23-14 17p
            3 Voinţa Odobeşti 8 5 1 2 20-10 16p
            4 F.C.M. Adjud 8 4 1 3 20-13 13p
            5 Victoria Gugeşti 8 3 2 3 16-14 11p
            6 Flacăra Urecheşti 8 2 1 5 10-19 7p
            7 Unirea Milcovu 8 2 1 5 16-26 7p
            8 Şoimii Năruja 8 0 0 8 0-24 0p

          Au retrogradat: Flacăra Urecheşti, Unirea Milcovu şi Şoimii Năruja (ocupantele ultimelor trei locuri din Play-Out).
          Au promovat: Voinţa Cârligele, Doctor GSM Suraia şi Podgoria Coteşti (ocupantele primelor trei locuri din Liga a V-a).

    Cupa României 2012-2013 – Faza Judeţeană Vrancea:

      Sferturi (17 mai 2012):

        Energia Vulturu – Viitorul Homocea = 5-0
        Flacăra Urecheşti – Naţional Goleşti = 0-4
        Vointa Cârligele (Liga a V-a) – F.C. Mărăşeşti = 6-1
        F.C.M. Adjud – Dinamo Tătăranu = 2-2 (5-3 după pen.)

      Semifinale (30-31 mai 2012):

        Naţional Goleşti – Energia Vulturu = 4-0
        Vointa Cârligele (Liga a V-a) – F.C.M. Adjud = 3-0 (oaspeţii s-au retras de pe teren la scorul de 3-1).

      Finala (17 iunie 2012):

        Naţional Goleşti – Vointa Cârligele (Liga a V-a) = 7-3


Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s