Liga a IV-a judeţe din Ardeal



Liga a IV-a ALBA

    Campionat:

      Liga a IV-a: C.S.O. Cugir este campioana sezonului 2012-2013. Echipa din Cugir a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Rapid Jibou (Liga a IV-a Sălaj) cu 4-0 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A retrogradat în Liga a V-a echipa Arieşul Apuseni Baia de Arieş.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele Industria Galda de Jos şi Mureşul Vinţu de Jos (câştigătoarele seriilor 2 şi 3 ale Ligii a V-a).

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 14 echipe. Prima etapă s-a disputat în 31 august 2013, iar returul a început în 15 martie 2014.
      F.C. Cugir s-a retras după etapa a 8-a şi toate rezultatele sale au fost anulate.

      Ultima etapă, a 26-a (31 mai – 1 iunie 2014):

        Inter Ciugud – Arena Alba Iulia = 3-0
        Cuprirom Abrud – Metalul Aiud = 11-0
        Viitorul Sântimbru – Performanţa Alba Iulia = 0-0
        Industria Galda de Jos a stat.

Clasamentul final al sezonului 2013-2014

        1 Industria Galda de Jos 24 22 0 2 66-13 66p
        2 Cuprirom Abrud 24 15 3 6 61-30 48p
        3 Viitorul Sântimbru 24 15 2 7 49-27 47p
        4 Performanţa Alba Iulia 24 14 3 7 60-24 45p
        5 Olimpia Aiud 24 11 4 9 44-36 37p
        6 Inter Ciugud 24 11 3 10 42-38 36p
        7 Dalia Sport Daia Română 24 9 2 13 43-43 29p
        8 Rapid C.F.R. Teiuș 24 8 5 11 25-32 29p
        9 Arena Alba Iulia * 24 9 2 13 18-40 29p
        10 C.S. Ocna Mureș 24 6 5 13 30-48 23p
        11 Energia Săsciori 24 7 2 15 31-56 23p
        12 Mureșul Vințu de Jos 24 7 1 16 40-55 22p
        13 Metalul Aiud 24 5 2 17 20-87 17p
        14 F.C. Cugir * 0 0 0 0 0-0 0p

        * F.C. Cugir s-a retras după etapa a 8-a şi toate rezultatele sale au fost anulate.
        * Arena Alba Iulia s-a retras după etapa a 24-a şi toate rezultatele sale din retur au fost omologate cu scorul de 0-3.

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Alba: Prima etapă a avut loc în 22 septembrie 2013.

      Sferturi (30 aprilie 2014):

        Industria Galda de Jos – Performanţa Alba Iulia = 2-0 (după prelungiri)
        Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud = 2-0
        Inter Ciugud – Viitorul Sântimbru = 3-0
        Național Rădești (L5) – Dalia Sport Daia Română = 1-4

      Semifinale(14 mai 2014):

        Dalia Sport Daia Română – Arena Alba Iulia = 2-1
        Inter Ciugud – Industria Galda de Jos = 1-0

      Finala(7 iunie 2014) – Galda de Jos:

        Inter Ciugud – Dalia Sport Daia Română = 1-0

          Frătean(53′)

    Supercupa AJF Alba (21 august 2013, Alba Iulia, stad. Cetate):

      Metalurgistul Cugir 1939 – Performanța Alba Iulia = 4-0

        Cîrstean(60′), Goronea(68′, 73′), Neagu(90′)



Liga a IV-a ARAD

    Campionat:

      Liga a IV-a: C.S. Ineu este campioana sezonului 2012-2013. Echipa din Ineu a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Kinder Junior Paleu (Liga a IV-a Bihor) cu 1-0 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat în Liga a V-a echipele de pe locurile 17-18 în sezonul trecut: Speranţa Turnu şi Crişul Alb Şicula.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele Foresta Oil Sânpetru German (locul al doilea în seria A – C.S. Vladimirescu 2003 nu a avut drept de promovare) şi Crişul Alb Buteni (locul 1 în seria B), însă aceasta nu s-a înscris în Liga a IV-a.
        Echipe noi: U.T.A. Bătrâna Doamnă şi Victoria Lunca Teuz Sânpaul.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă s-a disputat în 10-11 august 2013. În 2013 s-au jucat două etape din retur.

        Ultima etapă, a 30-a (31 mai 2014):

          Victoria Zăbrani – U.T.A. Bătrâna Doamnă = 0-5
          Semlecana Semlac – Progresul Pecica
          Frontiera Curtici 2004 – Gloria CTP Arad = 0-1

    Clasamentul după etapa a 30-a

          1 U.T.A. Bătrâna Doamnă 30 25 3 2 143-10 78p
          2 Progresul Pecica 30 24 2 4 92-23 74p
          3 Gloria CTP Arad 30 23 3 4 94-12 72p
          4 Crişul Chişineu Criş 30 15 8 7 61-32 53p
          5 Şoimii Tăuţ 30 15 7 8 67-46 52p
          6 Unirea Sântana 30 14 3 13 61-49 45p
          7 Victoria Lunca Teuz 30 13 4 13 55-54 43p
          8 Frontiera Curtici 2004 30 12 7 11 59-41 43p
          9 Voinţa Mailat 30 11 9 10 38-30 42p
          10 Semlecana Semlac 30 11 6 13 54-58 39p
          11 Aqua Vest Arad 30 12 2 16 59-70 38p
          12 Păulişana Păuliş 30 8 11 11 48-54 35p
          13 Victoria Zăbrani 30 10 2 18 48-74 32p
          14 Banatul Sânicolau Mic 30 6 5 19 39-73 23p
          15 Şiriana Şiria 30 3 1 26 22-146 10p
          16 Foresta Oil Sânpetru German 30 1 1 28 21-190 4p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Arad: Prima etapă a avut loc în 28 august 2013.

      Sferturi (2 octombrie 2013):

        Unirea Sântana – Progresul Pecica = 3-1
        Victoria Lunca Teuz Sânpaul – Gloria CTP Arad = 3-3 (5-7 după pen.)
        Şoimii Lipova (Liga a V-a) – Şoimii Tăuţ = 2-3
        Naţional II Sebiş (Liga a V-a) – U.T.A. Bătrâna Doamnă = 2-3

      Semifinale (21 mai 2014):

        U.T.A. Bătrâna Doamnă – Unirea Sântana = 3-1
        Şoimii Tăuţ – Gloria CTP Arad = 0-5

      Finala (7 iunie 2014) – Lipova:

        U.T.A. Bătrâna Doamnă – Gloria CTP Arad = 2-0 (după prelungiri)

          Nădăban(108′), Capătă(116′)



Liga a IV-a BIHOR

    Campionat:

      Liga a IV-a: Kinder Junior Paleu este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu 0-1 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa C.S. Ineu (Liga a IV-a Arad).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat în Liga a V-a: Cetatea Valea lui Mihai, Locadin Ţeţchea şi Bayern Oradea.
        Au promovat în Liga a IV-a: Partium Oradea, Olimpia Salonta şi Bihorul Beiuş (câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a).

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă s-a disputat în 17-18 august 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (7 iunie 2014):

          C.S.O. Ştei – C.S.C. Sânmartin = 0-3
          Kinder Junior Paleu – Viitorul Borş = 9-2
          Luceafărul Oradea – F.C. Hidişelul de Sus = 1-3

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 C.S.C. Sânmartin 30 26 2 2 134-26 80p
          2 Kinder Junior Paleu 30 24 3 3 114-24 75p
          3 F.C. Hidişelul de Sus 30 23 6 1 92-26 75p
          4 Crişul Sântandrei 30 23 3 4 79-26 72p
          5 Bihorul Beiuş 30 18 3 9 67-48 57p
          6 Olimpia Salonta 30 15 2 13 78-49 47p
          7 C.S.O. Ştei 30 14 5 11 44-49 47p
          8 Viitorul Marghita 30 12 5 13 55-61 41p
          9 Victoria Avram Iancu 30 12 4 14 68-89 40p
          10 Partium Oradea 30 10 4 16 50-68 34p
          11 Viitorul Borş 30 9 6 15 47-62 33p
          12 Luceafărul Oradea 30 9 2 19 49-83 29p
          13 Poiana Budureasa 30 6 6 18 38-80 24p
          14 Crişul Aleşd 30 7 2 21 39-90 23p
          15 Liberty Oradea 30 2 3 25 31-125 9
          16 Biharea Vaşcău * 30 1 2 27 9-88 5p

          * Biharea Vaşcău s-a retras înainte de începutul returului.

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Bihor:

      Sferturi (1-2 martie 2014):

        C.S.C. Sânmartin – F.C. Hidişelul de Sus = 3-0
        C.S. Mădăraş (V) – Crişul Sântandrei = 0-4
        Zorile Bunteşti (V) – Unirea Roşia = 3-1
        C.S. Oşorhei II (V) – Kinder Paleu = 4-2 (după pen.)

      Semifinale (4 iunie 2014):

        Zorile Bunteşti (V) – C.S.C. Sânmartin = 3-5
        C.S. Oşorhei II (V) – Crişul Sântandrei = 0-3

      Finala (10 iunie 2014) – Sânmartin :

        C.S.C. Sânmartin – Crişul Sântandrei = 2-0

          Pantea(80′), Popescu(89′)

    Supercupa AJF Bihor (11 august 2013, Oradea, stad. Iuliu Bodola):

      F.C. Hidişelul de Sus – Kinder Junior Paleu = 2-1

        Fărcuţa(14′), Agiurgioaei(56′) / Kiss(76′)



Liga a IV-a BISTRIŢA-NĂSĂUD

    Campionat:

      Liga a IV-a: Heniul Prundu Bârgăului este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu 0-5 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa F.C.M. Baia Mare (Liga a IV-a Maramureş).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat în Liga a V-a echipele de pe locurile 13-14 în sezonul trecut: Unirea Ciceu-Giurgeşti şi Real Buduş.
        Echipe noi: Real Arcalia şi Luceafărul Şieu (locurile 2 şi 3 din Seria 1 a Ligii a V-a, Unirea Bozieş, ocupanta primului loc, nu s-a înscris în Liga a IV-a), Heniu Leşu şi Venus Negrileşti (locurile 1 şi 3 din Seria 2 a Ligii a V-a, locul 2 fiind ocupat de Heniul II Prundu Bârgăului, fără drept de promovare) şi Gloria II Bistriţa. Inter Monariu nu s-a mai înscris în Liga a IV-a.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă se va disputa în 18 august 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (8 iunie 2014):

          Voinţa Cetate – Gloria II Bistriţa = 1-1
          Progresul Năsăud – Silvicultorul Maieru = 9-1
          Heniu Leşu – Voinţa Livezile = 5-0

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Gloria II Bistriţa 30 27 2 1 158-19 83p
          2 Voinţa Cetate 30 17 8 5 93-43 59p
          3 Progresul Năsăud 30 19 2 9 80-68 59p
          4 Heniu Leşu 30 17 6 7 75-42 57p
          5 Silvicultorul Maieru 30 17 3 10 105-75 54p
          6 Eciro Forest Telciu 30 14 7 9 55-54 49p
          7 Atletico Monor 30 13 7 10 60-48 46p
          8 Hebe Sângeorz-Băi 30 14 2 14 68-73 44p
          9 Viitorul Lechinţa 30 13 4 13 82-67 43p
          10 Voinţa Livezile 30 12 4 14 68-69 40p
          11 Luceafărul Şieu 30 12 3 15 55-58 39p
          12 A.C.S. Dumitra 30 11 3 16 68-70 36p
          13 Victoria Uriu 30 8 2 20 52-114 26p
          14 Heniu Prundu Bârgăului 30 7 4 19 54-87 25p
          15 Venus Negrileşti 30 6 7 17 62-120 25p
          16 Real Arcalia * 30 1 0 29 22-130 3p

          * Real Arcalia a fost exclusă din campionat.

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Bistriţa-Năsăud: Prima etapă a avut loc în 3 noiembrie 2013.

      Sferturi (11 iunie 2014):

        Victoria Uriu – Gloria II Bistriţa = 1-7
        F.C. Bistriţa (L5) – A.C.S. Dumitra = 9-1
        Atletico Monor – Viitorul Lechinţa = 3-1
        Viitorul Şieu Măgheruş (L5) – Voinţa Cetate = 2-3

      Semifinale (14-16 iunie 2014):

        F.C. Bistriţa (L5) – Gloria II Bistriţa = 0-3
        Atletico Monor – Voinţa Cetate = 4-2

      Finala (24 iunie 2014) – Bistriţa, stad. Municipal:

        Gloria II Bistriţa – Atletico Monor =

          Cilean(8′), Colța(35′), Țegle(41′, 78′, 90′) / Simionca(27′ pen.), Pop(55′), Fodor(67′)



Liga a IV-a BRAŞOV

    Campionat:

      Liga a IV-a: F.C. Râşnov este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu scorul de 1-7 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa F.C. Păpăuţi (Liga a IV-a Covasna).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Nu s-au mai înscris în Liga a V-a echipele F.C. Braşov II, C.F.R. Braşov şi Bucegi Predeal.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele A.S. Vulcan şi Doripesco Hălchiu (primele două locuri în seria Braşov a Ligii a V-a), A.S. Caţa (câştigătoarea seriei Făgăraş Est a Ligii a V-a).
        Echipe noi: C.S.M. Codlea şi A.S.C. Oraşul Victoria.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 14 echipe. Prima etapă s-a disputat în 24 august 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (7 iunie 2014):

          A.S.F. Zărneşti – F.C. Ghimbav 2000 = 7-0
          Carpaţi Berivoi – Inter Cristian = 1-4
          C.S.M. Codlea – Înfrăţirea Agromec Hărman = 0-5

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 A.S.F. Zărneşti 30 26 3 1 106-20 81p
          2 Inter Cristian 30 22 4 4 108-34 70p
          3 Înfrăţirea Agromec Hărman 30 21 4 5 89-29 67p
          4 Viitorul Ghimbav 30 20 1 9 87-38 61p
          5 Olimpic Voila 30 14 6 10 49-48 48p
          6 F.C. Râşnov 30 14 5 11 66-65 47p
          7 A.S.C. Oraşul Victoria 30 14 3 13 73-73 45p
          8 Energia Unirea Feldioara 30 13 6 11 62-67 45p
          9 Carpaţi Berivoi 30 13 5 12 64-80 44p
          10 C.S.M. Codlea 30 11 3 16 62-60 36p
          11 F.C. Ghimbav 2000 30 11 3 16 55-72 36p
          12 Doripesco Hălchiu 30 8 6 16 43-65 30p
          13 A.S. Vulcan 30 7 7 16 53-85 28p
          14 Aripile Braşov 30 7 3 20 53-83 24p
          15 A.S. Caţa 30 4 2 24 32-110 14p
          16 Cetatea Rupea-Homorod 30 2 5 23 24-97 11p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Braşov: Prima etapă a avut loc în 11 septembrie 2013.

      Sferturi (21 mai 2014):

        Înfrăţirea Agromec Hărman – Carpaţi Berivoi = 0-2
        C.S.M. Codlea – Inter Cristian = 1-2
        F.C. Râşnov – A.S. Prejmer = 1-0
        Cetatea Rupea-Homorod – Doripesco Hălchiu = 1-0

      Semifinale (4-11 iunie 2014, tur-retur):

        Cetatea Rupea-Homorod – Inter Cristian = 1-8 0-11
        Carpaţi Berivoi – F.C. Râşnov = 1-1 0-6

      Finala (13 iunie 2014) – Zărneşti, stad. Celuloza :

        Inter Cristian – F.C. Râşnov = 3-1

          Dan(48′), Vasilache(53′), Constantinescu(81′) / Mariean(25′)



Liga a IV-a CARAŞ SEVERIN

    Campionat:

      Liga a IV-a: Metalul Oţelu Roşu este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu 0-3 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa Nova Mama Mia Becicherecu Mic (Liga a IV-a Timiş).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat în Liga a V-a: Vointa Răcăşdia, Prolaz Karasevo şi Hercules Băile Herculane. Nu s-au mai înscris în Liga a IV-a: Voinţa Lupac, Minerul Dognecea, Gloria Reşiţa, Bistra Glimboca, Croaţia Clocotici, F.C. Caransebeş II.
        Au promovat în Liga a IV-a: Agmonia Zăvoi şi AD Mediam Mehadia (echipele clasate pe primele două locuri în Liga a V-a, zona Caransebeş).
        Echipe noi: Recolta Berzovia, Metalul II Reşiţa

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris doar 12 echipe. Prima etapă se va disputa în 31 august 2013.

        Ultima etapă, a 22-a (31 mai 2014):

          Nera Bozovici – Recolta Berzovia = 1-0
          Metalul Bocşa – Metalul Oţelu Roşu = 2-0
          Minerul Anina – Semenicul Văliug = 0-3

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Recolta Berzovia 22 13 3 6 62-31 42p
          2 Metalul Oţelu Roşu 22 13 2 7 59-30 41p
          3 Minerul Anina 22 11 5 6 58-41 38p
          4 Metalul II Reşiţa 22 11 4 7 66-44 37p
          5 A.S. Oraviţa 22 11 2 9 50-43 35p
          6 Nera Bozovici 22 10 2 10 45-57 32p
          7 Semenicul Văliug 22 9 5 8 50-50 32p
          8 Agmonia Zăvoi 22 9 3 10 39-48 30p
          9 A.S. Berzasca 22 9 3 10 39-32 30p
          10 Metalul Bocşa 22 9 1 12 39-54 28p
          11 AD Mediam Mehadia 22 5 2 15 33-68 17p
          12 C.S. Moldova Nouă 22 4 4 14 19-61 16p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Caraş-Severin: Prima etapă s-a disputat în 1 decembrie 2013.

      Sferturi (23 aprilie 2014):

        Recolta Berzovia – Metalul II Reşiţa = 2-3
        A.S. Bucoşniţa (L5) – Semenicul Văliug = 2-4
        Prolaz Karasevo (L5) – Minerul Anina = 4-5
        Agmonia Zăvoi – A.S. Berzasca = 3-0

      Semifinale (14 mai 2014):

        Minerul Anina – Agmonia Zăvoi = 3-0
        Metalul II Reşiţa – Semenicul Văliug = 1-7

      Finala (4 iunie 2014):

        Minerul Anina – Semenicul Văliug = 3-0 (la masa verde; în prelungiri, la scorul de 1-1, un jucător al echipei din Văliug l-a lovit pe arbitrul partidei, iar meciul a fost întrerupt)



Liga a IV-a COVASNA

    Campionat:

      Liga a IV-a: F.C. Păpăuţi este campioana sezonului 2012-2013 şi a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Kinder F.C. Râşnov (Liga a IV-a Braşov) cu 7-1 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat în Liga a V-a: I.K.A. Cernat şi Sport Club Târgu Secuiesc.
        Au promovat în Liga a IV-a: Viitorul Moacşa, Covasna Covasna şi Vénusz Ozun (echipele clasate pe primele trei locuri în Liga a V-a).

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă se va disputa în 24-25 august 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (31 mai 2014):

          Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – BSE Belin = 12-0
          Nemere Ghelinţa – Stăruinţa Bodoc = 4-1
          Prima Brăduţ – F.C. Ojdula = 5-0

      Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 28 28 0 0 146-13 84p
          2 Nemere Ghelinţa 28 20 5 3 93-30 65p
          3 Prima Brăduţ 28 17 3 8 64-42 54p
          4 Viitorul Moacşa 28 16 5 7 77-41 53p
          5 F.C. Breţcu * 28 16 5 7 77-47 47p
          6 F.C. Ojdula 28 14 3 11 78-62 45p
          7 Avântul Ilieni 28 12 3 13 68-64 39p
          8 Perko Sânzieni 28 10 7 11 43-40 37p
          9 Stăruinţa Bodoc 28 11 3 14 43-62 36p
          10 C.S.O. Baraolt 28 9 4 15 57-77 31p
          11 Progresul Sita Buzăului 28 9 1 18 54-107 28p
          12 Ciucaşul Intorsura Buzăului 28 7 5 16 40-88 26p
          13 BSE Belin 28 7 4 17 47-87 25p
          14 Venus Ozun 28 5 6 17 43-86 21p
          15 A.S. Covasna 28 2 0 26 19-103 6p
          16 Dolores Venus Covasna * 0 0 0 0 0-0 0p

          * Dolores Venus Covasna a fost exclusă în turul campionatului şi toate rezultatele i-au fost anulate.
          * F.C. Breţcu a fost penalizată cu 6 puncte.

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Covasna: Prima etapă a avut loc în 4 septembrie 2013.

      Sferturi (2 aprilie 2014):

        Nemere Ghelinţa – Sepsi OSK Sf.Gheorghe = 2-4 (după pen.)
        F.C. Breţcu – Stăruinţa Bodoc = 11-10 (după pen.)
        Prima Brăduţ – Spartacus Hăghig (Liga a V-a) = 6-0
        F.C. Ojdula – Dolores Venus Covasna = 3-0 (la masa verde, echipa din Covasna a fost exclusă).

      Semifinale (30 aprilie – 14 mai 2014, tur-retur):

        F.C. Ojdula – F.C. Breţcu = 0-1 1-1
        Sepsi OSK Sf.Gheorghe – Prima Brăduţ = 7-0 3-0

      Finala (11 iunie 2014) – Târgu Secuiesc, stad. KSE:

        Sepsi OSK Sf.Gheorghe – F.C. Breţcu = 5-1



Liga a IV-a HARGHITA

    Campionat:

      Liga a IV-a: Csikszereda Miercurea Ciuc este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu 2-3 (după prelungiri) meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa Mureşul Luduş (Liga a IV-a Mureş).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A retrogradat în Liga a V-a echipa Comunală Ciceu.
        Echipe noi A.F.C. Odorheiu Secuiesc.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 12 echipe. Prima etapă s-a disputat în 24 august 2013.

        Ultima etapă, a 22-a (31 mai – 1 iunie 2014):

          Csikszereda Miercurea Ciuc – A.S. Praid = 5-0
          Viitorul Gheorgheni – A.F.C. Odorheiu Secuiesc = 1-2
          MÜ Frumoasa – Roseal Odorheiu Secuiesc = 2-1

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Csikszereda Miercurea Ciuc 22 20 1 1 116-14 61p
          2 A.F.C. Odorheiu Secuiesc 22 17 2 3 78-26 53p
          3 Roseal Odorheiu Secuiesc 22 12 3 7 54-36 39p
          4 Hargita Cârţa 22 11 4 7 40-35 37p
          5 Unirea Cristuru Secuiesc 22 11 2 9 43-46 35p
          6 Ştiinţa Sărmaş Topliţa 22 9 4 9 51-51 31p
          7 Metalul Vlăhiţa 22 9 4 9 59-45 31p
          8 Viitorul Gheorgheni 22 9 2 11 47-40 29p
          9 MÜ Frumoasa 21 8 1 12 36-67 25p
          10 A.S. Lunca de Sus 21 5 3 13 33-72 18p
          11 A.S. Praid 22 3 2 17 19-81 11p
          12 Homorod Mereşti 22 3 0 19 34-97 9p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Harghita: Prima etapă a avut loc în 18 august 2013.

      Sferturi (22 mai 2014):

        Unirea Lueta (L5) – Csikszereda Miercurea Ciuc = 0-5
        Ardita Porumbenii Mari (L5) – Unirea Cristuru Secuiesc = 3-1
        Remenyseg Mărtiniş (L5) – MÜ Frumoasa = 0-3
        Hargita Cârţa – Viitorul Gheorgheni = 3-4

      Semifinale (4 iunie 2014):

        MÜ Frumoasa – Csikszereda Miercurea Ciuc = 0-8
        Ardita Porumbeni Marii (L5) – Viitorul Gheorgheni = 5-1

      Finla (8 iunie 2014) – Porumbenii Mari :

        Ardita Porumbenii Mari (L5) – Csikszereda Miercurea Ciuc = 0-7



Liga a IV-a HUNEDOARA

    Campionat:

      Liga a IV-a: U. Petroşani este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu 0-2 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa Ştiinţa Turceni (Liga a IV-a Gorj).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat în Liga a V-a echipele de pe locurile 17-18 în sezonul trecut: Zarandul Crişcior şi Retezatul Râul de Mori.
        Echipe noi: C.N.S. Cetate Deva. C.S. Ghelari s-a înscris în Liga a V-a.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă se va disputa în 24 august 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (7 iunie 2014):

          Retezatul Haţeg – C.S. Vulcan = 7-0
          Hercules Lupeni – Aurul Certej = 8-1
          C.N.S. Cetate Deva – Victoria Călan = 2-1

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Retezatul Haţeg 30 24 5 1 116-18 77p
          2 Hercules Lupeni 30 21 5 4 87-23 68p
          3 C.N.S. Cetate Deva 30 17 6 7 64-39 57p
          4 Gloria Geoagiu 30 17 4 9 71-50 55p
          5 Dacia Orăştie 30 16 4 10 55-49 52p
          6 Aurul Certej 30 16 3 11 58-51 51p
          7 C.S. Vulcan 30 16 3 11 63-47 51p
          8 Jiul Petroşani 30 12 8 10 33-30 44p
          9 Aurul Brad 30 12 6 12 49-44 42p
          10 Şoimul Băiţa 30 10 10 10 55-66 40p
          11 Victoria Călan 30 9 8 13 47-63 35p
          12 U. Petroşani 30 10 4 16 45-66 34p
          13 Minerul Uricani 30 6 7 17 42-70 25p
          14 Metalul Crişcior 30 5 5 20 39-71 20p
          15 Inter Petrila 30 5 5 20 37-82 20p
          16 C.F.R. Simeria 30 1 3 26 14-106 6p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Hunedoara: Prima etapă a avut loc în 25 august 2013.

      Sferturi (21 mai 2014):

        Hercules Lupeni – U. Petroşani = 1-4
        Minerul Teliuc (L5) – Şoimul Băiţa = 2-0
        C.F.R. Simeria – Victoria Călan = 2-1
        Aurul Certej – Retezatul Haţeg = 0-2

      Semifinale (3-4 iunie 2014):

        Minerul Teliuc (L5) – Retezatul Haţeg = 2-6
        C.F.R. Simeria – U. Petroşani = 3-6

      Finala (11 iunie 2014) – Călan, stad. Victoria:

        Retezatul Haţeg – U. Petroşani = 6-0



Liga a IV-a MARAMUREŞ

    Campionat:

      Liga a IV-a: F.C.M. Baia Mare este campioana sezonului 2012-2013. Echipa din Baia Mare a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Heniul Prundu Bârgăului (Liga a IV-a Bistriţa-Năsăud) cu 5-0 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Seria Sud: Nu s-au mai înscris în Liga a IV-a echipele Spicul Mocira, Gloria Renel Baia Mare, Xela „V. Mateianu” Tăuţii Măgherăuş şi Orizont Lăpuşel. Echipe noi: Speranţa C.S.Ș. 2 Coltău şi F.C.M. II Baia Mare.
        Seria Nord: Nu s-au mai înscris în Liga a IV-a echipele C.S.O. Borşa şi Plimob Sighetu Marmaţiei. Echipe noi: C.S.M. Sighetu Marmatiei şi Dumiart Bogdan Vodă.

      În sezonul 2013-2014 Liga a IV-a este formată din două serii de 13 echipe. Câştigătoarele celor două serii vor juca finala campionatului, pentru stabilirea campioanei judeţene. Prima etapă s-a va disputat în 24 august 2013.

      Seria Sud:

        Ultima etapă, a 26-a (31 mai 2014):

          Speranţa C.S.Ș. 2 Coltău – Vetrix Satulung = 8-0
          Viitorul Ulmeni – Spicul Ardusat
          Lăpuşul Târgu Lăpuş – A.S. Comuna Recea = 2-0

      Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Speranţa C.S.Ș. 2 Coltău 24 20 3 1 95-15 63p
          2 Spicul Ardusat 24 19 4 1 85-27 61p
          3 Viitorul Ulmeni 24 16 4 4 76-35 52p
          4 Progresul Şomcuta Mare 24 15 1 8 59-45 46p
          5 A.S. Comuna Recea 24 12 2 10 64-43 38p
          6 C.S. Fărcaşa 24 12 2 10 61-46 38p
          7 C.S. Seini 24 9 5 10 44-47 32p
          8 F.C.M. II Baia Mare 24 10 2 12 47-47 32p
          9 Unirea Şişeşti 24 9 2 13 52-59 29p
          10 Lăpuşul Târgu Lăpuş 24 8 2 14 41-74 26p
          11 Minerul Cavnic 24 5 3 16 33-71 18p
          12 Vectrix Satulung 24 4 2 18 33-101 14p
          13 Bradul Groşii Ţibleşului 24 0 2 22 13-93 6p

      Seria Nord:

        Ultima etapă, a 26-a (31 mai – 1 iunie 2014):

          F.C. Remeţi – C.S.M. Sighetu Marmaţiei
          Zorile Moisei – Salina Ocna Şugatag = 3-0
          Brisca Sarasău – Bradul Vişeu de Sus = 2-1

      Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 C.S.M. Sighetu Marmaţiei 24 24 0 0 152-16 72p
          2 Iza Dragomireşti 24 21 1 2 114-33 64p
          3 Zorile Moisei 24 17 1 6 72-38 52p
          4 Bradul Vişeu de Sus 24 14 3 7 81-49 45p
          5 Avântul Bârsana 23 14 1 8 67-44 43p
          6 Rozalina Rozavlea 24 8 6 10 53-66 30p
          7 F.C. Remeţi 24 9 3 12 49-66 30p
          8 Salina Ocna Şugatag 23 8 2 13 57-71 26p
          9 Dumiart Bogdan Vodă 24 8 2 14 41-73 26p
          10 Recolta Săliştea de Sus 24 8 1 15 36-94 25p
          11 Luceafărul Strâmtura 24 5 3 16 44-80 18p
          12 Foresta Câmpulung la Tisa 24 3 2 19 23-93 11p
          13 Brisca Sarasău 24 3 1 20 33-97 10p

      Finala campionatului (5 iunie 2014) – Baia Mare, stad. Viorel Mateianu:

        C.S.M. Sighetu Marmaţiei – Speranţa C.S.Ș. 2 Coltău = 0-0 (5-4 după pen.)

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Maramureş: Prima etapă a avut loc în 11 august 2013.

      Finala (8 iunie 2014) – Sighetu Marmaţiei, stad. Municipal:

        Speranţa C.S.Ș. 2 Coltău – Avântul Bârsana = 1-0

          Lazăr(79′)



Liga a IV-a MUREŞ

    Campionat:

      Liga a IV-a: Mureşul Luduş este campioana sezonului 2012-2013. Echipa din Luduş şi-a câştigat dreptul de a promova în Liga a III-a după ce a învins echipa Csikszereda Miercurea Ciuc (Liga a IV-a Harghita) cu 3-2 (după prelungiri) în barajul disputat la 19 iunie 2013, însă nu s-a înscris în Liga a III-a.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Echipe noi: Unirea Iclănzel Berghia, Viitorul Ungheni, Arena Sighişoara, F.C.M. II Târgu Mureş. Junior Târgu Mureş nu s-a mai în Liga a IV-a

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 18 echipe. Prima etapă s-a disputat în 24 august 2013.

        Ultima etapă, a 34-a (31 mai 2014):

          Mureşul Cuci – C.S. Iernut = 1-4
          Avântul Miheşu de Câmpie – Înfrăţirea Valea Izvoarelor = 1-3
          A.S.A. II Târgu Mureş – Lacul Ursu Mobila Sovata = 0-4

      Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 C.S. Iernut 34 31 1 2 167-37 94p
          2 Înfrăţirea Valea Izvoarelor 34 28 3 3 132-38 87p
          3 A.S.A. II Târgu Mureş 34 23 4 7 123-52 73p
          4 Lacul Ursu Mobila Sovata 34 21 4 9 88-45 67p
          5 Mureşul Luduş 34 21 4 9 112-38 67p
          6 Viitorul Ungheni 34 18 7 9 123-58 61p
          7 Gaz Metan Târgu Mureş 34 19 4 11 84-51 61p
          8 Gliga Companies Reghin 34 17 5 12 104-71 56p
          9 A.C.S. Miercurea Nirajului 34 17 3 14 104-81 54p
          10 Avântul Miheşu de Câmpie 34 15 6 13 78-65 51p
          11 Mureşul Nazna 34 13 4 17 63-73 43p
          12 Mureşul Ruşii Munţi 34 12 4 18 76-74 40p
          13 A.C.S. Sărmaşu 2005 34 11 5 18 57-106 38p
          14 Arena Sighişoara 34 9 0 25 53-196 27p
          15 Mureşul Cuci 34 7 4 23 48-97 25p
          16 Gaz Metan Daneş 34 6 2 26 60-131 20p
          17 Unirea Iclănzel Berghia 34 4 1 29 42-173 13p
          18 MSE 08 Târgu Mureş 34 3 1 30 38-165 10p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Mureş: Prima etapă a avut loc în 25 septembrie 2013.

      Sferturi (4-9 iunie 2014):

        A.C.S. Miercurea Nirajului – Gaz Metan Târgu Mureş = 2-4
        Mureşul Ruşii Munţi – Înfrăţirea Valea Izvoarelor = 1-4
        F.C. Municipal Târnăveni (L5) – Viitorul Ungheni = 1-9
        Mureşul Cuci – A.S.A. II Târgu Mureş = 1-0

      Semifinale (11 iunie 2014):

        Gaz Metan Târgu Mureş – Înfrăţirea Valea Izvoarelor = 0-5
        Mureşul Cuci – Viitorul Ungheni = 2-2 (7-5 după pen.)

      Finala (14 iunie 2014) – Iernut, stad. Cornel Orza:

        Înfrăţirea Valea Izvoarelor – Mureşul Cuci = 6-3

    Supercupa AJF Mureş (3 august 2013, Miercurea Nirajului):

      A.C.S. Miercurea Nirajului – Mureşul Luduş = 3-2 (după prelungiri)



Liga a IV-a SATU MARE

    Campionat:

      Liga a IV-a: Someşul Cărăşeu este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu 0-1 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa Unirea Jucu (Liga a IV-a Cluj).
      Campionatul este format din două serii de 16 echipe. Câştigătoarele celor două serii vor juca un baraj, iar învingătoarea se va califica în barajul pentru Liga a III-a.
      Sezonul 2014-2015 va fi format dintr-o singură serie de 14 echipe. Din această cauză vor rămâne în Liga a IV-a la sfârşitul sezonului actual echipele de pe primele şase locuri din fiecare serie, plus cele două echipe promovate din Liga a V-a. Echipele de pe locurile 7-16 vor retrograda în Liga a V-a.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A retrogradat în Liga a V-a echipa Voinţa Sătmărel (ultimul loc din seria A în sezonul trecut).
        Au promovat în Liga a IV-a echipele Luceafărul Decebal (locul 1 în seria A) şi Prietenia Crucişor (locul 1 în seria B).
        Echipe noi: Seria A: Prietenia Crucişor; Viitorul Vetiş şi Voinţa Babţa au făcut schimb de serii.
        Seria B: Luceafărul Decebal.

      Prima etapă s-a disputat în 10-11 august 2013.

      Sezonul regulat:

        Seria A:

          Ultima etapă, a 30-a (24-25 mai 2014):

            Victoria Apa – Turul Micula = 1-2
            Talna Oraşu Nou – Someşul Cărăşeu = 3-0
            Meciul Someşul Odoreu-Recolta Dorolţ a fost amânat.

        Clasamentul final al Seriei A

            1 Victoria Apa 30 25 1 4 111-31 76p
            2 Talna Oraşu Nou 30 24 2 4 129-38 74p
            3 Turul Micula 30 21 4 5 88-37 67p
            4 Recolta Dorolţ 30 19 3 8 89-40 60p
            5 Sportul Botiz 30 18 6 6 73-37 60p
            6 Olimpia II Satu Mare 30 16 6 8 89-40 54p
            7 Voinţa Doba 30 17 3 10 101-54 54p
            8 Energia Negreşti 30 14 2 14 51-55 44p
            9 Dacia Medieşu Aurit 30 11 7 12 56-56 40p
            10 A.S. Livada 30 10 4 16 41-63 36p
            11 Someşul Cărăşeu 30 10 2 18 34-90 32p
            12 Someşul Odoreu 30 8 0 22 44-101 24p
            13 Voinţa Babţa 30 7 3 20 45-117 24p
            14 Prietenia Crucişor 30 6 2 22 41-106 20p
            15 Unirea Păuleşti 30 5 2 23 39-91 17p
            16 Voinţa Lazuri 30 3 4 23 30-103 13p

        Seria B:

          Ultima etapă, a 30-a (24-25 mai 2014):

            Crasna Moftinu Mic – Someşul Oar = 2-8
            Viitorul Vetiş – Schamagosch Ciumeşti = 4-3
            Schwaben Cămin – Recolta Sanislău = 4-2

        Clasamentul final al Seriei B

            1 Someşul Oar 30 26 1 3 162-27 79p
            2 Viitorul Vetiş 30 25 2 3 100-39 74p
            3 Schwaben Cămin 30 22 5 3 105-40 71p
            4 Unirea 08 Tăşnad 30 20 2 8 101-46 62p
            5 Luceafărul Decebal 30 17 3 10 63-58 54p
            6 Gloria Moftinu Mare 30 14 10 6 65-36 52p
            7 Fortuna Căpleni 30 13 4 12 59-53 46p
            8 Real Andrid 30 11 1 18 57-81 34p
            9 Frohlich Foieni 30 10 4 16 35-66 34p
            10 Kneho Urziceni 30 8 8 14 41-56 32p
            11 Unirea Pişcolţ 30 8 8 14 44-61 32p
            12 Crasna Moftinu Mic 30 9 5 16 42-76 32p
            13 Schamagosch Ciumeşti 30 10 2 18 34-85 32p
            14 Recolta Sanislău 30 8 4 18 34-59 28p
            15 Stăruinţa Berveni 30 4 3 23 28-112 15p
            16 Victoria Petreşti 30 2 2 26 30-112 8p

      Finala (7 iunie 2014) – Satu Mare, stad. Olimpia

        Someşul Oar – Victoria Apa = 2-1

          Tripon(25′ pen.), Nagy(57′) / Ritli(35′)

      Au promovat: câştigătoarele celor două serii ale Ligii a V-a – Vulturii Santău şi Şoimii Mădăraş.

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Satu Mare: Prima etapă a avut loc în 25 septembrie 2013.

      Sferturi (29 mai – 1 iunie 2014):

        Platanul Marna (L5) – Gloria Moftinu Mare = 1-6
        Voinţa Doba – Someşul Oar = 3-5 (după prelungiri)
        Victoria Apa – Talna Oraşu Nou = 1-12
        Sportul Botiz – Olimpia II Satu Mare = 1-4

      Semifinale (3-4 iunie 2014):

        Someşul Oar – Gloria Moftinu Mare = 2-1
        Olimpia II Satu Mare – Talna Oraşu Nou = 2-1

      Finala (14 iunie 2014) – Satu Mare, stad. Olimpia:

        Someşul Oar – Olimpia II Satu Mare = 3-2 (după prelungiri)

          Nagy(35′), Kirner(104′, 116′) / Faur(37′), Sabău(119′)



Liga a IV-a SĂLAJ

    Campionat:

      Liga a IV-a: Rapid Jibou este campioana sezonului 2012-2013. Echipa din Jibou a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă de C.S.O. Cugir (Liga a IV-a Alba) cu 0-4 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Nu s-au mai înscris în Liga a IV-a echipele Meseşul Treznea şi Cetatea Almaşu.
        Echipe noi în Liga a IV-a F.C. Zalău II, Silvania Cehu Silvaniei, Unirea Mirşid, Favorit Dobrin, Olimpic Bocşa şi Luceafărul Bălan.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 15 echipe. Prima etapă s-a disputat în 1 septembrie 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (7-8 iunie 2014):

          Unirea Mirşid – Dumbrava Gâlgău Almaşului = 5-4
          F.C. Zalău II – Rapid Jibou = 1-3
          Luceafărul Bălan – Favorit Dobrin = 6-4
          Sportul Şimleul Silvaniei a stat.

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Sportul Şimleu Silvaniei 28 24 3 1 127-24 75p
          2 Dumbrava Gâlgău Almaşului 28 20 4 4 117-42 64p
          3 Rapid Jibou 28 19 6 5 78-28 57p
          4 Unirea Mirşid 28 18 3 7 78-51 57p
          5 Luceafărul Bălan 28 17 5 6 101-39 56p
          6 Barcău Nuşfalău 28 16 2 10 76-61 50p
          7 A.S. Chieşd 28 11 5 12 101-39 56p
          8 C.S. Crasna 28 12 2 14 66-73 38p
          9 Benfica Ileanda 28 12 0 16 54-71 36p
          10 Olimpic Bocşa 28 10 3 15 50-81 33p
          11 Favorit Dobrin 28 9 3 16 47-78 30p
          12 Silvania Cehu Silvaniei 28 5 6 17 53-101 21p
          13 Gloria Bobota 28 6 3 19 42-101 21p
          14 Flacăra Halmăşd 28 5 3 20 55-131 18p
          15 F.C. Zalău II 28 3 2 23 41-97 11p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Sălaj: Prima etapă a avut loc în 28 iulie 2013.

      Sferturi (14 mai 2014):

        Luceafărul Bălan – Sportul Şimleul Silvaniei = 1-3
        C.S. Hida (L5) – Rapid Jibou = 1-1 (3-5 după pen.)
        Meseşul Treznea – A.S. Chiejd
        Olimpic Bocşa – Barcău Nuşfalău = 2-1

      Semifinale (28 mai 2014):

        Sportul Şimleul Silvaniei – Rapid Jibou = 3-0
        Olimpic Bocşa – A.S. Chiejd = 3-3

      Finala (14 iunie 2014) – Crasna:

        Sportul Şimleul Silvaniei – A.S. Chiejd = 7-2



Liga a IV-a SIBIU

    Campionat:

      Liga a IV-a: F.C. Avrig este campioana sezonului 2012-2013 şi a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Hidro Râmnicu Vâlcea (Liga a IV-a Vâlcea) cu 3-1 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Nu s-a mai înscris în Liga a IV-a echipa Voinţa II Sibiu. Echipe noi în Liga a IV-a: Păltiniş Răşinari, Măgura Cisnădie şi
        LSS Voinţa Sibiu.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 12 echipe. Prima etapă se va disputa în 14 septembrie 2013.

        Ultima etapă, a 22-a (14 iunie 2014):

          Măgura Cisnădie – Continental Sibiu = 4-0
          Unirea Miercurea Sibiului – Unirea Ocna Sibiului = 6-3
          Progresul Terezian – Păltiniş Răşinari = 3-2

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Măgura Cisnădie 22 20 1 1 127-10 61p
          2 Unirea Ocna Sibiului 22 15 2 5 60-40 47p
          3 Păltiniş Răşinari 22 13 3 6 62-36 42p
          4 Continental Sibiu 21 11 4 6 47-34 37p
          5 Sparta Mediaş 22 11 3 8 61-27 36p
          6 C.S. Agnita 22 10 2 10 47-47 32p
          7 Unirea Miercurea Sibiului 22 10 2 10 54-56 32p
          8 F.C. Curciu 21 8 4 9 61-79 28p
          9 F.C. Tălmaciu 22 6 5 11 21-42 23p
          10 Progresul Terezian 22 5 2 15 32-68 17p
          11 L.S.S. Voinţa Sibiu 21 4 2 15 26-60 14p
          12 A.S.A. Sibiu 21 2 0 19 25-124 6p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Sibiu: Prima etapă a avut loc în 1 septembrie 2013.

      Zona Mediaş:

        Semifinale (4-6 mai 2014)



Liga a IV-a TIMIŞ

    Campionat:

      Liga a IV-a: Nova Mama Mia Becicherecu Mic este campioana sezonului 2012-2013. Ea a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Metalul Oţelu Roşu (Liga a IV-a Caraş Severin) cu 3-0 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 18 echipe. Prima etapă s-a disputat în 10-11 august 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat în Liga a V-a echipele de pe locurile 17-18 în sezonul trecut: Avântul Bobda şi F.C. Deta.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele Cocoşul Orţişoara, C.S. Giroc (primele două locuri din Seria 1 a Ligii a V-a), Progresul Gătaia (primul loc din Seria a 2-a), Progresul Racoviţă, A.S.U. Politehnica Timişoara (primele două locuri din Seria a 3-a a Ligii a V-a).
        Echipele A.C. Belinţ şi Spartak Gottlob nu s-au mai înscris în Liga a IV-a.

      Liga a V-a este formată din trei serii cu câte 16 echipe.

        Ultima etapă, a 34-a (31 mai 2014):

          Progresul Racoviţă – C.S. Ghiroda = 2-3
          Unirea Sânnicolau Mare – A.S.U. Politehnica Timişoara = 0-6
          Progresul Gătaia – F.C. Chişoda = 3-0

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 C.S. Ghiroda 32 28 3 1 107-24 87p
          2 A.S.U. Politehnica Timişoara 32 27 5 0 114-22 86p
          3 Progresul Gătaia 32 20 5 7 79-45 65p
          4 Pobeda Dudeştii Vechi 32 18 8 6 79-36 62p
          5 Unirea Sânnicolau Mare 32 19 3 10 76-44 60p
          6 C.S. Dumbrăviţa 32 18 4 10 73-41 58p
          7 Timişul Şag 32 12 11 9 54-45 47p
          8 Auto Timişoara 32 12 4 16 47-54 40p
          9 F.C. Chişoda * 32 11 5 16 59-87 38p
          10 Arsenal Făget 32 12 2 18 45-85 38p
          11 Cocoşul Orţişoara 32 9 8 15 47-51 35p
          12 Progresul Racoviţa 32 10 4 18 53-77 34p
          13 A.S. Peciu Nou 32 10 3 19 52-69 33p
          14 C.F.R. Timişoara 32 8 7 17 58-87 31p
          15 Unirea Giroc 32 8 2 22 40-80 26p
          16 Marcel Băban Jimbolia 32 5 6 21 26-75 21p
          17 Real Dragşina 32 4 2 26 37-121 14p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Timiş: Prima etapă a avut loc în 8 martie 2014.

      Sferturi (13 iunie 2014):

        A.S.U. Politehnica Timişoara – Progresul Racoviţa = 3-2
        Timişul Jabar (Camp. Mun. Lugoj) – Pobeda Dudeştii Vechi
        C.S. Giroc – Timişul Şag = 5-2
        Lorena Giarmata Vii (L5) s-a calificat direct.

      Semifinale (17 iunie 2014):

        A.S.U. Politehnica Timişoara – Pobeda Dudeştii Vechi = 3-1
        Lorena Giarmata Vii (L5) – C.S. Giroc = 5-1

      Finala (19 iunie 2014):

        A.S.U. Politehnica Timişoara – Lorena Giarmata Vii (L5) = 4-3 (după prelungiri)

          Popoviciu(3′ pen.), Tulcan(55′, 65′), Ionaş(93′) / Costândana(33′), Irimia(87′), Dochiţa(90+2′)

One response to “Liga a IV-a judeţe din Ardeal

  1. bravo decebal tot mai sus

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s