Liga a IV-a judeţe din Moldova



Liga a IV-a BACĂU

    Campionat:

      Liga a IV-a: A.S. Negri este campioana sezonului 2012-2013, însă, deşi a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Naţional Goleşti (Liga a IV-a Vrancea) cu 2-1 în barajul disputat la 19 iunie 2013, nu s-a înscris în Liga a III-a.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A retrogradat în Liga a V-a echipa Forestierul Agăş (care s-a retras din campionatul trecut). Nu s-au mai înscris în Liga a IV echipele Aerostar II Bacău şi Consart Biruinţa Bacău.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele A.S. Condorii, C.S. Dofteana şi Gloria Zemeş (locurile 1, 2, respectiv 4 în Liga a V-a sezonul trecut).

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 18 echipe. Prima etapă s-a disputat în 17 august 2013.

        Ultima etapă, a 34-a (7 iunie 2013):

          UZU Dărmăneşti – S.C. II Bacău = 0-1
          A.S. Condorii – Dinamo Oneşti = 0-8
          A.S. Valea Oituz – A.S. Târgu Ocna = 9-1

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 S.C. II Bacău 32 30 2 0 118-22 92p
          2 Dinamo Oneşti 32 29 2 1 205-10 89p
          3 A.S. Valea Oituz 32 17 3 12 100-63 54p
          4 A.S. Condorii 32 17 2 13 58-80 53p
          5 A.S. Filipeşti 32 16 4 12 89-65 52p
          6 C.S. Dofteana 32 15 4 13 73-74 49p
          7 A.S. Siretu 32 14 5 13 60-61 47p
          8 Şoimii Helegiu 32 14 3 15 62-65 45p
          9 Voinţa Gârleni 32 13 2 17 56-71 41p
          10 A.S. Negri 32 13 1 18 64-93 40p
          11 Gloria Zemeş 32 12 3 17 63-92 39p
          12 UZU Dărmăneşti 31 11 5 15 52-51 38p
          13 A.S. Târgu Ocna 32 10 3 19 52-93 33p
          14 Athletic Comăneşti 32 10 3 19 57-115 33p
          15 Măgura Caşin 31 9 4 18 72-115 31p
          16 A.S. Nicolae Bălcescu 32 8 6 18 40-65 30p
          17 Flamura Roşie Sascut 32 5 4 23 39-125 19p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Bacău: Prima etapă a avut loc în 25 septembrie 2013.

      Sferturi (30 aprilie 2014):

        A.S. Siretu Bacău – Voinţa Oituz
        Vulturul Măgireşti (L5) – A.S. Nicolae Bălcescu
        Viitorul Urecheşti (L5) – Dinamo Oneşti
        UZU Dărmăneşti – S.C. Bacău II

      Semifinale (28 mai 2014):

        A.S. Siretu Bacău – UZU Dărmăneşti = 2-0
        A.S. Nicolae Bălcescu – Dinamo Oneşti = 0-7

      Finala (4 iunie 2014) – Bacău, stad. Lucrețiu Avram:

        Dinamo Oneşti – A.S. Siretu Bacău = 4-2

          Tudorache(24′, 52′ pen.), Vlad(35′), Puşcaşu(76′) / Minovici(30′ pen.), Ciuraru(55′)



Liga a IV-a BOTOŞANI

    Campionat:

      Liga a IV-a: Luceafărul Mihai Eminescu este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu scorul de 1-2 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa Cetatea Târgu Neamţ (Liga a IV-a Neamţ).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A retrogradat în Liga a V-a echipa C.S. Mihălăşeni. Nu s-au mai înscris în Liga a IV echipele Microbuzul Botoşani şi A.S. Roma.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele Nord Star Pomârla şi TransDor Tudora (câştigătoarele celor două serii ale Ligii a V-a). Echipe noi: Viitorul Botoşani şi Avântul Albeşti.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă s-a disputat în 18 august 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (8 iunie 2014):

          Flacăra 1907 Flămânzi – Luceafărul Mihai Eminescu = 1-2
          Viitorul Dersca – A.S. 2000 Bucecea = 4-0
          TransDor Tudora – Viitorul Botoşani = 3-0 (oaspeţii s-au retras)

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Luceafărul Mihai Eminescu 25 22 2 1 88-17 68p
          2 TransDor Tudora 25 20 2 3 85-18 62p
          3 Viitorul Dersca 26 15 2 9 67-37 47p
          4 Dante Botoşani 25 14 4 7 50-33 46p
          5 C.S. Darabani 26 13 3 10 55-45 42p
          6 Rapid Ungureni 26 12 2 12 55-56 38p
          7 Sportivul Truşeşti 25 10 3 12 57-70 33p
          8 Flacăra 1907 Flămânzi 26 10 2 14 46-65 32p
          9 Avântul Albeşti 26 10 2 14 43-47 32p
          10 Bucovina Rogojeşti 25 9 4 12 51-47 31p
          11 ProSport Vârful Câmpului 26 9 4 13 47-55 31p
          12 F.C. Păltiniş 26 9 3 14 45-76 30p
          13 A.S. 2000 Bucecea 25 6 1 18 32-93 19p
          14 F.C. Zona Botoşani 26 2 2 22 15-77 8p
          15 Nord Star Pomârla * 0 0 0 0 0-0 0p
          16 Viitorul Botoşani * 0 0 0 0 0-0 0p

          * Nord Star Pomârla şi Viitorul Botoşani s-au retras.

      Baraj Promovare/Retrogradare:

        Echipa de pe locul 13 va juca baraj cu locurile secunde din cele două serii ale Ligii a V-a. (Real Hudeşti şi C.S. Răchiţi)

        A.S. 2000 Bucecea – Real Hudeşti (6 iulie 2014)
        C.S. Răchiţi – A.S. 2000 Bucecea (13 iulie 2014)
        Real Hudeşti – C.S. Răchiţi (20 iulie 2014)

      Au retrogradat în Liga a V-a:

        Nord Star Pomârla şi Viitorul Botoşani, care s-au retras în timpul campionatului.
      Au promovat în Liga a IV-a:

        Câştigătoarele celor două serii ale Ligii a V-a: Real Hudeşti sau Inter Dorohoi (Seria Nord) şi Şoimii Băluşeni (Seria Sud)

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Botoşani: Prima etapă a avut loc în 17 noiembrie 2013.

      Sferturi (4-8 iunie 2014):

        Rapid Ungureni – Europa Hilişeu (L5) = 4-1
        Viitorul Dersca – Flacăra Vlăsineşti (L5) = 0-1
        Luceafărul Mihai Eminescu – C.S. Răchiţi (L5) = 5-0
        TransDor Tudora – C.S. Darabani = 1-0

      Semifinale (15 iunie 2014):

        Rapid Ungureni – Flacăra Vlăsineşti = 5-2
        TransDor Tudora – Luceafărul Mihai Eminescu = 1-0

      Finala (22 iunie 2014) – Flămânzi, stad. Orăşenesc:

        TransDor Tudora – Rapid Ungureni = 5-3



Liga a IV-a GALAŢI

    Campionat:

      Liga a IV-a: Sporting Lieşti este campioana sezonului 2012-2013 şi a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa F.C. Gârceni (Liga a IV-a Vaslui) cu 5-3 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A promovat în Liga a IV-a echipa Avântul Valea Mărului (câştigătoarea seriei a 2-a a Ligii a V-a).
        Echipe noi: Unirea Hanu Conachi.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă se va disputa în 31 august 2013.

        Ultima etapă, a 28-a (8 iunie 2014):

          Bujorii Târgu Bujor – Metalosport Galaţi = 3-8
          Gloria Iveşti – Victoria Independenţa = 4-1
          Unirea Braniştea – Juventus 2007 Toflea = 6-1

    Clasamentul final al sezonului 213-2014

          1 Metalosport Galaţi 26 22 2 2 119-31 68p
          2 Gloria Iveşti 27 18 2 7 90-35 56p
          3 Unirea Braniştea 27 16 3 8 66-38 51p
          4 Avântul Vânători 27 16 2 9 58-44 50p
          5 Avântul Valea Mărului 27 15 4 8 76-44 49p
          6 Viitorul Costache Negri 26 12 6 8 56-56 42p
          7 Quantum Club Galaţi 27 12 3 12 66-60 39p
          8 Victoria Independenţa 27 12 3 12 44-58 39p
          9 Avântul Drăgăneşti 27 10 4 13 67-77 34p
          10 Fulgerul Smulţi 27 10 4 13 53-78 34p
          11 Muncitorul Ghidigeni 27 10 3 14 67-75 33p
          12 Avântul Matca 27 10 3 14 51-65 33p
          13 Juventus 2007 Toflea 27 8 2 17 49-72 26p
          14 Sporting Tecuci 14 1 2 11 12-39 5p
          15 Bujorii Târgu Bujor 27 1 1 25 35-137 4p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Galaţi: Prima etapă a avut loc în 1 decembrie 2013.

      Sferturi (15 iunie 2014):

        Petrolul Schela (L5) – Viitorul Costache Negri = 2-3
        Foresta Șendreni (L5) – Metalosport Galaţi = 1-1 (3-4 după pen.)
        Avântul Valea Mărului – Victoria Independenţa = 11-5 (după prelungiri)
        Muncitorul Ghidigeni – Gloria Iveşti = 2-3

      Semifinale (18 iunie 2014):

        Viitorul Costache Negri – Gloria Iveşti = 0-5
        Avântul Valea Mărului – Metalosport Galaţi = 2-2 (2-5 după pen.)

      Finala (28 iunie 2014) – Ivești, stad. Nicu Nour:

        Gloria Iveşti – Metalosport Galaţi = 2-1

          Hodorogea(63′), Gheoca(88′), Dănăilă(90+3′) / Frunză(43′)



Liga a IV-a IAŞI

    Campionat:

      Liga a IV-a: Rapid Dumeşti este campioana sezonului 2012-2013, însă, din cauză că nu s-a înscris în Liga a III-a în sezonul 2012-2013 (deşi câştigase barajul), nu a avut dreptul de a participa la baraj în sezonul 2012-2013. În locul ei a jucat echipa de pe locul al doilea, Viitorul Târgu Frumos, care a pierdut meciul disputat în 19 iulie 2013 cu F.C. Pojorâta (Liga a IV-a Suceava) cu scorul de 1-2 (după prelungiri) şi a ratat astfel promovarea.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Au retrogradat din Liga a IV-a echipele: Victoria Leţcani, Voinţa Bosia şi Astra Răducăneni.
        Au promovat în Liga a IV-a câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a: Helios Tomeşti (seria 1), Podgoria Cotnari(seria a 2-a), Venus Butea (seria a 3-a)

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă s-a disputat în 11 august 2013.

        Ultima etapă, a 30-a (1 iunie 2014):

          Rapid Dumeşti – Gloria Balş = 4-3
          Podgoria Cotnari – Viitorul Târgu Frumos = 2-2
          Foresta Ciurea – Siretul Lespezi = 0-3

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Rapid Dumeşti 30 25 5 0 108-24 80p
          2 Viitorul Târgu Frumos 30 21 5 4 97-31 68p
          3 Siretul Lespezi 30 18 6 6 81-33 60p
          4 C.S. Tomeşti 30 18 4 8 82-42 58p
          5 Unirea Mirceşti 30 17 4 9 53-54 55p
          6 Venus Butea 30 16 4 10 69-51 52p
          7 Stejarul Sineşti 30 17 1 12 65-52 52p
          8 Viitorul Hârlău 30 15 4 11 55-49 49p
          9 Unirea Ruginoasa 30 10 6 14 41-60 36p
          10 Gloria Balş 30 11 2 17 45-60 35p
          11 Viitorul Lungani 30 10 4 16 49-57 34p
          12 A.S. Holboca 30 7 8 15 42-67 29p
          13 Gloria Bălţaţi 30 8 4 18 46-66 28p
          14 Foresta Ciurea 30 5 3 22 36-104 18p
          15 Podgoria Cotnari 30 5 3 22 32-83 18p
          16 C.S.M. Paşcani 30 4 3 23 36-104 15p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Iaşi: Prima etapă a avut loc în 24 noiembrie 2013.

      Sferturi (28 mai 2014) :

        Moldova Cristeşti (L5) – Unirea Mirceşti = 1-4
        A.S. Holboca – Viitorul Târgu Frumos = 1-4
        Viitorul Lungani – Viitorul Hârlău = 4-3
        Venus Butea – Rapid Dumeşti = 0-3

      Semifinale ( 2014) :

        Viitorul Lungani – Unirea Mirceşti = 1-0
        Rapid Dumeşti – Viitorul Târgu Frumos = 1-0

      Finala (7 iunie 2014) – Tomeşti :

        Rapid Dumeşti – Viitorul Lungani = 2-0 (după prelungiri)



Liga a IV-a NEAMŢ

    Campionat:

      Liga a IV-a: Cetatea Târgu Neamţ este campioana sezonului 2012-2013 şi a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Luceafărul Mihai Eminescu (Liga a IV-a Botoşani) cu 2-1 în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A retrogradat din Liga a IV-a Flacăra Brusturi (care s-a retras din campionat). Biruinţa Negreşti şi Zimbrul Vânători Neamţ nu s-au mai înscris în Liga a IV-a.
        Au promovat în Liga a IV-a: câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a: Bradul Borca (seria Nord), Viitorul Săbăoani (seria Est) şi Energia Pângăraţi (seria Vest) şi Siretul Doljeşti (locul 3 în PlayOff-ul pentru promovare).

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 12 echipe. La sfârşitul sezonului regulat primele patru echipe în clasament se califică în Play-Off (unde vor intra cu 3 puncte primul loc, 2 locul 2 etc.).
      Prima etapă s-a disputat în 25 august 2013.

      Sezonul regulat:

          Ultima etapă, a 22-a (17-18 mai 2014):

            Victoria Horia – Viitorul Podoleni = 4-0
            L.P.S. Roman – Voinţa Ion Creangă = 1-10
            Bradul Borca – Speranţa Răuceşti = 3-3

      Clasamentul final al sezonului regulat

            1 Victoria Horia 22 18 2 2 84-19 56p
            2 Voinţa Ion Creangă 22 18 1 3 102-21 55p
            3 Speranţa Răuceşti 22 16 2 4 83-27 50p
            4 Moldova Cordun 22 16 2 4 71-25 50p
            5 Bradul Borca 22 14 1 7 62-40 43p
            6 Bradul Roznov 22 11 1 10 60-47 34p
            7 Spicul Tămăşeni 22 8 1 13 43-57 25p
            8 Viitorul Podoleni 22 7 1 14 32-76 22p
            9 Siretul Doljeşti 22 5 2 15 38-74 17p
            10 Viitorul Săbăoani * 21 4 2 15 20-46 14p
            11 L.P.S. Roman 22 3 1 18 26-139 10p
            12 Energia Pângăraţi * 21 3 0 18 18-68 9p

            * Energia Pângăraţi şi Viitorul Săbăoani s-au retras înainte de începerea returului.

      Play-Off:

        Cele patru echipe au intrat cu următoarele punctaje: Victoria Horia 3 puncte, Voinţa Ion Creangă 2 puncte, Speranţa Răuceşti 1 punct, Moldova Cordun 0 puncte.

        Ultima etapă, a 3-a (31 mai 2014):

          Victoria Horia – Voinţa Ion Creangă = 1-2
          Speranţa Răuceşti – Moldova Cordun = 0-2

      Clasament final Play-Off

            1 Voinţa Ion Creangă 3 3 0 0 8-1 11p
            2 Moldova Cordun 3 2 0 1 3-1 6p
            3 Speranţa Răuceşti 3 1 0 2 1-7 4p
            4 Victoria Horia 3 0 0 3 1-4 3p
      Au promovat:

        Primele două echipedin cele două serii ale Ligii a V-a: Lupii Bistriţei Alexandru cel Bun şi A.S. Grumăzeşti (Seria Vest), Voinţa Valea Ursului şi Zimbrul Pânceşti (Seria Est).

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Neamţ: Prima etapă a avut loc în 1 iunie 2014.

      Sferturi (15 iunie 2014):

        A.S. Grumăzeşti (L5) – Bradul Borca = 0-0 (2-4 după pen.)
        Spicul Bozieni – Viitorul Podoleni = 3-0 (la masa verde)
        Voinţa Ion Creangă şi Victoria Horia s-au calificat direct în semifinale.

      Semifinale (18 iunie 2014):

        Spicul Bozieni – Voinţa Ion Creangă = 1-4
        Bradul Borca – Victoria Horia = 1-2

      Finala (25 iunie 2014) – Ion Creangă, stad. Voinţa:

        Voinţa Ion Creangă – Victoria Horia = 1-0



Liga a IV-a SUCEAVA

    Campionat:

      Liga a IV-a: F.C. Pojorâta este campioana sezonului 2012-2013 şi a promovat în Liga a III-a după ce a învins echipa Viitorul Târgu Frumos (Liga a IV-a Iaşi) cu 2-1 (după prelungiri) în barajul disputat la 19 iunie 2013.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        A retrogradat din Liga a IV-a Florconstruct Pătrăuţi (care s-a retras din campionat). Foresta Mălini, Rapid C.F.R. II Suceava şi Unirea Boroaia nu s-au mai înscris în Liga a IV-a.
        Au promovat în Liga a IV-a: Viitorul Vereşti (câştigătoarea seriei I a Ligii a V-a), Progresul Frătăuţii Vechi (câştigătoarea seriei a II-a a Ligii a V-a) şi Şomuzul Preuteşti (locul al treilea în seria I).

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 14 echipe. Prima etapă s-a disputat în 18 august 2013.

        Ultima etapă, a 26-a (1 iunie 2014):

          Bucovina II Rădăuţi – Bradul Putna = 1-2
          Şomuzul Preuteşti – Moldova Drăguşeni = 4-2
          Progresul Frătăuţii Vechi – Şomuz Fălticeni = 7-0

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

          1 Bradul Putna 26 22 2 2 87-18 68p
          2 Şomuzul Preuteşti 26 21 3 2 77-21 66p
          3 Bucovina II Rădăuţi 26 16 3 7 46-30 51p
          4 Şomuz Fălticeni 26 15 2 9 57-46 47p
          5 Progresul Frătăuţii Vechi 26 14 1 11 58-40 43p
          6 Avântul Volovăţ 26 10 8 8 49-31 38p
          7 C.S. Gura Humorului 26 9 8 9 34-23 35p
          8 Viitorul Liteni 26 9 5 12 42-53 32p
          9 Moldova Drăguşeni 26 9 5 12 53-53 32p
          10 Minerul Iacobeni 26 8 7 11 44-54 31p
          11 Viitorul Vereşti 26 6 5 15 41-73 23p
          12 Zimbrul Siret 26 6 3 17 29-64 21p
          13 Voinţa Stroieşti 26 4 5 17 27-88 17p
          14 Sporting II Suceava 26 4 1 21 30-80 13p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Suceava: Prima etapă a avut loc în 25 august 2013.

      Sferturi (23 aprilie 2014) :

        Recolta Fântânele (L5) – Sporting II Suceava = 3-0 (neprezentare)
        Dorna Vatra Dornei (L5) – Şomuz Fălticeni = 1-0
        Foresta Moldoviţa (L5) – Şomuzul Preuteşti = 3-2
        Avântul Grămeşti (L5) – Progresul Frătăuţii Vechi = 1-7

      Semifinale (21 mai 2014) :

        Dorna Vatra Dornei (L5) – Recolta Fântânele (L5) = 3-0
        Foresta Moldoviţa (L5) – Progresul Frătăuţii Vechi = 1-4

      Finala (8 iunie 2014) – Suceava, stad. Areni :

        Progresul Frătăuţii Vechi – Dorna Vatra Dornei (L5) = 2-0



Liga a IV-a VASLUI

    Campionat:

      Liga a IV-a: F.C. Gârceni este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu scorul de 3-5 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa Sporting Lieşti(Liga a IV-a Galaţi).
      S-a trecut la sistemul cu două serii (seria 1 cu 11 echipe şi seria 2 cu 12 echipe) şi Play-Off.
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Nu s-au mai înscris în Liga a IV echipele Olimpia Stănileşti, Foresta Zorleni şi Olimpia Rosieşti.
        Echipe noi în Liga a IV-a: F.C. Victoria Munteni de Jos, A.S. Victoria 2013 Munteni de Jos, Voinţa Ştefan cel Mare, Vulturul Bălteni, Viitorul Rebricea, Smart Negreşti, F.C. Lipovăţ, Dinamic Boteşti, LPS Vaslui, Iulius Bogdăneşti, Podgoria Olteneşti, Gloria Puieşti şi FDR Tutova.
        Prima etapă s-a disputat în 7 septembrie 2013.

      Sezonul regulat:

        Seria 1:

            Ultima etapă, a 22-a (11 mai 2014):

              L.P.S. Vaslui – F.C. Gârceni = 2-5
              Viitorul Rebricea – Smart Negreşti = 3-3
              F.C. Victoria Munteni de Jos – Voinţa Stefan cel Mare = 0-3

        Clasamentul Seriei 1

            1 F.C. Gârceni 22 20 1 1 79-21 61p
            2 Smart Negreşti 22 17 2 3 98-29 53p
            3 Viitorul Rebricea 22 16 1 5 80-41 49p
            4 Voinţa Ştefan cel Mare 22 13 4 5 68-44 43p
            5 F.C. Vaslui II 21 12 2 7 65-50 38p
            6 A.S. Victoria Muntenii de Jos 22 8 7 7 57-42 31p
            7 F.C. Lipovăţ 22 7 5 10 33-48 26p
            8 Vulturul Bălteni 22 6 1 15 44-92 19p
            9 L.P.S. 2 Vaslui 20 4 6 10 26-53 18p
            10 L.P.S. Vaslui 21 4 1 16 35-85 13p
            11 Dinamic Boteşti 22 3 3 16 27-70 12p
            12 F.C. Victoria Muntenii de Jos * 22 3 1 18 2-57 10p

            * F.C. Victoria Muntenii de Jos s-a retras din campionat.

        Seria a 2-a:

            Ultima etapă, a 22-a (11 mai 2014):

              Foresta Zorleni – Juventus Fălciu = 0-5
              Vitis Şuletea – Flacăra Murgeni = 2-1
              Gloria Puieşti – Olimpia Stănileşti = 0-3

        Clasamentul Seriei a 2-a

            1 Juventus Fălciu 22 19 1 2 97-20 58p
            2 Vitis Şuletea 22 17 3 2 79-19 54p
            3 Olimpia Stănileşti 22 14 4 4 77-28 46p
            4 Flacăra Murgeni 21 14 1 6 79-35 43p
            5 Foresta Zorleni 22 10 2 10 58-58 32p
            6 Gloria Lunca Banului 21 11 2 8 49-37 35p
            7 Podgoria Olteneşti 21 9 3 9 47-48 30p
            8 Iuliua Bogdăneşti 21 7 5 9 53-63 26p
            9 Unirea Banca 21 6 1 14 47-91 19p
            10 FDR Tutova 22 5 1 15 48-107 16p
            11 Gloria Puieşti * 22 3 1 18 26-77 10p
            12 Multim Perieni 21 2 2 17 23-90 8p

            * Gloria Puieşti s-a retras din campionat.

      Play-Off:

        Ultima etapă, a 6-a (1 iunie 2014):

          F.C. Gârceni – Smart Negreşti = 1-2
          Juventus Fălciu – Vitis Şuletea

      Clasament final Play-Off

          1 F.C. Gârceni 6 4 0 2 12-7 12p
          2 Smart Negreşti 6 4 0 2 20-12 12p
          3 Juventus Fălciu 5 2 0 3 11-11 6p
          4 Vitis Şuletea 5 1 0 4 6-19 3p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Vaslui:

      Sferturi (8 iunie 2014) :

        F.C. Gârceni – Juventus Fălciu = 2-1
        L.P.S. 2 Vaslui – Vitis Şuletea = 0-2
        Dinamic Boteşti s-a calificat direct în semifinale.

      Semifinale (15 iunie 2014) :

        Dinamic Boteşti – Vitis Şuletea = 2-6
        F.C. Gârceni s-a calificat direct în Finală.

      Finala (iunie 2014) – Vaslui :

        Vitis Şuletea – F.C. Gârceni = 3-2


Liga a IV-a VRANCEA

    Campionat:

      Liga a IV-a: Naţional Goleşti este campioana sezonului 2012-2013, însă a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a pierdut cu scorul de 1-2 meciul de baraj disputat la 19 iunie 2013 cu echipa A.S. Negri (Liga a IV-a Bacău).
      S-a trecut la o singură serie de 12 echipe (faţă de două în sezonul trecut).
      Modificări în sezonul 2013-2014:

        Nu s-au mai înscris în Liga a IV echipele Naţional Goleşti, Dinamo Tătăranu, Voinţa SI Ciorăşti, Podgoria Coteşti, Foresta Gugeşti, Flacăra Urecheşti şi F.C.M. Adjud.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele Euromania Dumbrăveni şi Victoria Gologanu (locul 1 şi 3 în PlayOff-ul Ligii a V-a). Young Star Panciu a retrogradat din Liga a III-a.

      În sezonul 2013-2014 s-au înscris 12 echipe. Prima etapă s-a disputat în 7 septembrie 2013.

        Ultima etapă, a 22-a (7 iunie 2014):

          Selena Jariştea – Voinţa Odobeşti = 11-0
          Victoria Gologanu – Young Star Panciu = 1-0
          Unirea Tifeşti – Euromania Dumbrăveni = 2-1

    Clasamentul final al sezonului 2013-2014

        1 Selena Jariştea 22 20 0 2 107-18 60p
        2 Young Star Panciu 22 15 4 3 55-21 49p
        3 Euromania Dumbrăveni 22 14 3 5 53-30 45p
        4 Voinţa Odobeşti 22 11 4 7 55-47 37p
        5 Voinţa Cârligele 22 9 3 10 52-63 30p
        6 Energia Vulturu 22 7 5 10 48-53 26p
        7 Victoria Gugeşti 22 7 5 10 42-49 26p
        8 Victoria Gologanu 22 7 3 12 34-49 24p
        9 A.S. Suraia 22 5 8 9 45-50 23p
        10 Unirea Tifeşti 22 6 4 12 48-64 22p
        11 F.C. Mărăşeşti 22 6 3 13 35-76 21p
        12 A.S. Câmpineanca 22 2 4 16 26-80 10p

    Cupa României 2013-2014 – Faza Judeţeană Vrancea: Prima etapă a avut loc in 8 octombrie 2013.

      Sferturi (15 martie 2014):

        Young Star Panciu – Voinţa Cârligele = 3-1
        A.S. Suraia – Unirea Focşani = 3-2
        Euromania Dumbrăveni – Victoria Pufeşti = 6-0
        Victoria Gologanu – Energia Vulturu = 1-1 (6-7 după pen.)

      Semifinale (15-16 aprilie 2014):

        A.S. Suraia – Euromania Dumbrăveni = 1-3
        Young Star Panciu – Energia Vulturu = 4-0

      Finala (16 iunie 2014) – Dumbrăveni:

        Euromania Dumbrăveni – Young Star Panciu = 1-2

          Tâlvăr(38′) / Covaci(2′), Bodoc(28′)


Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s