Liga a IV-a judeţe din Moldova



Liga a IV-a BACĂU

    Campionat:
      Liga a IV-a: S.C. Bacău II este campioana sezonului 2014-2015. Ea a renunţat la participarea în barajul pentru promovarea în Liga a III-a, unde trebuia să întâlnească echipa Atletico Vaslui (Liga a IV-a Vaslui).
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 18 echipe. Prima etapă s-a disputat în 22 august 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        C.S. Dofteana, UZU Dărmăneşti, Vulturul Măgireşti şi A.S. Siretu nu s-au mai înscris în Liga a IV-a.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele de pe primele trei locuri din Liga a V-a: Viva Activ Buhuşi, Gauss Răcăciuni şi Biruinţa Bacău. Echipe noi: Viitorul Curiţa şi Siretul Bacău.

      Ultima etapă,a 34-a (11-12 iunie 2016):
        Gauss Răcăciuni – Viitorul Nicolae Bălcescu = 2-1
        Biruinţa Letea Veche Bacău – Măgura Caşin = 3-4
        Siretul Bacău – A.S. Tescani = 1-4

    Clasamentul final al sezonului 2015-2016

          1 Gauss Răcăciuni 32 26 2 4 110-40 80p
          2 Biruinţa Letea Veche Bacău 32 21 5 6 104-36 68p
          3 Viitorul Nicolae Bălcescu 32 21 4 7 111-31 67p
          4 A.S. Tescani 30 20 2 8 92-44 62p
          5 Voinţa Gârleni 31 18 7 6 76-36 61p
          6 A.S. Filipeşti 31 18 4 9 77-51 58p
          7 Vulturul Măgireşti 32 16 9 7 91-61 57p
          8 Gloria Zemeş 32 15 5 11 92-77 50p
          9 Viitorul Curiţa 32 13 7 11 82-66 46p
          10 C.S. Dofteana 32 10 11 11 78-64 41p
          11 C.S.M. Moineşti 32 10 4 18 66-88 34p
          12 Măgura Caşin 29 8 4 17 56-84 36p
          13 Siretul Bacău 32 7 6 17 53-92 27p
          14 A.S. Negri 31 8 1 22 48-135 25p
          15 A.S. Valea Oituz 32 7 3 22 47-116 24p
          16 A.S. Târgu Ocna 32 5 5 22 61-122 20p
          17 Flamura Roşie Sascut 30 2 1 27 26-126 7p

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Bacău. Prima etapă a avut loc la 27 aprilie 2016.
      Sferturi (8-9 iunie 2016):
        Viitorul Urecheşti (Liga a V-a) – Uzu Dărmăneşti (Liga a V-a) = 4-5 (după pen.)
        Viitorul Măgireşti – Gloria Zemeş = 1-4
        Siretu Săuceşti (Liga a V-a) – Voinţa Gârleni = 2-0
        Aripile Cleja (Liga a V-a) – Gauss Răcăciuni

      Semifinale (15 iunie 2016):
        Uzu Dărmăneşti (Liga a V-a) – Gloria Zemeş = 0-2
        Siretu Săuceşti (Liga a V-a) – Gauss Răcăciuni = 0-7

      Finala (22 iunie 2016):
        Gauss Răcăciuni – Gloria Zemeş = 8-1
          Dobârceanu(8′ pen.), Gheorghe (10′, 57′), Boghian(59′, 84′), Sascău(63′), Întuneric(82′), Pavel(87′) / Merluşcă(88′, pen.)
          Bacău, stad. Aerostar



Liga a IV-a BOTOŞANI

    Campionat:
      Liga a IV-a: Inter Dorohoi este campioana sezonului 2014-2015. Ea a promovat în Liga a III-a după ce a învins cu 0-0 0-0 (3-2 după pen.), tur-retur echipa Bucovina II Pojorâta Ciocăneşti (Liga a IV-a Suceava) în barajul disputat la 20-27 iunie 2015.
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă s-a disputat în 16 august 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        Viitorul Dersca s-au retras din campionat în sezonul anterior.
        Au promovat în Liga a IV-a echipele de pe primele două locuri din cele două serii ale Ligii a V-a: Europa Hilişeu şi Speranţa Dumbrăviţa, respectiv Flacăra Vlăsineşti şi Viitorul Blândeşti.

      Ultima etapă, a 30-a (12 iunie 2016):
        Luceafărul Mihai Eminescu – Avântul Albeşti = 8-3
        TransDor Tudora – Europa Hilişeu = 7-4
        Speranţa Dumbrăviţa – Sănătatea Darabani = 1-4

    Clasamentul final al sezonului 2015-2016

          1 Luceafărul Mihai Eminescu 28 26 0 2 153-28 78p
          2 TransDor Tudora 28 22 2 4 131-32 68p
          3 Sănătatea Darabani * 28 20 2 6 88-35 61p
          4 Europa Hilişeu 28 14 6 8 75-67 48p
          5 Flacăra Vlăsineşti 28 14 5 9 63-42 47p
          6 Prosport Vârfu Câmpului * 28 11 8 9 62-44 40p
          7 Sportivul Truşeşti * 28 14 1 13 64-55 53p
          7 Bucovina Rogojeşti 28 11 2 15 56-75 35p
          9 Avântul Albeşti * 28 12 3 13 66-60 33p
          10 C.S. Răchiţi 28 9 6 13 53-54 33p
          11 Rapid Ungureni 28 9 4 15 34-58 31p
          12 Viitorul Blândeşti 28 8 5 15 47-77 29p
          13 Flacăra 1907 Flămânzi 28 8 1 19 51-99 25p
          14 Speranţa Dumbrăviţa 28 6 2 20 45-125 20p
          15 A.S. 2000 Bucecea 28 2 1 25 18-155 7p

          * Sănătatea Darabani şi Prosport Vârfu Câmpului au fost penalizate cu câte un punct, Sportivul Truşeşti cu 3 puncte, iar Avântul Albeşti cu 6 puncte.

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Botoşani. Prima etapă a avut loc la 23 august 2015.
      Sferturi (11 mai 2016):
        Victoria Hlipiceni Liga a V-a) – Sportivul Truşeşti = 4-5
        Flacăra Vlăsineşti – TransDor Tudora = 2-3
        Europa Hilişeu – Sănătatea Darabani = 0-9
        Inter II Dorohoi (Liga a V-a) – Luceafărul Mihai Eminescu = 0-3

      Semifinale (18 mai 2016):
        TransDor Tudora – Sportivul Truşeşti = 9-0
        Sănătatea Darabani – Luceafărul Mihai Eminescu = 1-5

      Finala (8 iunie 2016) :
        TransDor Tudora – Luceafărul Mihai Eminescu = 2-1
          Flămânzi, stad. Orăşenesc


Liga a IV-a GALAŢI

    Campionat:
      Liga a IV-a: Avântul Valea Mărului este echipa campioană în sezonul 2014-2015. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă cu 1-1 0-6 (tur-retur) pe Olimpia Râmnicu Sărat (Liga a IV-a Buzău) în barajul disputat la 20-27 iunie 2015.
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 16 echipe. Prima etapă s-a disputat în 30 august 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        Avântul Matca a retrogradat în Liga a V-a.
        Echipe noi în Liga a IV-a: C.S.Ş. Tecuci, Zimbrul Slobozia Conachi şi Şoimii Fundeni.

      Ultima etapă, a 30-a (11-12 iunie 2016):
        Avântul Valea Mărului – Quantum Club Galaţi = 7-0
        Victoria Independenţa – Fulgerul Smulţi = 3-0 (neprezentare)
        Unirea Braniştea – Şoimii Fundeni = 3-0 (la masa verde)

    Clasamentul final al sezonului 2015-2016

          1 Avântul Valea Mărului 30 26 4 0 122-23 82p
          2 Fulgerul Smulţi 30 23 4 3 117-36 73p
          3 Unirea Braniştea 30 21 2 7 97-39 65p
          4 Muncitorul Ghidigeni 30 21 1 8 80-48 64p
          5 Avântul Vânători 30 17 7 6 78-41 58p
          6 Gloria Iveşti 30 19 0 11 79-49 57p
          7 Victoria Independenţa 30 14 3 13 76-81 45p
          8 Viitorul Costache Negri 30 13 2 15 67-66 41p
          9 Zimbrul Slobozia Conachi 30 11 4 15 80-74 37p
          10 C.S.Ş. Tecuci 30 10 7 13 68-67 37p
          11 Juventus 2007 Toflea 30 11 1 18 66-81 34p
          12 Quantum Club Galaţi 30 10 2 18 76-85 32p
          13 Luceafărul Petrolul Schela 30 9 2 19 52-116 29p
          14 Avântul Drăgăneşti 29 9 1 19 55-112 28p
          15 Şoimii Fundeni 30 2 2 26 26-117 8p
          16 Bujorii Târgu Bujor 29 2 0 27 22-126 6p

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Galaţi: Prima etapă a avut loc în 6 septembrie 2015.
      Sferturi (18-25 mai 2016, tur-retur):
        Fulgerul Smulţi – Victoria Independenţa = 4-1 4-2
        Muncitorul Ghidigeni – Gloria Iveşti = 3-5 1-3
        Unirea Braniştea – Avântul Valea Mărului = 2-4 2-7
        Zimbrul Slobozia Conachi – Viitorul Costache Negri = 2-3 2-1

      Semifinale (1-8 iunie 2016, tur-retur):
        Avântul Valea Mărului – Fulgerul Smulţi = 3-2 0-1
        Gloria Iveşti – Viitorul Costache Negri = 3-0 (la masa verde) 2-2

      Finala (26 iunie 2016):
        Gloria Iveşti – Fulgerul Smulţi = 3-2
          Tecuci, stad. Municipal, arbitru: Adrian Cojocaru


Liga a IV-a IAŞI

    Campionat:
      Liga a IV-a: Unirea Mirceşti este campioana sezonului 2014-2015. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă cu 1-2 1-1 tur-retur de echipa Speranţa Răuceşti (Liga a IV-a Neamţ) în barajul disputat la 20-27 iunie 2015.
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 15 echipe. Prima etapă s-a disputat în 16 august 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        C.S.M. Paşcani nu s-a mai înscris Liga a IV-a. Viitorul Târgu Frumos şi Podgoria Cotnari s-au retras din campionat în sezonul anterior.
        Au promovat în Liga a IV-a echipa Steaua Magica Iaşi (primul loc în Seria a 2-a a Ligii a V-a şi Olimpia Popricani (după un meci de baraj cu Foresta Ciurea).

      Ultima etapă, a 30-a (3-5 iunie 2016):
        Siretul Lespezi – Forţa Podul Iloaiei = 3-0
        Steaua Magica Iaşi – A.S. Holboca = 9-1
        Viitorul Lungani – Unirea Mirceşti = 3-9

    Clasamentul final al sezonului 2015-2016

          1 Siretul Lespezi 28 27 1 0 106-10 82p
          2 Steaua Magica Iaşi 28 21 3 4 79-19 66p
          3 Unirea Mirceşti 28 21 2 5 103-37 65p
          4 Venus Butea 28 18 3 7 78-27 57p
          5 C.S. Tomeşti 28 13 3 12 61-61 42p
          6 Stejarul Bârnova 28 13 1 4 59-72 40p
          7 Unirea Ruginoasa 28 12 3 13 43-52 39p
          8 Forţa Podul Iloaiei 28 11 3 14 47-65 36p
          9 Gloria Bălţaţi 28 10 4 14 54-62 34p
          10 Viitorul Hârlău 28 10 4 14 45-58 34p
          11 Stejarul Sineşti 28 9 4 15 41-54 31p
          12 Viitorul Lungani 28 10 1 17 45-67 31p
          13 Olimpia Popricani 28 9 3 16 30-62 30p
          14 Gloria Balş 28 4 4 20 30-75 16p
          15 A.S. Holboca 28 1 3 24 22-122 6p

          * Rapid Dumeşti s-a retras din campionat după terminarea turului.

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Iaşi:
      Sferturi (11 mai 2016):
        Ştiinţa Movileni (Liga a V-a) – Unirea Scânteia (Liga a V-a) = 0-3
        Voinţa Bosia (Liga a V-a) – Stejarul Sineşti = 0-1
        Foresta Ciurea (Liga a V-a) – Unirea Mirceşti = 1-2
        Poly 2014 Iaşi (Liga a V-a) – Siretul Lespezi = 2-4

      Semifinale (1 iunie 2016):
        Stejarul Sineşti – Unirea Mirceşti = 0-3
        Unirea Scânteia (Liga a V-a) – Siretul Lespezi = 0-1

      Finala (8 iunie 2016):
        Siretul Lespezi – Unirea Mirceşti = 3-1
          Paşcani, stad. Siretul


Liga a IV-a NEAMŢ

    Campionat:
      Liga a IV-a: Speranţa Răuceşti este echipa campioană în sezonul 2014-2015. Ea a promovat în Liga a III-a după ce a învins cu 2-1 1-1 (tur-retur) pe Unirea Mirceşti (Liga a IV-a Iaşi) în barajul disputat la 20-27 iunie 2015.
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 16 echipe. Echipele de pe primele patru locuri se califică în Play-Off. Prima etapă s-a disputat în 16 august 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        Viitorul Podoleni şi Arsenal Văleni s-au înscris în Liga a V-a, iar Lupii Bistriţei Alexandru cel Bun, A.S. Grumăzeşti şi Cetatea II Târgu Neamţ nu s-au mai înscris în competiţiile organizate de A.J.F. Neamţ.
        Echipe noi în Liga a IV-a: Bradul Roznov, Voinţa Rediu, Teiul Poiana Teiului, Zimbrul Vânători Neamţ, Zimbrul Pinceşti, Voinţa Dobreni şi LPS Piatra Neamţ.

      Play-Off:
        Ultima etapă, a 3-a (11 iunie 2016):
          Voinţa Ion Creangă – Speranţa Răuceşti = 3-8
          Bradul Borca – Victoria Horia = 4-3

      Clasament final Play-Off

            1 Voinţa Ion Creangă 3 2 0 0 11-12 9p
            2 Speranţa Răuceşti 3 2 0 1 15-8 8p
            2 Bradul Borca 3 2 0 1 11-9 7p
            4 Victoria Horia 3 0 0 3 5-13 0p

      Sezonul regulat:
        Ultima etapă, a 30-a (29 mai 2016):
          Bradul Borca – Voinţa Ion Creangă = 3-0
          Speranţa Răuceşti – Teiul Poiana Teiului = 5-1
          Cimentul Bicaz – Victoria Horia = 0-0

      Clasamentul final al sezonului regulat

            1 Voinţa Ion Creangă 30 26 1 3 118-31 79p
            2 Bradul Borca 30 25 2 3 124-24 77p
            3 Speranţa Răuceşti 30 25 2 3 123-40 77p
            4 Victoria Horia 30 20 5 5 82-30 65p
            5 Bradul Roznov 30 17 3 10 75-62 54p
            6 Cimentul Bicaz 30 15 5 10 88-42 50p
            7 Teiul Poiana Teiului 30 14 6 10 68-46 48p
            8 Moldova Cordun 30 15 1 4 65-62 46p
            9 Tineretul Cândeşti 30 16 3 11 77-52 45p
            10 Voinţa Rediu 30 12 3 15 64-65 39p
            11 Zimbrul Vânători Neamţ 30 11 3 16 49-75 36p
            12 L.P.S. Roman 30 7 2 21 50-125 23p
            13 Zimbrul Pinceşti 30 6 2 22 44-80 20p
            14 Voinţa Dobreni 30 5 0 25 42-126 15p
            15 Unirea Tămăşeni 30 4 1 25 31-126 13p
            16 L.P.S. Piatra Neamţ 30 2 1 27 37-151 7p

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Neamţ: Prima etapă a avut loc în 1 noiembrie 2015.
      Sferturi (11 mai 2016):
        Moldova Cordun – Speranţa Răuceşti = 3-1
        Zimbrul Pinceşti – Voinţa Ion Creangă = 1-2
        Teiul Poiana Teiului – Bradul Borca = 0-3 (neprezentare)
        Tineretul Cândeşti – Bradul Roznov = 3-1

      Semifinale (18-25 mai 2016, tur-retur):
        Moldova Cordun – Voinţa Ion Creangă = 0-0 0-1
        Tineretul Cândeşti – Bradul Borca = 1-4 0-3 (neprezentare)

      Finala (1 iunie 2016):
        Voinţa Ion Creangă – Bradul Borca = 1-1 (4-2 după pen.)
          Roznov


Liga a IV-a SUCEAVA

    Campionat:
      Liga a IV-a: Bucovina II Pojorâta Ciocăneşti este campioana sezonului 2014-2015. Ea a ratat promovarea în Liga a III-a după ce a fost învinsă cu 0-0 0-0 (2-3 după pen.), tur-retur echipa Inter Dorohoi (Liga a IV-a Botoşani) în barajul disputat la 20-27 iunie 2015.
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 14 echipe. Prima etapă s-a disputat în 23 august 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        Flacăra Vicovu de Jos şi Voinţa Stroieşti s-au retras din campionat în sezonul anterior. Bucovina II Pojorâta, Silva Udeşti şi Avântul Volovăţ nu s-ai mai înscris în Liga a IV-a. Zimbrul Siret a devenit Rapid C.F.R. II Suceava.
        A promovat în Liga a IV-a echipa Dorna Vatra Dornei.

      Ultima etapă, a 26-a (8 iunie 2016):
        Şomuz Fălticeni – Bradul Putna = 4-5
        Rapid C.F.R. II Suceava Siret – Şomuzul Preuteşti = 0-0
        Bucovina II Rădăuţi – Dorna Vatra Dornei = 0-3

    Clasamentul final al sezonului 2015-2016

          1 Şomuz Fălticeni 26 19 4 3 74-22 61p
          2 Rapid C.F.R. II Suceava 26 16 7 3 70-22 55p
          3 Şomuzul Preuteşti 26 16 4 6 75-35 52p
          4 Bradul Putna 26 17 1 8 73-46 52p
          5 Dorna Vatra Dornei 26 17 0 9 72-32 51p
          6 Viitorul Liteni 26 15 2 9 83-48 47p
          7 Progresul Frătăuţii Vechi 26 14 1 11 50-52 43p
          8 Victoria Vatra Moldoviţei 26 11 6 9 45-47 39p
          9 C.S. Gura Humorului 26 10 6 10 26-33 36p
          10 Bucovina II Rădăuţi 26 8 2 16 50-81 26p
          11 Moldova Drăguşeni 26 8 1 17 50-104 25p
          12 Recolta Fântânele 26 6 3 17 39-66 21p
          13 Viitorul Vereşti 26 4 2 20 38-88 14p
          14 Ştiinţa Vicovu de Sus * 26 0 3 30 10-79 3p

          * Ştiinţa Vicovu de Sus s-a retras din campionat.

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Suceava. Primul tur s-a disputat în 16 august 2015.
      Sferturi (18 noiembrie 2015):
        Viitorul Adâncata (Liga a V-a) – Şomuz Fălticeni = 3-1
        Viitorul Cetatea Baia (Liga a V-a) – Şomuzul Preuteşti = 2-7
        Victoria Vatra Moldoviţei – Bradul Putna = 1-4
        Dorna Vatra Dornei – Viitorul Liteni = 1-0

      Semifinale (30 martie – 4 mai 2016, tur-retur):
        Şomuzul Preuteşti – Dorna Vatra Dornei = 1-0 3-1
        Viitorul Adâncata (Liga a V-a) – Victoria Vatra Moldoviţei = 2-1 0-2

      Finala (12 iunie 2016):
        Şomuzul Preuteşti – Victoria Vatra Moldoviţei = 3-1
          Suceava, stad. Areni


Liga a IV-a VASLUI

    Campionat:
      Liga a IV-a: Atletico Vaslui este campioana sezonului 2014-2015. Ea a promovat în Liga a III-a după ce echipa pe care trebuia să o întâlnească în baraj, S.C. Bacău II (Liga a IV-a Bacău) a renunţat la participare.
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 10 echipe (s-a trecut la o singură serie de Liga a IV-a). Echipele de pe primele patru locuri se vor califica în Play-Off, iar echipa de pe ultimul loc va retrograda în Liga a V-a.
      Prima etapă s-a disputat în 6 septembrie 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        Victoria 2013 Muntenii de Jos, Viitorul Văleni, Voința Ștefan cel Mare, S.C. 2000 Lipovăț, Vulturul Bălteni, Dinamic Boțești, Inter Sport Vaslui, Avântul Zăpodeni, din Seria 1 şi Juventus Fălciu, Olimpia Stănilești, Foresta Zorleni, L.P.S. Vaslui, Podgoria Olteneşti din Seria a 2-a au retrogradat în Liga a V-a.

      Play-Off:
        Ultima etapă, a 6-a (27-29 mai 2016):
          Sporting Bârlad – Pajura Huşi = 2-3
          F.C. 2007 Gârceni – Vitis Șuletea = 3-0 (la masa verde)

      Clasament final Play-Off

          1 Pajura Huşi 6 5 0 1 18-6 15p
          2 F.C. 2007 Gârceni 6 4 0 2 15-14 12p
          3 Sporting Bârlad 6 2 1 3 14-17 7p
          4 Vitis Șuletea 6 0 1 5 6-16 1p

      Sezonul regulat:
        Etapa a 18-a, ultima a sezonului regulat (17 aprilie 2016):
          Pajura Huşi – Multim Perieni = 11-1
          Vitis Șuletea – Unirea Banca = 3-0 (neprezentare)
          F.C. 2002 Vaslui – Sporting Bârlad = 0-2
          F.C. 2007 Gârceni a stat.

      Clasamentul final al sezonului regulat

          1 Pajura Huşi 16 14 0 2 82-20 42p
          2 Vitis Șuletea 16 13 0 3 52-16 39p
          3 F.C. 2007 Gârceni 16 11 1 4 48-25 34p
          4 Sporting Bârlad 16 9 2 5 49-28 29p
          5 F.C. 2002 Vaslui 16 9 0 7 45-41 27p
          6 Multim Perieni 16 5 2 9 30-50 17p
          7 Viitorul Rebricea 16 4 1 11 35-63 13p
          8 Unirea Banca 16 3 1 12 28-72 10p
          9 Flacăra Murgeni 16 0 1 15 20-74 1p

          * Smart Negreşti s-a retras din campionat.

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Vaslui: Prima etapă a avut loc în 22-23 august 2015.
      Sferturi (22 noiembrie 2015):
        Vitis Șuletea – Juventus Fălciu (Liga a V-a) = 2-1
        Viitorul Rebricea – Pajura Huși = 1-3
        Victoria 2013 Muntenii de Jos Liga a V-a) – F.C. 2007 Gârceni = 0-2
        F.C. 2002 Vaslui – Smart Negreşti = 3-0 (neprezentare)

      Semifinale (11 iunie 2016):
        F.C. 2002 Vaslui – Pajura Huși = 1-5
        Vitis Șuletea – F.C. 2007 Gârceni = 4-0

      Finala (27 iunie 2016):
        Vitis Șuletea – Pajura Huși = 5-1
          Ragab(10′, 83′), Rotaru(49′, 51′), Mangu(81′) / Alexa(66′)
          Bârlad



Liga a IV-a VRANCEA

    Campionat:
      Liga a IV-a: F.C. Panciu este campioana sezonului 2014-2015. Ea a promovat în Liga a III-a după ce a învins cu 1-1 6-3, tur-retur echipa Victoria Traian (Liga a IV-a Brăila) în barajul disputat la 20-27 iunie 2015.
      În sezonul 2015-2016 s-au înscris 20 echipe, împărţite în trei grupe (două cu 7 echipe şi una cu 6 echipe). Primele două echipe din fiecare serie se califică în Play-Off. Prima etapă s-a disputat în 19 septembrie 2015.
      Modificări în sezonul 2015-2016:
        Serena Jariştea şi A.S. Câmpineanca nu s-au mai înscris în Liga a IV-a.
        Au fost primite în Liga a IV-a: Şoimii Internaţional Mirceşti, Voinţa Răstoaca, Podgoria Coteşti, Viitorul Bilieşti, Victoria Vânători în Seria 1, Voinţa Slobozia Ciorăşti, Dinamo Tătăranu, Tractorul Năneşti, Unirea Milcovu în Seria a 2-a şi Victoria Pufeşti, Trotuşul Rugineşti, Viitorul Homocea, Gloria Răcoasa în Seria a 3-a.

      Play-Off:
        Finala (21-28 mai 2016, tur-retur):
          Şoimii Internaţional Mirceşti – Euromania Dumbrăveni = 1-5 2-4

        Semifinale (23/24 aprilie – 7 mai 2016, tur-retur):
          A.C.S. Odobeşti – Euromania Dumbrăveni = 1-3 1-2
          Voinţa Răstoaca – Şoimii Internaţional Mirceşti = 0-6 1-4

        Grupe – Echipele de pe primele două locuri se califică în Semifinale.
          Grupa A
            Etapa a 6-a (16-17 aprilie 2016):
              Euromania Dumbrăveni – Victoria Gugeşti = 5-1
              Voinţa Răstoaca – Voinţa Cârligele = 3-1

          Clasament final Grupa A

              1 Euromania Dumbrăveni 6 5 1 0 22-5 16p
              2 Voinţa Răstoaca 6 3 1 2 14-12 10p
              3 Voinţa Cârligele 6 2 0 4 7-17 6p
              4 Victoria Gugeşti 6 1 0 5 7-16 3p

          Grupa B
            Etapa a 6-a (16-17 aprilie 2016):
              Unirea Tifeşti – Şoimii Internaţional Mirceşti = 2-2
              A.C.S. Odobeşti – Victoria Pufeşti = 6-2

          Clasament final Grupa B

              1 Şoimii Internaţional Mirceşti 6 4 2 0 22-12 14p
              2 A.C.S. Odobeşti 6 3 1 2 23-14 10p
              3 Unirea Tifeşti 6 2 1 3 13-11 7p
              4 Victoria Pufeşti 6 1 0 5 11-32 3p


      Sezonul regulat:
        Seria 1:
          Etapa a 14-a (12 decembrie 2015):
            Şoimii Internaţional Mirceşti – Voinţa Cârligele = 1-3
            Voinţa Răstoaca – Podgoria Coteşti = 5-1
            A.C.S. Odobeşti a stat.

        Clasamentul final al Seriei 1

            1 A.C.S. Odobeşti 12 8 3 1 43-20 27p
            2 Şoimii Internaţional Mirceşti 12 7 2 3 39-17 23p
            3 Voinţa Cârligele 12 7 2 3 30-19 23p
            4 Voinţa Răstoaca 12 6 2 4 57-30 20p
            5 Podgoria Coteşti 12 4 0 8 19-40 12p
            6 Viitorul Bilieşti 12 3 1 8 18-33 10p
            7 Victoria Vânători 12 1 2 9 15-47 5p

        Seria a 2-a:
          Etapa a 14-a (12-13 decembrie 2015):
            Unirea Milcovu – Euromania Dumbrăveni = 0-5
            Victoria Gugeşti – Voinţa Slobozia Ciorăşti = 3-0
            A.S. Suraia – Dinamo Tătăranu = 0-0

        Clasamentul final al Seriei a 2-a

            1 Euromania Dumbrăveni 12 10 1 1 67-6 31p
            2 Voinţa Slobozia Ciorăşti 12 10 0 2 37-16 30p
            3 Victoria Gugeşti 12 9 1 2 57-7 28p
            4 Dinamo Tătăranu 12 4 1 7 17-26 13p
            5 Tractorul Năneşti 12 4 1 7 23-44 13p
            6 Unirea Milcovu 12 2 1 9 17-40 7p
            7 A.S. Suraia 12 0 1 11 6-86 1p

        Seria a 3-a:
          Etapa a 10-a (21-22 noiembrie 2015):
            Unirea Tifeşti – Viitorul Homocea = 3-1
            F.C.M. Adjud – Victoria Pufeşti = 1-2
            Gloria Răcoasa – Trotuşul Rugineşti = 3-4

        Clasamentul final al Seriei a 3-a

            1 Unirea Tifeşti 10 8 0 2 43-15 24p
            2 F.C.M. Adjud 10 7 1 2 50-18 22p
            3 Victoria Pufeşti 10 6 1 3 29-21 19p
            4 Trotuşul Rugineşti 10 6 0 4 26-27 18p
            5 Viitorul Homocea 10 2 0 8 19-43 6p
            6 Gloria Răcoasa 10 0 0 10 18-61 0p

            * F.C.M. Adjud nu va juca în Play-Off deşi s-a clasat pe locul al doilea, deoarece nu a avut grupe de juniori.

    Cupa României 2016-2017 – Faza Judeţeană Vrancea: Prima etapă a avut loc în 5-6 septembrie 2015.
      Sferturi (5 martie/28 aprilie 2016):
        Tractorul Năneşti – Euromania Dumbrăveni = 0-3
        Dinamo Tătăranu – Voinţa Slobozia Ciorăşti = 1-5
        Podgoria Coteşti – F.C.M. Adjud = 2-0
        A.C.S. Odobeşti – A.S. Suraia = 5-3

      Semifinale (14-15 mai 2016):
        Voinţa Slobozia Ciorăşti – Euromania Dumbrăveni = 1-3
        Podgoria Coteşti – A.C.S. Odobeşti = 0-8

      Finala (1 iunie 2016):
        Euromania Dumbrăveni – A.C.S. Odobeşti = 7-4


Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s