Liga a IV-a judeţe din Moldova


Liga a IV-a BACĂU

    Campionat:

      Liga a IV-a: S.C. Bacău II este campioana sezonului 2013-2014. Ea nu s-a înscris în Liga a III-a deşi a obţinut dreptul de promovare după ce a învins cu scorul de 9-3 de echipa Voinţa Ion Creangă (Liga a IV-a Neamţ) în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 18 echipe. Prima etapă a avut loc în 23 august 2014.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        A.S. Condorii şi Athletic Comăneşti nu s-au mai înscris în Liga a IV-a.
        Echipe noi: C.S.M. Moineşti (sezonul trecut în Liga a III-a), A.S. Tescani şi Vulturul Măgireşti.

        Ultima etapă, a 34-a (12-14 iunie 2015) :

          S.C. Bacău II – Măgura Caşin = 5-1
          C.S.M. Moineşti – C.S. Nicolae Bălcescu = 1-3
          C.S. Dofteana – A.S. Negri = 4-1

    Clasamentul final al sezonului 2014-2015

          1 S.C. Bacău II 30 27 2 1 120-19 83p
          2 C.S. Nicolae Bălcescu 30 25 3 2 105-25 78p
          3 C.S. Dofteana 30 18 4 8 87-49 58p
          4 A.S. Tescani 30 18 2 10 74-48 56p
          5 UZU Dărmăneşti 30 17 3 10 69-40 54p
          6 C.S.M. Moineşti 30 16 4 10 77-55 52p
          7 A.S. Filipeşti 30 16 1 13 68-52 49p
          8 Voinţa Gârleni 30 14 5 11 57-47 47p
          9 A.S. Negri 30 10 6 14 45-64 36p
          10 Gloria Zemeş 30 10 4 16 63-69 34p
          11 A.S. Târgu Ocna 30 9 4 17 45-63 31p
          12 A.S. Valea Oituz 30 9 3 18 52-81 30p
          13 Vulturul Măgireşti 30 8 4 18 43-87 28p
          14 Măgura Caşin 30 7 4 19 41-101 25p
          15 Flamura Roşie Sascut 30 5 2 23 21-99 17p
          16 A.S. Siretu 30 3 5 22 37-105 14p

          Dinamo Oneşti s-a retras înainte de începutul returului.

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Bacău: Prima etapă a avut loc în 16 septembrie 2014.

      Sferturi (20 mai 2015) :

        A.S. Tescani – S.C. Bacău II = 0-6
        A.S. Filipeşti – C.S.M. Moineşti = 3-1
        Viitorul Urecheşti (Liga a V-a) – Măgura Caşin = 0-3 (nu s-a disputat, gazdele s-au retras din campionat)
        Flamura Roşie Sascut – Dinamo Oneşti = 3-0 (nu s-a disputat, oaspeţii s-au retras din campionat)

      Semifinale (3 iunie 2015) :

        A.S. Filipeşti – Flamura Roşie Sascut = 3-0
        S.C. Bacău II – Măgura Caşin = 5-0

      Finala (16 iunie 2015) :

        S.C. Bacău II – A.S. Filipeşti = 3-1

          Bacău, stad. Constantin Anghelache


Liga a IV-a BOTOŞANI

    Campionat:

      Liga a IV-a: Luceafărul Mihai Eminescu este campioana sezonului 2013-2014. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă cu scorul de 0-2 de echipa Rapid Dumeşti (Liga a IV-a Iaşi) în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă a avut loc la 24 august 2014.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        Au retrogradat în Liga a V-a: F.C. Zona Botoşani, Nord Star Pomârla şi Viitorul Botoşani (ultimele trei locuri în clasamentului sezonului 2013-2014).
        Au promovat în Liga a IV-a câştigătoarele celor două serii ale Ligii a V-a: Inter Dorohoi (Seria Nord), Şoimii Băluşeni (Seria Sud) şi C.S. Răchiţi (locul secund în Seria Sud, după un baraj de promovare).

      F.C. Păltiniş şi Dante Botoşani s-au retras în timpul turului.

        Ultima etapă, a 30-a (7 iunie 2015) :

          Luceafărul Mihai Eminescu – Bucovina Rogojeşti = 2-1
          A.S. Bucecea 2000 – TransDor Tudora = 2-4
          Inter Dorohoi a stat.

    Clasamentul final al sezonului 2014-2015

          1 Inter Dorohoi 26 23 2 1 116-18 71p
          2 Luceafărul Mihai Eminescu 26 20 3 3 111-29 63p
          3 TransDor Tudora 26 16 4 6 78-41 52p
          4 Sănătatea Darabani 26 15 6 5 70-25 51p
          5 Flacăra 1907 Flămânzi 26 14 4 8 67-45 46p
          6 ProSport Vârful Câmpului 26 13 4 9 57-47 43p
          7 Avântul Albeşti 26 12 5 9 57-38 41p
          8 Bucovina Rogojeşti 26 12 3 11 82-59 39p
          9 Rapid Ungureni 26 12 1 13 62-62 37p
          10 Sportivul Truşeşti 26 8 1 17 48-65 25p
          11 C.S. Răchiţi 26 6 4 16 44-89 22p
          12 Şoimii Băluşeni 26 6 3 17 37-78 21p
          13 A.S. 2000 Bucecea 26 4 2 20 35-152 14p
          14 Viitorul Dersca * 26 0 0 26 11-127 0p

          * Viitorul Dersca s-a retras din campionat.

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Botoşani: Prima etapă a avut loc în 9-16 septembrie 2014.

      Sferturi (3 iunie 2015):

        TransDor Tudora – Europa Hilişeu (Liga a V-a) = 6-2
        Flacăra Vlăsineşti (Liga a V-a) – Inter Dorohoi = 1-2
        Rapid Ungureni – Voinţa Șendriceni (Liga a V-a) = 3-1
        Luceafărul Mihai Eminescu – Avântul Albeşti = 9-2

      Semifinale (10 iunie 2015):

        Luceafărul Mihai Eminescu – Rapid Ungureni = 5-1
        TransDor Tudora – Inter Dorohoi = 0-6

      Finala (14 iunie 2015):

        Inter Dorohoi – Luceafărul Mihai Eminescu = 2-1 (după prelungiri)

          Darabani, stad. Orăşenesc


Liga a IV-a GALAŢI

    Campionat:

      Liga a IV-a: Metalosport Galaţi este campioana sezonului 2013-2014. Ea a promovat în Liga a III-a după ce a învins cu scorul de 2-1 echipa F.C. Gârceni (Liga a IV-a Vaslui) în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 14 echipe. Prima etapă a avut loc în 7 septembrie 2014.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        Sporting Tecuci nu s-a mai înscris în Liga a IV-a.
        Echipe noi: Luceafărul Petrolul Schela (primul loc în Seria 1 din Liga a V-a).

        Ultima etapă, a 26-a (5-7 iunie 2015) :

          Avântul Valea Mărului – Unirea Braniştea = 3-2
          Fulgerul Smulţi – Gloria Iveşti = 0-3
          Avântul Matca – Quantum Club Galaţi = 0-4

    Clasamentul final al sezonului 2014-2015

          1 Avântul Valea Mărului 26 21 4 1 113-26 67p
          2 Fulgerul Smulţi 26 16 2 8 76-35 50p
          3 Quantum Club Galaţi 26 15 5 6 81-48 50p
          4 Gloria Iveşti 26 14 6 6 99-42 48p
          5 Avântul Vânători 26 15 3 8 81-48 48p
          6 Unirea Braniştea 26 13 8 5 74-41 47p
          7 Muncitorul Ghidigeni 26 14 4 8 84-49 46p
          8 Luceafărul Petrolul Schela 26 11 3 12 73-73 36p
          9 Victoria Independenţa 26 11 3 12 76-80 36p
          10 Viitorul Costache Negri 26 8 6 12 68-73 30p
          11 Avântul Drăgăneşti 26 7 5 14 56-91 26p
          12 Juventus 2007 Toflea 26 5 7 14 47-71 22p
          13 Bujorii Târgu Bujor 26 2 2 22 36-134 8p
          14 Avântul Matca 26 1 0 25 27-162 3p

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Galaţi: Prima etapă a avut loc în 14 septembrie 2014.

      Sferturi (3 iunie 2015):

        Viitorul Costache Negri – Quantum Club Galaţi = 5-2
        Avântul Valea Mărului – Fulgerul Smulţi = 2-1
        Juventus 2007 Toflea – Unirea Braniştea = 0-1
        Gloria Iveşti – Luceafărul Petrolul Schela = 3-0

      Semifinale (10 iunie 2015):

        Unirea Braniştea – Viitorul Costache Negri = 3-3 (8-7 după pen.)
        Gloria Iveşti – Avântul Valea Mărului = 0-6

      Finala (14 iunie 2015):

        Avântul Valea Mărului – Unirea Braniştea = 2-0

          Cristian(4′), Gârleanu(60′)
          Lieşti, stad. Comunal


Liga a IV-a IAŞI

    Campionat:

      Liga a IV-a: Rapid Dumeşti este campioana sezonului 2013-2014. Ea nu s-a înscris în Liga a III-a deşi a obţinut dreptul de promovare după ce a învins cu scorul de 2-0 de echipa Luceafărul Mihai Eminescu (Liga a IV-a Botoşani) în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 17 echipe. Prima etapă a avut loc în 10 august 2014.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        Foresta Ciurea nu s-a mai înscris în Liga a IV-a.
        Echipe noi: Partizanii Bârnova şi Forţa Podu Iloaiei (câştigătoarele seriilor 1 şi 2 din Liga a V-a).

        Ultima etapă, a 32-a (7 iunie 2015) :

          Siretul Lespezi – Unirea Mirceşti = 3-5
          C.S.M. Paşcani – Stejarul Sineşti = 1-8
          A.S. Holboca – Rapid Dumeşti = 0-4 (disputat în 14 mai 2015)

    Clasamentul final al sezonului 2014-2015

          1 Unirea Mirceşti 31 27 2 2 85-30 83p
          2 Rapid Dumeşti 31 27 1 3 80-20 82p
          3 Siretul Lespezi 31 19 5 7 74-35 62p
          4 Stejarul Sineşti 31 19 2 10 80-42 59p
          5 Venus Butea 31 18 4 9 66-36 58p
          6 Viitorul Hârlău 31 18 2 11 67-47 56p
          7 C.S. Tomeşti 31 17 1 13 70-71 52p
          8 Viitorul Târgu Frumos * 31 15 3 13 47-42 48p
          9 Viitorul Lungani 31 12 3 16 52-49 39p
          10 Unirea Ruginoasa 31 12 1 18 54-61 37p
          11 Forţa Podu Iloaiei 31 11 2 18 56-78 35p
          12 Gloria Bălţaţi 31 10 3 18 62-68 33p
          13 C.S.M. Paşcani 31 9 3 19 63-82 30p
          14 Gloria Balş 31 8 5 18 36-72 29p
          15 Partizanii Bârnova * 31 7 1 23 22-76 22p
          16 A.S. Holboca 31 4 2 25 24-107 14p
          17 Podgoria Cotnari * 16 2 0 14 22-62 6p

          * Viitorul Târgu Frumos şi Podgoria Cotnari s-au retras în retur, iar Partizanii Bârnova a fost exclusă.

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Iaşi: Prima etapă a avut loc în 16 septembrie 2014.

      Sferturi (21-27 mai 2015):

        Gloria Balş – Venus Butea = 1-2
        Unirea Scânteia (Liga a V-a) – Unirea Ruginoasa = 2-1 (după prelungiri)
        Avântul Golăeşti (Liga a V-a) – Rapid Dumeşti = 0-1
        Forţa Podu Iloaiei – Siretul Lespezi = 1-4

      Semifinale (10 iunie 2015):

        Unirea Scânteia (Liga a V-a) – Venus Butea = 0-2

          Venus Butea a refuzat să joace finala şi a fost înlocuită cu Unirea Scânteia.

        Rapid Dumeşti – Siretul Lespezi = 1-0

      Finala (13 iunie 2015):

        Rapid Dumeşti – Unirea Scânteia (Liga a V-a) = 2-2 (5-4 după pen.)

          Tomeşti, teren Mircea Andrioaie


Liga a IV-a NEAMŢ

    Campionat:

      Liga a IV-a: Voinţa Ion Creangă este campioana sezonului 2013-2014. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă cu scorul de 3-9 de echipa S.C. Bacău II (Liga a IV-a Bacău) în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă a avut loc la 17 august 2014. Echipele de pe primele patru locuri se califică în Play-Off.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        Siretul Doljeşti nu s-a mai înscris în Liga a IV-a. Energia Pângăraţi şi Viitorul Săbăoani s-au retras înainte de începerea returului în sezonul trecut.
        Echipe noi: Lupii Bistriţei Alexandru cel Bun, A.S. Grumăzeşti şi Cimentul Bicaz (primele trei locuri în Seria Vest a Ligii a V-a). Echipele Tineretul Cândeşti, Arsenal Văleni şi Cetatea II Târgu Neamţ s-au înscris direct în Liga a IV-a.

      Bradul Roznov s-a retras din campionat după etapa a 6-a, iar Voinţa Valea Ursului după prima etapă. Toate rezultatele lor au fost anulate.

      Play-Off:

        Ultima etapă, a 3-a (13 iunie 2015):

          Speranţa Răuceşti – Voinţa Ion Creangă = 1-0
          Bradul Borca – Victoria Horia = 1-1

      Clasament final Play-Off

          1 Speranţa Răuceşti 3 2 0 1 4-4 9p
          2 Victoria Horia 3 1 1 1 4-3 5p
          3 Voinţa Ion Creangă 3 1 0 2 3-6 5p
          4 Bradul Borca 3 1 1 1 7-5 4p

      Sezonul regulat

        Ultima etapă, a 30-a (3 iunie 2015) :

          Cimentul Bicaz – Speranţa Răuceşti = 0-4
          Voinţa Ion Creangă – Bradul Borca = 3-0 (neprezentare)
          Lupii Bistriţei Alexandru cel Bun – Victoria Horia = 1-2

      Clasamentul final al sezonului regulat

          1 Speranţa Răuceşti 26 23 2 1 110-26 71p
          2 Voinţa Ion Creangă 26 18 5 3 100-30 59p
          3 Victoria Horia 26 17 5 4 75-18 56p
          4 Bradul Borca 26 16 3 7 86-32 51p
          5 Moldova Cordun 26 15 6 5 71-27 51p
          6 Tineretul Cândeşti 26 16 2 8 66-37 50p
          7 Cimentul Bicaz 26 12 3 11 66-46 39p
          8 Lupii Bistriţei Alexandru cel Bun 26 13 0 13 59-64 39p
          9 A.S. Grumăzeşti 26 8 4 14 51-68 28p
          10 Unirea Tămăşeni 26 7 0 19 41-117 21p
          11 Viitorul Podoleni 26 6 1 19 50-106 19p
          12 Arsenal Văleni 26 6 0 20 46-118 18p
          13 Cetatea II Târgu Neamţ 26 5 2 19 32-62 17p
          14 L.P.S. Roman 26 3 1 22 24-126 10p

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Neamţ: Prima etapă a avut loc în 9 noiembrie 2014.

      Sferturi (6 mai 2015):

        Spicul Bozieni (Liga a V-a) – Moldova Cordun = 1-3
        Voinţa Dochia (Liga a V-a) – Tineretul Cândeşti = 0-2
        Voinţa Dobreni (Liga a V-a) – Victoria Horia = 4-5 (după prelungiri)
        A.S. Grumăzeşti – Bradul Borca = 1-3

      Semifinale (13 mai 2015):

        Tineretul Cândeşti – Bradul Borca = 1-2
        Moldova Cordun – Victoria Horia = 0-2

      Finala (20 mai 2015):

        Victoria Horia – Bradul Borca = 3-1

          Braiş(38′), Andrei(55′), Dumitraş(80′) / Chirileanu(46′)
          Borca, arbitru: Ovidiu Arusoaiei


Liga a IV-a SUCEAVA

    Campionat:

      Liga a IV-a: Bradul Putna este campioana sezonului 2013-2014. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă cu scorul de 2-6 de echipa Gloria II Bistriţa (Liga a IV-a Bistriţa-Năsăud) în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 18 echipe. Prima etapă a avut loc la 24 august 2014.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        Minerul Iacobeni şi Sporting II Suceava nu s-au mai înscris în Liga a IV-a.
        Echipe noi: Bucovina II Pojorâta, Silva Udeşti, Ştiinţa Vicovu de Sus, Victoria Vatra Moldoviţei, Recolta Fântânele şi Flacăra Vicovu de Jos.

      Voinţa Stroieşti s-a retras în timpul turului.

        Ultima etapă, a 34-a (13-14 iunie 2015) :

          Silva Udeşti – Bucovina II Pojorâta = 3-0 (neprezentare)
          Flacăra Vicovu de Jos – Progresul Frătăuţii Vechi = 0-3 (gazdele s-au retras din campionat)
          Victoria Vatra Moldoviţei – Şomuzul Preuteşti = 1-0

    Clasamentul final al sezonului 2014-2015

          1 Bucovina II Pojorâta 33 25 3 5 86-31 78p
          2 Silva Udeşti 33 23 5 5 79-33 74p
          3 Progresul Frătăuţii Vechi 33 22 5 6 79-37 71p
          4 Şomuzul Preuteşti 33 20 3 10 77-40 63p
          5 Şomuz Fălticeni 33 20 3 10 84-48 63p
          6 Bucovina II Rădăuţi 33 17 7 9 79-55 58p
          7 Viitorul Liteni 33 18 4 11 80-58 58p
          8 Bradul Putna 33 17 4 12 72-49 55p
          9 Zimbrul Siret 33 16 4 13 66-50 52p
          10 C.S. Gura Humorului 33 15 1 17 64-54 46p
          11 Ştiinţa Vicovu de Sus 33 12 4 17 46-67 40p
          12 Avântul Volovăţ 33 12 3 18 57-64 39p
          13 Recolta Fântânele 33 10 4 19 46-65 34p
          14 Moldova Drăguşeni 33 10 2 21 56-83 32p
          15 Victoria Vatra Moldoviţei 33 9 5 19 46-94 32p
          16 Viitorul Vereşti 33 9 4 21 48-98 31p
          17 Flacăra Vicovu de Jos * 33 3 1 29 25-116 10p
          18 Voinţa Stroieşti * 0 0 0 0 0-0 0p

          * Flacăra Vicovu de Jos şi Voinţa Stroieşti s-au retras din campionat.

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Suceava: Prima etapă a avut loc în 3 septembrie 2014.

      Sferturi (22-29 aprilie 2015):

        Pleşul Râşca (Liga a V-a) – Şomuz Fălticeni = 1-2
        Dorna Vatra Dornei (Liga a V-a) – Şomuzul Preuteşti = 1-4 (5 aprilie)
        Viitorul Vereşti – Progresul Frătăuţii Vechi = 0-3
        Bucovina II Pojorâta – Avântul Volovăţ = 3-1

      Semifinale (13-27 mai 2015, tur-retur):

        Progresul Frătăuţii Vechi – Şomuzul Preuteşti = 2-1 1-4
        Şomuz Fălticeni – Bucovina II Pojorâta = 3-1 1-4

      Finala (16 iunie 2015):

        Bucovina II Pojorâta – Şomuzul Preuteşti

          Suceava, stad. Areni


Liga a IV-a VASLUI

    Campionat:

      Liga a IV-a: F.C. Gârceni este campioana sezonului 2013-2014. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă cu scorul de 1-2 de echipa Metalosport Galaţi (Liga a IV-a Galaţi) în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 25 de echipe (13 în seria Nord şi 12 în seria Sud). Se va juca un sezon regulat (meciuri fiecare cu fiecare) după care primele două echipe din fiecare serie se califică în Play-Off.
      Prima etapă a avut loc în 21 septembrie 2014.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        Seria Nord: F.C. Vaslui II şi L.P.S. 2 Vaslui nu s-au mai înscris în Liga a IV-a, iar F.C. Victoria Muntenii de Jos s-a retras în timpul desfăşurării sezonului trecut. L.P.S. Vaslui s-a mutat în Seria Sud. Echipe noi: Atletico Vaslui, F.C. 2002 Vaslui, Viitorul Văleni, Avântul Zăpodeni şi Inter Sport Vaslui.
        Seria Sud: Gloria Lunca Banului şi Iulius Bogdăneşti nu s-au mai înscris în Liga a IV-a, iar Gloria Puieşti s-a retras în timpul desfăşurării sezonului trecut. Echipe noi: Pajura Huşi şi Viitorul Bârlad.

      Play-Off:

        Ultima etapă, a 6-a (14 iunie 2015) :

          Atletico Vaslui – F.C. 2007 Gârceni = 0-1
          Juventus Fălciu – Pajura Huşi = 4-1

      Clasament final play-Off

            1 Atletico Vaslui 6 5 0 1 26-3 15p
            2 F.C. 2007 Gârceni 6 5 0 1 16-8 15p
            3 Juventus Fălciu 6 2 0 4 15-33 6p
            4 Pajura Huşi 6 0 0 6 6-19 0p

      Sezonul regulat:

        Seria Nord

          Ultima etapă, a 26-a (21 mai 2015) :

            Atletico Vaslui – Dinamic Boțești = 3-0 (neprezentare)
            Voinţa Ştefan cel Mare – F.C. 2007 Gârceni = 3-8
            Smart Negreşti – Viitorul Rebricea = 5-1

        Clasamentul final al Seriei Nord

            1 Atletico Vaslui 24 22 1 1 163-8 67p
            2 F.C. 2007 Gârceni 24 20 1 3 100-31 61p
            3 Smart Negreşti 24 19 2 3 135-22 59p
            4 F.C. 2002 Vaslui 23 16 2 5 83-42 50p
            5 Viitorul Rebricea 23 12 3 8 77-63 39p
            6 Victoria 2013 Muntenii de Jos 22 10 2 10 45-49 30p
            7 Viitorul Văleni 24 9 2 13 52-81 29p
            8 Voința Ștefan cel Mare 21 8 1 12 48-91 25p
            9 S.C. 2000 Lipovăț 22 5 4 13 31-73 19p
            10 Vulturul Bălteni 21 5 3 13 32-64 18p
            11 Dinamic Boțești 23 4 3 16 33-90 15p
            12 Inter Sport Vaslui 23 3 1 19 36-128 10p
            13 Avântul Zăpodeni 22 2 1 19 43-141 7p

        Seria Sud

          Ultima etapă, a 22-a (17 mai 2015) :

            Juventus Fălciu – L.P.S. Vaslui = 18-1
            Pajura Huşi – Viitorul Bârlad = 3-0 (oaspetii s-au retras)
            Vitis Șuletea – Flacăra Murgeni = 2-0

        Clasamentul final al Seriei Sud

            1 Pajura Huşi 20 16 1 3 92-22 49p
            2 Juventus Fălciu 18 15 2 1 124-17 47p
            3 Vitis Șuletea 19 11 3 5 62-30 38p
            4 Viitorul Bârlad 19 10 0 9 34-32 30p
            5 Multim Perieni 19 9 2 8 42-51 29p
            6 Olimpia Stănilești 18 9 1 8 36-42 28p
            7 Flacăra Murgeni 18 8 2 8 41-45 26p
            8 Unirea Banca 20 7 3 10 48-77 24p
            9 Foresta Zorleni 20 6 1 16 30-51 19p
            10 L.P.S. Vaslui 20 5 2 13 34-109 17p
            11 Podgoria Olteneşti 19 0 1 18 8-75 1p

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Vaslui:

      Sferturi (7 mai 2015) :

        F.C. Gârceni – Atletico Vaslui = 0-3 (neprezentare)
        F.C. 2002 Vaslui – Victoria Muntenii de Jos = 3-0 (neprezentare)
        Vitis Șuletea – Viitorul Rebricea = 2-1
        Juventus Fălciu – Pajura Huşi = 5-1

      Semifinale (24 mai 2015) :

        Atletico Vaslui – F.C. 2002 Vaslui = 2-0
        Juventus Fălciu – Vitis Șuletea = 3-3 (6-7 după pen.)

      Finala (18 iunie 2015) :

        Atletico Vaslui – Vitis Șuletea = 8-0

          Vaslui


Liga a IV-a VRANCEA

    Campionat:

      Liga a IV-a: Selena Jariştea este campioana sezonului 2013-2014. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă la pen. de echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Liga a IV-a Covasna) cu scorul de 5-6 în barajul disputat la 21 iunie 2014.
      În sezonul 2014-2015 s-au înscris 10 echipe. Primele patru echipe se califică în Play-Off. Prima etapă a avut loc în 13 septembrie 2014.
      Modificări în sezonul 2014-2015:

        Energia Vulturu, Victoria Gologanu şi F.C. Mărăşeşti nu s-au mai înscris în Liga a IV-a. F.C.M. Adjud e singura echipă nouă.

      Play-Off:

          Ultima etapă, a 6-a (10 iunie 2015) :

            F.C. Panciu – A.S. Suraia = 3-0
            Voinţa Odobeşti – Euromania Dumbrăveni = 2-4

      Clasament final Play-Off

            1 F.C. Panciu 6 5 1 0 12-2 16p
            2 Euromania Dumbrăveni 6 3 2 1 12-9 11p
            3 Voinţa Odobeşti 6 2 0 4 12-14 6p
            4 A.S. Suraia 6 0 1 5 4-15 1p

      Play-Out:

          Ultima etapă, a 6-a (10 iunie 2015) :

            F.C.M. Adjud – Victoria Gugeşti = 10-2
            Unirea Tifeşti – Voinţa Cârligele = 2-1

      Clasament final Play-Out

            1 Victoria Gugeşti 6 3 1 2 19-22 10p
            1 Unirea Tifeşti 6 3 1 2 10-14 10p
            3 Voinţa Cârligele 6 3 0 3 17-12 9p
            4 F.C.M. Adjud 6 2 0 4 19-17 6p

      Sezonul regulat:

          Ultima etapă, a 18-a (6 mai 2015) :

            F.C. Panciu – Euromania Dumbrăveni = 5-2
            Voinţa Odobeşti – A.S. Suraia = 1-4
            Victoria Gugeşti – F.C.M. Adjud = 4-0

      Clasamentul final al sezonului regulat

            1 F.C. Panciu 18 15 2 1 70-16 47p
            2 Euromania Dumbrăveni 18 13 2 3 79-21 41p
            3 A.S. Suraia 18 12 2 4 48-21 38p
            4 Voinţa Odobeşti 18 10 5 3 50-28 35p
            5 F.C.M. Adjud 18 6 3 9 42-41 21p
            6 Serena Jariştea 18 6 2 10 27-48 20p
            7 Voinţa Cârligele 18 6 1 11 44-52 19p
            8 Victoria Gugeşti 18 5 2 11 31-49 17p
            9 Unirea Tifeşti 18 4 2 12 32-60 14p
            10 A.S. Câmpineanca 18 2 1 15 16-103 7p

    Cupa României 2015-2016 – Faza Judeţeană Vrancea: Prima etapă a avut loc în 21 septembrie 2014.

      Sferturi (20 mai 2015):

        Victoria Vânători (Liga a V-a) – A.S. Suraia = 1-6
        Victoria Gugeşti – F.C.M. Adjud = 5-3
        Voinţa Cârligele – Euromania Dumbrăveni = 0-5
        A.S. Câmpineanca – Voinţa Odobeşti = 2-4

      Semifinale (3 iunie 2015):

        Voinţa Odobeşti – Euromania Dumbrăveni = 0-6
        Victoria Gugeşti – A.S. Suraia = 3-2

      Finala (21 iunie 2015):

        Euromania Dumbrăveni – Victoria Gugeşti = 0-0 (4-3 după pen.)

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s