Liga a IV-a judeţe din Moldova

Liga a IV-a BACĂU

    Campionat:

      Liga a IV-a: S-au înscris 16 echipe. Prima etapă a avut loc în 18-19 august 2012, iar ultima a turului se va disputa în 24 noiembrie.
      C.S.M. Moineşti este campioana sezonului 2011-2012 şi a promovat în Liga a III-a.
      Echipe noi în sezonul 2012-2013: Măgura Caşin (câştigătoarea Ligii a V-a sezonul trecut) şi Dinamo Oneşti.
      Liga a V-a: este formată dintr-o singură serie cu 11 echipe.

      Ultima etapă, a 34-a (8-9 iunie 2013):

        C.S. Căiuţi – A.S. Negri = 3-1
        Voinţa Gârleni – S.C. II Bacău = 0-3
        A.S. Valea Oituzului – Sportul Răcăciuni = 5-4

    Clasamentul final al sezonului 2012-2013

        1 A.S. Negri 34 29 3 2 136-25 90p
        2 S.C. II Bacău 34 29 0 5 147-29 87p
        3 Sportul Răcăciuni 33 26 2 5 94-35 80p
        4 C.S. Căiuţi 34 24 2 8 83-40 74p
        5 A.S. Valea Oituzului 34 21 1 12 102-62 64p
        6 Dinamo Oneşti 33 18 4 11 109-53 58p
        7 A.S. Nicolae Bălcescu 33 15 7 11 64-49 52p
        8 A.S. Târgu Ocna 34 14 4 16 54-84 46p
        9 UZU Dărmăneşti 33 14 3 16 62-63 45p
        10 Aerostar II Bacău 34 13 2 19 79-78 41p
        11 Măgura Caşin 34 13 0 21 76-132 39p
        12 Consart Biruinţa Bacău 34 11 2 21 63-99 35p
        13 A.S. Siretu 34 10 4 20 56-99 34p
        14 Voinţa Gârleni 34 8 8 18 50-89 32p
        15 Athletic Comăneşti 34 10 2 22 71-109 32p
        16 A.S. Filipeşti 34 10 2 22 64-112 32p
        17 Flamura Roşie Sascut ** 34 10 1 23 42-103 31p
        18 Forestierul Agăş * 34 5 1 28 30-121 16p

        * Forestierul Agăş s-a retras din campionat.
        ** Flamura Roşie Sascut nu va retrograda în cazul în care campioana, A.S. Negri va promova în Liga a III-a.

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Bacău:

      Sferturi (8 mai 2013):

        Gloria Zemeş – A.S. Nicolae Bălcescu
        Viitorul Urecheşti – S.C. Bacău II
        Biruinţa Bacău – Sportul Răcăciuni

      Semifinale (29 mai 2013):

        A.S. Nicolae Bălcescu – Sportul Răcăciuni
        S.C. Bacău II s-a calificat direct în finală.

      Finala (15 iunie 2013, Bacău, stad. Municipal):

        S.C. Bacău II – Sportul Răcăciuni = 3-2



Liga a IV-a BOTOŞANI

    Campionat:

      Liga a IV-a: S-au înscris 16 echipe. Prima etapă a avut loc în 17-19 august 2012, iar ultima a turului se va disputa în 11 noiembrie.
      Microbuzul Botoşani este campioana sezonului 2011-2012, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut barajul cu Ştiinţa Miroslava (L4 Iaşi).
      Echipe noi în sezonul 2012-2013: Viitorul Dersca, C.S. Mihălăşeni (câştigătoarele celor două serii ale Ligii a V-a), C.S. Dante Botoşani şi F.C. Zona Botoşani (locurile secunde din Liga a V-a).
      Liga a V-a: este formată din două serii, Seria Sud cu 14 echipe şi Seria Nord cu 13 echipe.

      Ultima etapă, a 30-a (8-9 iunie 2013):

        Luceafărul Mihai Eminescu – Avântul Albeşti = 0-0
        C.S. Dante Botoşani – Viitorul Dersca = 4-3
        C.S. Darabani – A.S. Roma = 3-0

    Clasamentul final al sezonului 2012-2013

        1 Luceafărul Mihai Eminescu 30 24 6 0 82-14 78p
        2 C.S. Dante Botoşani 30 23 5 2 80-24 74p
        3 Viitorul Dersca 30 19 3 8 89-43 60p
        4 C.S. Darabani 30 16 6 8 69-45 54p
        5 Bucovina Rogojeşti 30 13 5 2 70-69 44p
        6 Rapid Ungureni 30 13 2 15 69-72 41p
        7 Microbuzul Botoşani 30 12 5 13 56-58 41p
        8 F.C. Păltiniş 30 12 4 14 54-56 40p
        9 A.S. 2000 Bucecea 29 12 3 14 50-67 39p
        10 Sportivul Truşeşti 30 11 5 14 71-65 38p
        11 Flacăra 1907 Flămânzi 30 12 5 13 56-58 41p
        12 Avântul Albeşti 30 10 5 15 58-81 35p
        13 A.S. Roma 30 9 5 16 66-58 32p
        14 ProSport Vârful Câmpului 30 9 2 19 46-74 29p
        15 F.C. Zona Botoşani 30 6 5 19 31-84 20p
        16 C.S. Mihălăşeni 29 4 5 20 33-109 17p
      Baraj promovare/retrogradare (23 iunie 2013):

        Echipele de pe locurile 14 şi 15 joacă baraj cu locurile secunde din cele două serii ale Ligii a V-a.

        Voinţa Sendriceni – F.C. Zona Botoşani
        F.C. Suliţa – ProSport Vârful Câmpului

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Botoşani: Primul tur a avut loc în 18 noiembrie 2012

      Sferturi (12-13 iunie 2013):

        Flacăra 1907 Flămânzi – Spicul Iacobeni (Liga a a V-a) = 2-1
        Rapid Ungureni – Europa Hilişeu (Liga a a V-a) = 2-0
        A.S. 2000 Bucecea – Nord Star Pomârla (Liga a a V-a) = 2-3
        Luceafărul Mihai Eminescu – TransDor Tudora (Liga a a V-a) = 1-0

      Semifinale (23 iunie 2013):

        Luceafărul Mihai Eminescu – Rapid Ungureni = 4-1
        Nord Star Pomârla (Liga a a V-a) – Flacăra 1907 Flămânzi = 1-2

      Finala (30 iunie 2013, Bucecea, stad. Siretul):

        Luceafărul Mihai Eminescu – Flacăra 1907 Flămânzi = 4-0

          Vechiu(55′, 62′), Andrieş(59′), Dolhescu(78′)



Liga a IV-a GALAŢI

    Campionat:

      Liga a IV-a: S-au înscris 15 echipe. Prima etapă a avut loc în 1-2 septembrie 2012, iar ultima a turului se va disputa în 25 noiembrie.
      Sporting Lieşti este campioana sezonului 2011-2012, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut barajul cu C.S.M. Moineşti (L4 Bacău).
      Echipe noi în sezonul 2012-2013: Avântul Drăgăneşti şi Quantum Club Galaţi.
      Liga a V-a: este formată dintr-o singură serie cu 11 echipe.

      Ultima etapă, a 30-a (8-9 iunie 2013):

        Metalosport Galaţi – Sporting Lieşti = 2-4
        Fulgerul Smulţi – Juventus 2007 Toflea = 0-3
        Gloria Iveşti – Victoria Independenţa = 7-2

    Clasamentul final al sezonului 2012-2013

        1 Sporting Lieşti 28 28 0 0 179-25 84p
        2 Metalosport Galaţi 28 22 0 6 102-41 66p
        3 Juventus 2007 Toflea 28 16 2 10 58-63 50p
        4 Quantum Club Galaţi 27 14 7 6 76-56 49p
        5 Gloria Iveşti 28 15 2 11 81-60 47p
        6 Unirea Braniştea 28 14 5 9 60-51 47p
        7 Avântul Drăgăneşti 28 13 3 12 78-76 42p
        8 Sporting Tecuci 28 11 4 13 54-75 37p
        9 Victoria Independenţa 28 10 5 13 46-59 35p
        10 Avântul Vânători 28 10 4 14 45-55 34p
        11 Muncitorul Ghidigeni 28 10 2 16 57-83 32p
        12 Fulgerul Smulţi 28 9 1 18 60-94 28p
        13 Viitorul Costache Negri 28 6 2 20 57-108 20p
        14 Bujorii Târgu Bujor 28 5 3 20 49-112 18p
        15 Avântul Matca 27 5 2 20 33-77 17p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Galaţi: Primul tur a avut loc în 11 noiembrie 2012

      Sferturi (12 iunie 2013):

        Sporting Lieşti – Unirea Braniştea = 3-0
        Muncitorul Ghidigeni – Metalosport Galaţi = 0-2
        Quantum Club Galaţi – Fulgerul Smulţi = 4-3 (după prelungiri)
        Voinţa Cudalbi (Liga a V-a) – Gloria Iveşti = 0-3

      Semifinale (15-16 iunie 2013):

        Sporting Lieşti – Metalosport Galaţi = 4-2
        Gloria Iveşti – Quantum Club Galaţi = 3-3 (2-4 după pen.)

      Finala (22 iunie 2013, Ghidigeni):

        Sporting Lieşti – Quantum Club Galaţi = 4-1



Liga a IV-a IAŞI

    Campionat:

      Liga a IV-a: S-au înscris 16 echipe. Prima etapă a avut loc în 19 august 2012.
      Rapid Dumeşti este campioana sezonului 2011-2012, însă nu a avut drept de promovare. Ocupanta locului secund, Ştiinţa Miroslava a învins în barajul disputat cu Microbuzul Botoşani (L4 Botoşani) şi a promovat în Liga a III-a.
      Echipe noi în sezonul 2012-2013: Voinţa Boşia, Victoria Leţcani, Siretul Lespezi (câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a), Kosarom II Paşcani.
      Liga a V-a: este formată din trei serii de câte 12, 11, respectiv 18 echipe.

      Ultima etapă, a 30-a (7-9 iunie 2013):

        Rapid Dumeşti – Kosarom II Paşcani = 5-2
        A.S. Holboca – Viitorul Târgu Frumos = 0-2
        Foresta Ciurea – Viitorul Hârlău = 2-0

    Clasamentul final al sezonului 2012-2013

        1 Rapid Dumeşti 30 28 2 0 130-18 86p
        2 Viitorul Târgu Frumos 30 25 3 2 82-13 78p
        3 Foresta Ciurea 30 25 3 2 86-20 78p
        4 Stejarul Sineşti 30 16 2 12 89-59 50p
        5 A.S. Holboca 30 14 4 12 65-47 46p
        6 Viitorul Hârlău 30 13 6 11 75-60 45p
        7 Kosarom II Paşcani 30 13 3 14 65-65 42p
        8 Siretul Lespezi 30 12 3 15 71-58 39p
        9 Unirea Ruginoasa 30 11 6 13 61-64 39p
        10 Gloria Bălţaţi 30 12 2 16 53-90 38p
        11 Unirea Mirceşti 30 11 4 15 52-84 37p
        12 Gloria Balş 30 10 6 14 66-66 36p
        13 Viitorul Lungani 30 9 4 17 45-50 31p
        14 Victoria Leţcani 30 7 1 22 51-92 22p
        15 Voinţa Bosia 30 5 2 23 32-135 17p
        16 Astra Răducăneni 30 2 3 25 28-130 9p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Iaşi: Primul tur a avut loc în 4 noiembrie 2012

      Sferturi (29 mai 2013):

        Siretul Lespezi – Rapid Dumeşti = 0-1
        Avântul Todireşti (Liga a V-a) – Viitorul Târgu Frumos = 0-4
        Viitorul Lungani – A.S. Holboca = 0-3
        Unirea Ruginoasa – Foresta Ciurea = 2-3

      Semifinale (5 iunie 2013):

        Rapid Dumeşti – Viitorul Târgu Frumos = 3-2
        Foresta Ciurea – A.S. Holboca = 4-0

      Finala (12 iunie 2013, Tomeşti):

        Rapid Dumeşti – Foresta Ciurea = 1-0



Liga a IV-a NEAMŢ

    Campionat:

      Liga a IV-a: S-au înscris 12 echipe. Primele patru echipe se califică în Play-Off. Prima etapă a avut loc în 26 august 2012, iar ultima a turului se va disputa în 4 noiembrie.
      Biruinţa Negreşti este campioana sezonului 2011-2012, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut barajul cu F.C.M. Huşi (L4 Vaslui) .
      Echipe noi în sezonul 2012-2013: Cetatea Târgu Neamţ (a retrogradat din Liga a III-a), Viitorul Podoleni, LPS Roman şi Victoria Horia.

      Sezonul regulat:

        Ultima etapă, a 22-a (22 mai 2013):

          Cetatea Târgu Neamţ – Flacăra Brusturi = 3-0 (Flacăra Brusturi s-a retras)
          Voinţa Ion Creangă – Spicul Tămăşeni = 2-1
          Speranţa Răuceşti – Viitorul Podoleni = 10-2

      Clasamentul final al sezonului regulat

          1 Cetatea Târgu Neamţ 22 19 1 2 93-15 58p
          2 Spicul Tămăşeni 22 15 2 5 89-26 47p
          3 Speranţa Răuceşti 22 14 3 5 72-29 45p
          4 Voinţa Ion Creangă 22 14 2 6 75-38 44p
          5 Biruinţa Negreşti 22 14 1 7 67-41 43p
          6 Moldova Cordun 22 11 0 11 64-45 33p
          7 Bradul Roznov 22 10 2 10 53-51 32p
          8 Zimbrul Vânători Neamţ 22 8 5 9 41-49 29p
          9 Victoria Horia 22 7 3 12 46-71 24p
          10 Viitorul Podoleni 22 7 0 15 38-76 21p
          11 LPS Roman * 22 1 1 20 10-134 4p
          12 Flacăra Brusturi * 22 0 2 20 10-89 2p

          * Flacăra Brusturi s-a retras după încheierea turului, iar LPS Roman după etapa a 19-a.

      Play-Off (25 mai – 1 iunie 2013):

        S-au calificat echipele de pe primele patru locuri din clasamentul sezonului regulat. Ele au intrat în Play-Off cu următorul punctaj: Cetatea Târgu Neamţ cu 3 puncte, Spicul Tămăşeni cu 2, Speranţa Răuceşti cu un punct şi Voinţa Ion Creangă cu 0 puncte.

        Ultima etapă, a 3-a (1 iunie 2013):

          Spicul Tămăşeni – Cetatea Târgu Neamţ = 2-1
          Speranţa Răuceşti – Voinţa Ion Creangă = 1-5

      Clasament final Play-Off

          1 Cetatea Târgu Neamţ 3 2 0 1 16-4 9p
          2 Spicul Tămăşeni 3 2 0 1 8-5 8p
          3 Speranţa Răuceşti 3 1 0 2 5-17 3p
          4 Voinţa Ion Creangă 3 1 0 2 7-10 3p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Neamţ: Primul tur a avut loc în 25 noiembrie 2012.

      Sferturi (25 aprilie 2013) :

        Biruinţa Negreşti – Cetatea Târgu Neamţ = 0-3 (la masa verde, neprezentare)
        Bradul Roznov – Speranţa Răuceşti = 0-3 (la masa verde, neprezentare)
        Voinţa Ion Creangă – Moldova Cordun

      Semifinale (1 mai 2013) :

        Voinţa Ion Creangă – Speranţa Răuceşti = 0-3
        Cetatea Târgu Neamţ s-a calificat direct în finală.

      Finala (15 mai 2013, Răuceşti, stad, Speranţa) :

        Cetatea Târgu Neamţ – Speranţa Răuceşti = 6-0



Liga a IV-a SUCEAVA

    Campionat:

      Liga a IV-a: S-au înscris 16 echipe. Prima etapă a avut loc în 19 august 2012, iar ultima a turului se va disputa în 25 noiembrie. În 2012 se vor disputa şi două etape din retur.
      Bucovina Frătăuţii Noi este campioana sezonului 2011-2012 şi a promovat în Liga a III-a.
      Echipe noi în sezonul 2012-2013: Şomuz Fălticeni, Brăduţ Putna (câştigătoarele primelor două serii ale Ligii a V-a), Bucovina II Frătăuţii Noi şi F.C. Pojorâta.
      Liga a V-a: este formată din trei serii, două de câte 12 echipe şi una de 10 echipe. Vor promova în Liga a IV-a cele trei echipe câştigătoare ale seriilor.

      Ultima etapă, a 30-a (2 iunie 2013):

        F.C. Pojorâta – Avântul Volovăţ = 5-1
        Şomuz Fălticeni – Foresta Mălini = 1-1
        Bradul Putna – Minerul Iacobeni = 7-1

    Clasamentul final al sezonului 2012-2013

        1 F.C. Pojorâta 30 23 5 2 76-24 74p
        2 Foresta Mălini 30 19 4 7 85-41 58p
        3 Minerul Iacobeni 30 16 6 8 93-41 54p
        4 Bradul Putna 30 16 3 11 79-51 51p
        5 C.S. Gura Humorului 30 17 0 13 69-42 51p
        6 Bucovina Rădăuţi 30 14 5 11 68-45 47p
        7 Sporting II Suceava 30 15 5 10 80-56 47p
        8 Avântul Volovăţ 30 14 5 11 69-51 47p
        9 Rapid C.F.R. II Suceava 30 14 1 15 67-101 43p
        10 Unirea Boroaia 30 11 4 15 70-89 37p
        11 Şomuz Fălticeni 30 11 4 15 37-48 37p
        12 Zimbrul Siret 30 11 4 15 49-69 37p
        13 Viitorul Liteni 30 10 5 15 43-72 35p
        14 Moldova Drăguşeni 30 9 6 15 51-65 33p
        15 Voinţa Stroieşti 30 6 4 20 34-91 22p
        16 Florconstruct Pătrăuţi * 30 2 3 25 29-113 6p

        * Florconstruct Pătrăuţi s-a retras din campionat în pauza competiţională şi a pierdut cu 0-3 toate meciurile din retur.
        Rapid CFR II Suceava, Sporting II Suceava, Foresta Mălini şi Florconstruct Pătrăuţi au fost penalizate cu câte 3 puncte.

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Suceava: Primul tur a avut loc în 26 august 2012.

      Sferturi (23-24 aprilie 2013):

        Viitorul Vereşti (Liga a V-a) – Unirea Boroaia = 4-1
        Bucovina Rădăuţi – Dorna Vatra Dornei (Liga a V-a) = 2-4
        Bucovina Serbăuţi (Liga a V-a) – C.S. Gura Humorului = 2-0
        Progresul Frătăuţii Vechi (Liga a V-a) – Minerul Iacobeni = 4-1

      Semifinale (21 mai 2013):

        Viitorul Vereşti (Liga a V-a) – Bucovina Serbăuţi = 1-0
        Dorna Vatra Dornei – Progresul Frătăuţii Vechi (Liga a V-a) = 0-0 (5-6 după pen.)

      Finala (16 iunie 2013, Siret):

        Progresul Frătăuţii Vechi (Liga a V-a) – Viitorul Vereşti (Liga a V-a) = 1-0

          Gaza(67′)



Liga a IV-a VASLUI

    Campionat:

      Liga a IV-a: S-au înscris 11 echipe. Prima etapă a avut loc în 2 august 2012.
      F.C.M. Huşi este campioana sezonului 2011-2012 şi a promovat în Liga a III-a după victoria cu 1-0 din barajul de promovare în faţa echipei Biruinţa Negreşti (Liga a IV-a Neamţ).
      Echipe noi în sezonul 2012-2013: Unirea Banca, F.C. Gârceni şi Gloria Lunca Banului.

      Sezonul regulat:

        Ultima etapă, a 22-a (15 mai 2013):

          F.C. Vaslui II – F.C. Gârceni = 1-4
          Olimpia Stănileşti – Gloria Lunca Banului = 3-0 (neprezentare)
          Flacăra Murgeni – Juventus Fălciu = 0-3 (nepezentare)
          Unirea Banca – Vitis Suletea = 4-7

      Clasamentul final al sezonului regulat

          1 F.C. Gârceni 20 16 4 0 56-16 52p
          2 Olimpia Stănileşti 20 14 3 3 59-20 45p
          3 Vitis Șuletea 20 12 4 4 55-24 40p
          4 Juventus Fălciu 20 12 3 5 43-19 39p
          5 Gloria Lunca Banului 20 10 0 10 38-36 30p
          6 F.C. Vaslui II 20 9 1 10 43-47 28p
          7 Flacăra Murgeni 20 8 1 11 63-54 28p
          8 Multim Perieni 20 8 3 9 42-44 27p
          9 Unirea Banca 20 4 2 14 42-86 14p
          10 Foresta Zorleni * 20 3 1 16 27-46 10p
          11 Olimpia Rosieşti * 20 1 0 19 12-71 3p

          * Olimpia Rosieşti şi Foresta Zorleni s-au retras din campionat în pauza competiţională şi au pierdut cu 0-3 toate meciurile din retur.

      Play-Off:

        Ultima etapă, a 6-a (9 iunie 2013):

          Olimpia Stănileşti – F.C. Gârceni = 0-3 (neprezentare)
          Juventus Fălciu – Vitis Suletea = 1-2

      Clasament final Play-Off

          1 F.C. Gârceni 6 4 1 1 11-6 13p
          2 Vitis Suletea 6 3 2 1 10-7 11p
          3 Juventus Fălciu 6 2 0 4 7-9 6p
          4 Olimpia Stănileşti 6 0 1 5 1-13 1p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Vaslui:

      Sferturi (18 noiembrie 2012):

        Podgoria Olteneşti (Liga a V-a) – Gloria Lunca Banului = 2-6
        F.C. Lipovăt (Liga a V-a) – Juventus Fălciu = 3-0
        Voinţa Stefan cel Mare (Liga a V-a) – F.C. Gârceni = 1-6
        Foresta Zorleni – Multim Perieni = 1-3
        Meciul Unirea Banca – Vitis Suletea a fost amânat.

      Finala (30 iunie 2013, Zăpodeni):

        F.C. Gârceni – Multim Perieni = 2-0



Liga a IV-a VRANCEA

    Campionat:

      Campionatul e împărţit în două serii de câte 8 echipe. Echipele clasate pe primele patru locuri se califică în Play-Off, iar celelalte vor juca în Play-Out. Prima etapă a sezonului regulat a avut loc în 8 septembrie 2012.
      Energia Vulturu este campioana sezonului 2011-2012, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut barajul cu Unirea Casimcea (L4 Tulcea).
      Echipe noi: Seria Sud – Voinţa Cârligele, Podgoria Coteşti şi Naţional Goleşti (care s-a mutat din Seria Nord); Seria Nord – Doctor GSM Suraia, Foresta Gugeşti şi Flacăra Urecheşti (care s-a mutat din Seria Sud).
      Liga a V-a este formată din două serii de 6 echipe.
      Naţional Goleşti este campioana sezonului 2012-2013.

      Sezonul regulat:

        Grupa Sud:

          Etapa a 14-a , ultima a sezonului regulat (8 decembrie 2012):

            Energia Vulturu – Victoria Gugeşti = 4-0
            Dinamo Tătăranu – Naţional Goleşti = 1-4
            Voinţa Cârligele – A.S. Câmpineanca = 4-2
            Podgoria Coteşti – Voinţa SI Ciorăşti = 3-1

        Clasamentul final al sezonului regulat – Grupa Sud

            1 Energia Vulturu 14 11 2 1 54-17 35p
            2 Naţional Goleşti 14 11 1 2 52-19 34p
            3 Victoria Gugeşti 14 6 2 6 30-34 20p
            4 A.S. Câmpineanca 14 4 5 5 26-32 17p
            5 Voinţa Cârligele 14 5 1 8 28-36 16p
            6 Dinamo Tătăranu 14 5 1 8 28-37 16p
            7 Voinţa SI Ciorăşti 14 4 2 8 31-49 14p
            8 Podgoria Coteşti 14 2 2 10 15-40 8p

        Grupa Nord:

          Etapa a 14-a , ultima a sezonului regulat (8 decembrie 2012) :

            Voinţa Odobeşti – Selena Jariştea = 2-3
            Foresta Gugeşti – Doctor GSM Suraia = 5-0
            F.C. Mărăşeşti – Unirea Tifeşti = 5-0
            Flacăra Urecheşti – F.C.M. Adjud = 2-1

          Clasamentul final al sezonului regulat – Grupa Nord

            1 Selena Jariştea 14 12 1 1 56-15 37p
            2 Foresta Gugeşti 14 11 1 3 49-12 34p
            3 Doctor GSM Suraia 14 9 1 4 28-24 28p
            4 F.C. Mărăşeşti 14 6 1 7 31-33 1928p
            5 Voinţa Odobeşti 14 5 2 7 35-41 17p
            6 Unirea Tifeşti 14 5 2 7 30-41 17p
            7 Flacăra Urecheşti 14 2 0 12 14-52 6p
            8 F.C.M. Adjud 14 1 2 11 19-44 5p

      Play-Off:

        Ultima etapă, a 8-a (25 mai 2013):

          Naţional Goleşti – F.C. Mărăşeşti = 12-2
          Energia Vulturu – Selena Jariştea = 2-3
          A.S. Câmpineanca – Foresta Gugeşti = 3-0
          Victoria Gugeşti – Doctor GSM Suraia = 2-2

          Clasamentul final Play-Off

            1 Naţional Goleşti 8 8 0 0 28-3 28p
            2 Energia Vulturu 8 5 1 2 27-9 22p
            3 Selena Jariştea 8 3 2 3 9-8 17p
            4 A.S. Câmpineanca 8 5 0 3 15-14 15p
            5 Victoria Gugeşti 8 2 4 2 17-14 12p
            6 Foresta Gugeşti 8 2 0 6 12-24 10p
            7 Doctor GSM Suraia 8 1 2 5 9-17 7p
            8 F.C. Mărăşeşti 8 1 1 6 10-38 4p

      Play-Out:

        Ultima etapă, a 8-a (25 mai 2013):

          Voinţa Cârligele – Voinţa Odobeşti = 3-1
          Podgoria Coteşti – Unirea Ţifeşti = 2-2
          Dinamo Tătăranu – F.C.M. Adjud = 3-0
          Voinţa SI Ciorăşti – Flacăra Urecheşti = 4-1

        Clasamentul final Play-Out

            1 Voinţa Odobeşti 8 5 2 1 31-12 23p
            2 Unirea Ţifeşti 8 5 3 0 24-7 22p
            3 Voinţa Cârligele 8 3 2 3 20-24 17p
            4 Dinamo Tătăranu 8 3 3 2 15-14 16p
            5 Voinţa SI Ciorăşti 8 4 1 3 20-18 15p
            6 F.C.M. Adjud 8 2 1 5 14-24 7p
            7 Podgoria Coteşti 8 1 3 4 10-21 6p
            8 Flacăra Urecheşti 8 0 3 5 8-22 5p

    Cupa României – Faza Judeţeană Vrancea: Primul tur a avut loc în 14 octombrie 2012.

      Sferturi (2 mai 2012):

        F.C.M. Adjud – Energia Vulturu = 2-1
        Unirea Ţifeşti – Doctor GSM Suraia = 2-0
        Naţional Goleşti – Dinamo Tătăranu = 2-0
        Victoria Gugeşti – Euromania Dumbrăveni (Liga a V-a) = 2-3

      Semifinale (1-2 iunie 2013):

        Naţional Goleşti – F.C.M. Adjud = 3-0 (neprezentare)
        Unirea Ţifeşti – Euromania Dumbrăveni (Liga a V-a) = 1-0

      Finala (8 iunie 2013, Focşani, stad. Milcovul):

        Naţional Goleşti – Unirea Ţifeşti = 4-1

          Chivu(18′), Creţu(37′), Bodoc(70′), Dumitriu(75′) / Totolici(72′)


Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s