Liga a IV-a judeţe din Muntenia

Liga a IV-a ARGEŞ

    Campionat:

      S-au înscris 17 echipe. Echipe noi: Atletic Bradu (sezonul anterior a evoluat în Liga a III-a), S.C.M. Piteşti, , Edilul Piteşti, A.S. Poenari de Muscel.
      Turul campionatului s-a desfăşurat în perioada 6 august – 26 noiembrie 2011. Campioana de toamnă este echipa S.C.M. Piteşti.

      Ultima etapă (a 34-a, 13-14 iunie 2012)

        Olimpia Suseni – S.C.M. Piteşti = 0-7
        Edilul Piteşti – C.S. Rucăr = 1-5
        F.C. Dănuţ Coman – Atletic Bradu = 2-1

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

          1 S.C.M. Piteşti 32 28 3 1 126-14 87p
          2 C.S. Rucăr 32 26 5 1 99-16 83p
          3 F.C. Dănuţ Coman Piteşti 32 26 4 2 133-19 82p
          4 Viitorul Ştefăneşti 2007 32 22 5 5 90-28 71p
          5 A.S. Bâscov 32 17 6 9 78-54 57p
          6 Atletic Bradu 32 18 2 12 85-57 56p
          7 Rapid Piteşti 32 16 4 12 59-39 52p
          8 Dinamic Mioveni 32 13 5 14 62-56 44p
          9 DLR Piteşti 32 12 5 15 64-78 41p
          10 A.S. Poenari de Muscel 32 9 8 15 49-64 35p
          11 Stâlpeni Rădeşti 2007 32 11 1 20 77-94 34p
          12 A.S. Miroşi 32 10 1 21 49-84 31p
          13 Unirea Costeşti 32 9 2 21 48-99 29p
          14 C.S. Domneşti 32 8 4 20 53-103 28p
          15 Edilul Piteşti 32 8 3 21 46-101 27p
          16 Olimpia Suseni 32 5 6 21 40-104 21p
          17 Top Arena Topoloveni 32 1 2 29 27-175 5p

    Cupa României – Faza Judeţeană Argeş:

      Sferturi (18 aprilie 2012):

        A.S. Valea Ursului (liga a V-a) – S.C.M. Piteşti = 2-7
        A.S. Bâscov – Atletic Bradu = 2-3
        Dinamic Mioveni – F.C. Dănuţ Coman = 0-4
        Victoria Buzoieşti (liga a V-a) – Rapid Piteşti = 3-4

      Semifinale (16 mai 2012):

        Atletic Bradu – S.C.M. Piteşti = 0-2
        Rapid Piteşti – F.C. Dănuţ Coman = 0-2

      Finala (12 iunie 2012): Piteşti, stad. Nicolae Dobrin

        F.C. Dănuţ Coman Piteşti – S.C.M. Piteşti = 7-0


Liga a IV-a BRǍILA

    Campionat:

      S-au înscris 14 echipe. Sezonul de toamnă s-a desfăşurat în perioada 20 august – 26 noiembrie 2011 (s-au disputat şi două etape din retur).
      Campioana de toamnă este Victoria Traian.

      Ultima etapă (a 26-a, 2 iunie 2012)

        Voinţa Şutești – Fortino Ianca = 1-2
        Victoria Traian – C.S. Făurei = 5-3
        Victoria Dedulești – F.C. Tufeşti = 1-8

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Victoria Traian 26 23 1 2 83-27 70p
        2 Fortino Ianca 26 23 1 2 83-27 70p
        3 F.C. Tufeşti 26 19 2 5 101-25 59p
        4 Dunărea Gropeni 26 17 2 7 90-43 53p
        5 Sportul Chişcani 26 13 3 10 66-58 42p
        6 Victoria Cazaşu 26 13 2 11 62-56 41p
        7 Voinţa Vişani 26 12 3 11 63-54 39p
        8 Siretul Vădeni 26 12 1 13 53-60 37p
        9 Viitorul Galbenu 26 9 5 12 66-89 32p
        10 Voinţa Şuteşti 26 9 0 17 46-65 27p
        11 C.S. Făurei 26 9 0 17 40-60 27p
        12 Voinţa Găişeanca 26 3 7 16 22-60 16p
        13 Avântul Mircea Vodă 26 4 2 20 27-107 14p
        14 Victoria Deduleşti 26 1 1 24 28-133 4p
        Victoria Traian a câştigat campionatul datorită rezultatelor din meciurile directe cu Fortino Ianca.
        Avântul Mircea Vodă s-a retras din campionat.

    Cupa României – Faza Judeţeană Brăila:

      Sferturi (2 mai 2012):

        Dunărea Gropeni – Fortino Ianca = 0-3 (după prelungiri)
        Victoria Traian – Voinţa Vişani = 4-3
        Sportul Chişcani – C.S. Făurei = 5-1
        Victoria Însurăţei (Liga a V-a) – F.C. Tufeşti = 1-0

      Semifinale (30 mai 2012):

        Fortino Ianca – Sportul Chişcani
        Victoria Traian – Victoria Însurăţei

      Finala (7 iunie 2012): Traian, stad. Mircea Ceicu, spectatori: 1.500

        Victoria Traian – Fortino Ianca = 3-2

          Huţu(60′), Mitrea(80′), Anghel(89′) / Buteseacă(35′, 90+4′)


Liga a IV-a BUCUREŞTI

    Campionat:

      Sezonul regulat: Două serii (Seria 1 cu 15 echipe şi Seria a 2-a cu 16). Sezonul de toamnă a început în 9 septembrie şi s-a terminat în 2 decembrie 2011 (s-au disputat în 2011 două etape din retur).

        Seria 1:

          Ultima etapă (a 30-a, 18 mai 2012):

            Unirea Tricolor Bucureşti – Termo 1 Bucureşti = 0-3
            F.C. Chitila – Viitorul Jilava = 1-1
            Dinamo III Bucureşti – Sportul Studenţesc III = 1-1

          Clasamentul final al Seriei 1

          1 Termo 1 Bucureşti
          28 25 2 1 122-18 77p
          2 F.C. Chitila
          28 22 5 1 111-17 71p
          3 Viitorul Jilava
          28 19 3 6 97-46 60p
          4 Dinamo III Bucureşti
          28 18 5 5 82-40 59p
          5 Unirea Tricolor 28 16 6 6 90-39 54p
          6 Voinţa 28 14 4 10 81-51 46p
          7 Inter II Clinceni 28 11 4 13 82-62 37p
          8 Aversa Bucureşti 28 11 1 16 71-92 34p
          9 Sportul Studenţesc III 28 9 5 14 61-77 32p
          10 C.S. Pantelimon 28 9 3 16 50-88 30p
          11 Progresul Bucureşti 28 9 1 18 55-71 28p
          12 A.C.S. Calcio 28 7 3 18 34-66 24p
          13 C.S. Marius Lăcătuș 28 6 2 20 53-122 20p
          14 Juniorul 28 4 5 19 43-114 17p
          15 Electro – Aparataj I 28 5 1 22 35-152 16p
            A.C.S. Calcio s-a retras în returul campionatului.

        Seria a 2-a

          Ultima etapă (a 30-a, 18 mai 2012):

            F.C. Romprim – Nida Popeşti Leordeni = 3-0
            Spic de Grâu – F.C. 1 Decembrie = 2-5
            Electro-Aparataj II Bucureşti – Termo II Bucureşti = 4-3

        Clasamentul final al Seriei a II-a

          1 F.C. Romprim 30 21 4 5 97-43 67p
          2 F.C. 1 Decembrie 30 21 1 8 95-49 64p
          3 Electro-Aparataj II 30 20 3 7 84-41 63p
          4 Săbărelul Ciocoveni 30 19 4 7 69-37 61p
          5 F.C. Viitorul 30 19 2 9 83-50 59p
          6 A.S. Termo II 30 18 5 7 88-52 59p
          7 Ilie Oană 30 18 3 9 68-50 57p
          8 C.S. Electrica 30 16 5 9 70-58 53p
          9 A.S. Coresi 30 17 1 12 71-73 52p
          10 Metaloglobus II Bucureşti 30 13 2 15 83-67 41p
          11 Nida Popeşti Leordeni 30 12 2 16 59-65 38p
          12 Liceul Mircea Eliade 30 10 1 19 63-80 31p
          13 Inter Voluntari 30 10 0 20 54-76 30p
          14 Spic de Grâu 30 5 1 24 38-100 16p
          15 A.S. Frăţia 30 1 2 27 27-115 5p
          16 CSAT Mircea Eliade 30 5 1 24 38-100 16p

          CSAT Mircea Eliade s-a retras în returul campionatului.
          F.C. 1 Decembrie a terminat pe locul secund însă nu s-a înscris în Play-Off din motive financiare, fiind înlocuită de ocupanta locului 5, F.C. Viitorul.

      Play-Off

        Faza grupelor

          Seria 1 :

            Etapa 1 (21-23 mai 2012):

              Săbărelul Ciocoveni – Dinamo III Bucureşti = 1-3
              Electro-Aparataj II – F.C. Chitila = 0-10
            Etapa a 2-a (30 mai – 2 iunie 2012):

              Săbărelul Ciocoveni – Electro-Aparataj II = 1-3
              Dinamo III Bucureşti – F.C. Chitila = 4-2
            Etapa a 3-a (4-6 iunie 2012):

              Dinamo III Bucureşti – Electro-Aparataj II = 8-0
              Săbărelul Ciocoveni – F.C. Chitila = 1-6

            Clasamentul final al Seriei 1

            1 Dinamo III Bucureşti 3 3 0 0 15-3 9p
            2 F.C. Chitila 3 2 0 1 18-5 6p
            3 Electro-Aparataj II 3 1 0 2 3-19 3p
            4 Săbărelul Ciocoveni 3 0 0 3 3-12 0p

          Seria a 2-a:

            Etapa 1 (21-23 mai 2012):

              F.C. Viitorul – F.C. Romprim = 2-5
              Termo I Bucureşti – Viitorul Jilava = 8-1
            Etapa a 2-a (30 mai – 1 iunie 2012):

              Viitorul Jilava – F.C. Romprim = 3-4
              Termo I Bucureşti – F.C. Viitorul = 4-0
            Etapa a 3-a (4-6 iunie 2012):

              Termo I Bucureşti – F.C. Romprim = 1-2
              Viitorul Jilava – F.C. Viitorul = 3-1

            Clasamentul final al Seriei a 2-a

            1 F.C. Romprim 3 3 0 0 11-6 9p
            2 Termo I Bucureşti 3 2 0 1 13-3 6p
            3 Viitorul Jilava 3 1 0 2 7-13 3p
            4 F.C. Viitorul 3 0 0 3 3-12 0p
        Semifinale (8 iunie 2012):

          Dinamo III Bucureşti – Termo I Bucureşti = 1-2
          F.C. Chitila – F.C. Romprim = 1-0

        Finala (16 iunie 2012): Colentina, stad. Juventus

          F.C. Chitila – Termo I Bucureşti = 1-0

            Bratu(80′ autogol)

    Cupa României – Faza Judeţeană Bucureşti:

      Sferturi (02 decembrie 2011)

        Viitorul Jilava – Termo Bucureşti = 2-3
        A.S. Coresi – Progresul Bucureşti = 2-0
        Electro-Aparataj II – Unirea Tricolor = 2-0
        Dinamo III Bucureşti – F.C. Chitila = 8-3

      Semifinale (24 aprilie 2012)

        Termo Bucureşti – A.S. Coresi = 9-0
        Electro-Aparataj II – Dinamo III Bucureşti = 0-3 (la masa verde, pentru folosirea neregulamentară a unui jucător; pe teren scorul fusese 3-2).

      Finala, 15 iunie 2012: Bucureşti, stad. Florea Dumitrache

        A.S. Termo Bucureşti – Dinamo III Bucureşti = 2-2 (5-4 dupa pen.)

          Hârtescu(35′), Munteanu(89′ pen.) / Ghinea(13′), Neculai(22′)


Liga a IV-a BUZǍU

    Campionat:

      Sezonul regulat: Trei serii (două cu 12 echipe şi una cu 13). Ocupantele primelor două locuri din fiecare serie se califică în Play-Off. Sezonul de toamnă a început în 3 septembrie şi s-a terminat în 10 decembrie 2011.
      Din sezonul 2012-2013 se va forma Superliga, dintr-o singură serie de 16 echipe, la care vor lua parte primele 5 echipe din fiecare serie actuală plus una din cele trei echipe de pe locul 6 (în urma unui baraj fiecare cu fiecare, un singur meci, pe teren neutru). Celelalte echipe vor evolua în Liga a IV-a.

        Seria I

          Ultima etapă (a 22-a, 26-27 mai 2012):

            Recolta Cislău – Progresul Beceni = 3-1
            Viitorul 08 Verneşti – Avântul Chiojdu = 6-1
            Unirea Mărăcineni – Şoimii Siriu = 2-0

        Clasamentul final al Seriei I

          1 Recolta Cislău 22 15 3 4 57-20 48p
          2 Viitorul 08 Verneşti 22 15 2 5 60-33 47p
          3 Unirea Mărăcineni 22 13 1 8 54-28 40p
          4 Montana Pătârlagele 22 13 1 8 50-29 40p
          5 Şoimii Siriu 22 12 3 7 45-40 39p
          6 Progresul Beceni 21 11 5 6 42-32 38p
          7 Foresta Nehoiu 22 12 0 10 40-32 36p
          8 Petrolul Berca 22 11 2 9 39-39 35p
          9 Viitorul Tisău 22 7 5 10 52-10 26p
          10 Avântul Chiojdu 22 7 3 12 34-47 24p
          11 Partizanul Merei 22 2 0 20 26-97 6p
          12 Inter Căneşti 22 1 1 20 9-71 4p

        Seria a II-a

          Ultima etapă (a 26-a, 26 mai 2012):

            Pescăruşul Luciu – Voinţa Florica = 3-0
            Olimpia Pogoanele – Locomotiva L.P.S. Buzău = 3-4
            Unirea Stâlpu va sta.

        Clasamentul final al Seriei a II-a

          1 Pescăruşul Luciu 24 21 1 2 79-27 64p
          2 Unirea Stâlpu 23 17 2 4 59-28 53p
          3 Olimpia Pogoanele 24 15 4 5 67-41 49p
          4 Locomotiva L.P.S. Buzău 23 14 6 4 66-40 48p
          5 Steaua Săhăteni 23 13 6 4 61-34 45p
          6 Progresul Movila Banului 23 11 5 7 56-36 38p
          7 Voinţa Căldărăşti 24 10 3 11 57-44 33p
          8 Voinţa Limpeziş 24 7 4 13 57-54 25p
          9 Şoimii Costeşti 23 7 3 13 34-65 24p
          10 Tricolorul Gălbinaşi 24 6 1 17 37-60 19p
          11 Luceafărul Maxenu 24 5 1 18 27-75 16p
          12 Voinţa Florica 24 4 2 18 27-62 14p
          13 Cereamin Smeeni 24 4 2 18 34-95 14p

        Seria a III-a

          Ultima etapă (a 22-a, 26-27 mai 2012):

            Voinţa Lanuri – F.C. Puieşti = 2-2
            Spartac Poşta-Câlnău – Victoria Buda = 2-0
            A.S. Comunal Săgeata – Recolta Boldu = 0-3

        Clasamentul final al Seriei a III-a

          1 F.C. Puieşti 22 20 1 1 81-20 61p
          2 Voinţa Lanuri 22 17 3 2 75-14 54p
          3 Spartac Poşta-Câlnău 22 16 1 5 91-32 49p
          4 Victoria Buda 22 13 2 7 53-36 41p
          5 Recolta Boldu 22 13 1 8 57-43 40p
          6 Gloria Vadu-Paşii 21 11 5 6 45-41 38p
          7 Victoria Boboc 22 9 1 12 50-50 28p
          8 Metalul Buzău 22 8 2 12 59-62 26p
          9 Înfrăţirea Zoiţa 22 5 3 14 28-54 18p
          10 Avântul Zărneşti 22 4 3 15 29-87 15p
          11 Valconf Valea Râmnicului 22 4 2 16 19-71 14p
          12 A.S. Com Săgeata 22 0 0 22 3-80 0p

      Play-Off: Cele şase echipe calificate joacă un turneu cu meciuri fiecare cu fiecare pentru stabilirea campioanei între 30 mai şi 16 iunie 2012.

        Ultima etapă (a 5-a, 13 iunie 2012):

          F.C. Puieşti – Recolta Cislău = 36-2
          Voinţa Lanuri – Pescăruşul Luciu = 33-1
          Unirea Stâlpu – Viitorul 08 Verneşti = 3-0 (la masa verde)

        Clasament final Play-Off

          1 Voinţa Lanuri 4 2 2 0 13-4 8p
          3 F.C. Puieşti 4 2 2 0 8-4 8p
          3 Pescăruşul Luciu 4 2 1 1 11-7 7p
          4 Recolta Cislău 4 1 1 2 5-7 4p
          1 Unirea Stâlpu 4 1 0 3 5-11 3p
          6 Viitorul 08 Verneşti 4 1 0 3 2-11 3p

          Unirea Stâlpu a fost declarată campioană după ce două meciuri terminate cu scoruri astronomice din ultima etapă din Play-Off au fost considerate ca aranjate de către A.J.F. Buzău. Cele patru echipe implicate au fost retrogradate în Liga a V-a si vor fi depunctate cu 6 puncte.

    Cupa României – Faza Judeţeană Buzău:

      Sferturi (16 iunie 2012):

        Victoria Boboc – F.C. Puieşti = 1-4
        Olimpia Pogoanele – Pescăruşul Luciu = 3-1
        Şoimii Costeşti – Voinţa Lanuri = 2-8
        Locomotiva LPS Buzău – Recolta Cislău = 3-0

      Semifinale (23 iunie 2012):

        Olimpia Pogoanele – Voinţa Lanuri = 1-10
        Locomotiva LPS Buzău – F.C. Puieşti = 1-0

      Finala (27 iunie 2012): Buzău, stad. Gloria

        Locomotiva LPS Buzău – Voinţa Lanuri



Liga a IV-a CĂLĂRAŞI

    Campionat:

      Sezonul regulat: Cele 44 de echipe sunt împărţite în trei serii: Seria A Vest de 16 echipe, Seria B Centru de 13 şi Seria C Est de 15 echipe. Primele două echipe din fiecare serie se califică în Play-Off.
      Din sezonul 2012-2013 Liga a IV-a va fi formată dintr-o singură serie de 16 echipe, la care vor lua parte primele 5 echipe din fiecare serie actuală plus una din cele trei echipe de pe locul 6 (în urma unui baraj fiecare cu fiecare, un singur meci, pe teren neutru). Celelalte echipe vor evolua în Liga a V-a.
      Sezonul regulat s-a desfăşurat între 27 august 2011 şi 27 mai 2012.
      Venus Independenţa a câştigat PlayOff-ul şi a devenit campioana Ligii a IV-a Călăraşi pentru al doilea an consecutiv.

        Seria A Vest

          Ultima etapă (a 30-a, 27 mai 2012):

            Victoria II Chirnogi – Viitorul Şoldanu = 6-2
            C.S. Curcani – Viitorul Sohatu = 1-5
            Avântul Luica – Unirea Podul Pitarului = 1-1

          Clasamentul final al Seriei A-Vest

            1 Victoria II Chirnogi 30 25 2 2 136-31 80p
            2 Viitorul Sohatu 30 24 2 4 135-48 74p
            3 Unirea Podul Pitarului 30 20 4 6 77-36 64p
            4 Viitorul Plătăreşti 30 18 2 10 96-57 56p
            5 Rapid Ulmeni 30 18 2 10 94-71 56p
            6 Vulturii Olteniţa 30 17 4 9 90-54 55p
            7 Viitorul Şoldanu 30 14 6 10 72-60 48p
            8 Steaua Radoveanu 30 14 2 14 74-69 44p
            9 Unirea Spanţov 30 12 2 16 86-95 38p
            10 Avântul Luica 30 11 4 15 63-77 37p
            11 C.S. Budeşti 30 10 3 17 61-115 30p
            12 C.S. Curcani 30 8 5 17 58-84 29p
            13 Lumina Frumuşani 30 8 2 20 55-118 26p
            14 Viitorul Mitreni 30 7 0 23 47-110 21p
            15 Rapid Vasilaţi 30 6 2 22 67-115 20p
            16 Partizan Crivăţ 30 4 6 20 35-99 18p

        Seria B Centru

          Ultima etapă (a 26-a, 26 mai 2012):

            Viitorul Dâlga – Progresul Fundulea = 3-0
            Victoria Lehliu – Avântul Dor Mărunt = 7-0
            Speranţa Plumbuita – Unirea Mănăstirea = 3-0

          Clasamentul final al Seriei B-Centru

            1 Progresul Fundulea 24 21 2 1 68-19 65p
            2 Viitorul Dâlga 25 19 2 3 83-22 59p
            3 Victoria Lehliu 24 17 4 3 78-25 55p
            4 Unirea Mănăstirea 24 12 6 6 68-35 42p
            5 Dinamo Săruleşti 24 13 2 9 65-43 41p
            6 Avântul Dor Mărunt 24 10 6 8 28-38 36p
            7 Fortuna Tămădău 24 9 4 11 33-46 31p
            8 Petrolul Ileana 24 9 2 13 45-53 29p
            9 Steaua Lupşanu 24 5 8 11 24-40 23p
            10 Speranţa Plumbuita 2006 24 7 1 16 47-62 22p
            11 Libertatea Belciugatele 24 5 3 16 35-64 18p
            12 Rapid Răzvani 24 3 3 18 35-80 12p
            10 Speranţa Plumbuita 24 3 3 18 24-106 12p

        Seria C Est

          Ultima etapă (a 30-a, 26 mai 2012):

            Venus Independenţa – Avântul Pietroiu = 7-1
            Unirea Dragalina – Înainte Modelu = 5-3
            Dunărea Ciocăneşti – Conpet Ştefan cel Mare = 13-0

          Clasamentul final al Seriei C-Est

            1 Venus Independenţa 28 25 2 1 122-12 77p
            2 Înainte Modelu 28 22 2 4 87-27 68p
            3 Dunărea Ciocăneşti 28 19 7 2 102-16 64p
            4 Agricola Borcea 28 17 4 7 78-36 55p
            5 Victoria Dragoş Vodă 28 16 2 10 78-49 50p
            6 Şoimii Unirea 28 14 6 8 52-38 48p
            7 Spicul Roseti 28 14 2 12 75-48 44p
            8 Dunărea Grădiştea 28 12 8 8 50-27 44p
            9 Unirea Dragalina 28 13 1 14 49-74 40p
            10 Zarea Cuza Vodă 28 11 4 13 56-49 37p
            11 Avântul Pietroiu 28 8 1 19 35-68 25p
            12 Tricolorul Jegălia 28 7 2 19 47-105 23p
            13 Conpet Ştefan cel Mare 28 4 2 22 39-112 14p
            14 Victoria Potcoava 28 3 3 22 43-123 12p
            15 Atletic Dorobanţu 28 1 2 25 30-159 5p

      Play-Off:

        Etapa I (30 mai – 6 iunie 2012): Cele trei echipe care au terminat pe locul secund în cele trei serii vor juca un baraj. Echipa câştigătoare se va alătura celor trei care au terminat pe primul loc.

          Viitorul Sohatu – Viitorul Dâlga = 5-1
          Înainte Modelu – Viitorul Sohatu = 1-0
          Viitorul Dâlga – Înainte Modelu = 3-4

          Clasament Play-Off

            1 Înainte Modelu 2 2 0 0 5-3 6p
            2 Viitorul Sohatu 2 1 0 1 5-2 3p
            3 Viitorul Dâlga 2 0 0 2 4-9 0p

            Înainte Modelu s-a calificat în Semifinale.

        Semifinale (9-13 iunie 2012): S-au calificat cele trei echipe câştigătoare ale seriilor Ligii a IV-a şi Înainte Modelu (calificată din Etapa 1). Semifinalele se vor juca tur-retur.

          Progresul Fundulea – Înainte Modelu = 3-1 3-2
          Victoria II Chirnogi – Venus Independenţa = 1-1 0-4

        Finala (16 iunie 2012): Călăraşi, stad. Dunărea

          Venus Independenţa – Progresul Fundulea = 6-0

      Play-Out (2-16 iunie 2012): Cele trei echipe care au terminat pe locul al 6-lea din fiecare serie vor juca fiecare cu fiecare. Echipa câştigătoare va rămăne în Liga a IV-a.

        Avântul Dor Mărunt – Şoimii Unirea = 2-1
        Şoimii Unirea – Vulturii Olteniţa = 4-2
        Vulturii Olteniţa – Avântul Dor Mărunt = 1-2

        Clasament final Play-Out

          1 Avântul Dor Mărunt 2 2 0 0 4-2 6p
          1 Şoimii Unirea 2 1 0 1 5-4 3p
          2 Vulturii Olteniţa 2 0 0 2 3-6 0p
          Echipa Şoimii Unirea a rămas în Liga a IV-a deoarece campioana Venus Independenţa a promovat în Liga a III-a.

Cupa României – Faza Judeţeană Călăraşi:

    Semifinale (25 aprilie 2012)

      Dunărea Ciocăneşti – Progresul Fundulea = 3-1
      Venus Independenţa s-a calificat în finală fără joc.

    Finala Cupei României – Faza Judeţeană Călăraşi (23 iunie 2012):

      Venus Independenţa – Dunărea Ciocăneşti = 4-3 (după prelungiri


Liga a IV-a CONSTANŢA

    Campionat:

      Campionatul e împărţit în două serii de 12 echipe. Echipele clasate pe primele şase locuri se califică în Play-Off, celelalte jucând în Play-Out.
      Echipe noi: Steaua Speranţei Siliştea, Vulturii Cazino Constanţa (Seria Vest) şi Viitorul Pecineaga, Viteazu Sinoe Mihai Vitezu (Seria Est)

      Sezonul regulat – s-a desfăşurat între 27 august 2011 şi 7 aprilie 2012.

        Seria Vest

          Etapa a 22-a (ultima) (7 aprilie 2012):

            C.S. Peştera – C.S. Cernavodă = 0-3
            Stiinţa Poarta Albă – Perla Murfatlar = 1-4
            Steaua Speranţei Siliştea – C.S. Mihail Kogălniceanu = 0-0
            Gloria Băneasa – Sport Prim Oltina = 2-2

        Clasamentul final al sezonului regulat – Seria Vest

          1 C.S. Peştera 22 15 3 4 54-23 48p
          2 Perla Murfatlar 22 12 5 5 51-34 41p
          3 C.S. Mihail Kogălniceanu 22 10 4 8 57-51 34p
          4 Gloria Băneasa 22 10 4 8 46-41 34p
          5 C.S. Cernavodă 22 10 3 9 38-31 33p
          6 Vulturii Cazino Constanţa 22 10 2 10 47-41 32p
          7 Sport Prim Oltina 22 9 5 8 46-52 32p
          8 Carvăn Lipniţa 22 8 4 10 48-50 28p
          9 Steaua Speranţei Siliştea 22 5 9 8 27-40 24p
          10 Carsium Hârşova 22 6 6 10 30-46 24p
          11 Dacia Mircea Vodă 22 6 6 10 33-50 24p
          12 Ştiinţa Poarta Albă 22 3 5 14 36-54 14p

        Seria Est

          Etapa a 22-a (ultima) (7 aprilie 2012):

            Viitorul Pecineaga – C.S. Agigea = 0-6
            Viteazu Sinoe Mihai Viteazu – Sparta Techirghiol = 5-1
            Portul Constanţa – Victoria Cumpăna = 3-0

      Clasamentul final al sezonului regulat – Seria Est

          1 C.S. Agigea
          20 18 0 2 96-17 54p
          2 Viteazu Sinoe Mihai Viteazu 20 13 3 4 54-24 42p
          3 Portul Constanţa 20 11 6 3 44-21 39p
          3 C.S.O. Ovidiu 20 12 2 6 89-41 38p
          5 Sparta Techirghiol 20 11 3 6 55-31 36p
          6 Aurora 23 August 20 8 5 7 38-52 29p
          7 GSIB Mangalia 20 8 4 9 44-39 28p
          8 Victoria Cumpăna 20 7 1 12 28-63 22p
          9 Cariocas Constanţa 20 4 0 16 32-54 12p
          10 A.S. Cogealac 20 3 2 15 19-80 11p
          11 Viitorul Pecineaga 20 2 0 18 13-90 6p

      Play-Off

        Ultima etapă (a 12-a, 8-9 iunie 2012)

          Perla Murfatlar – C.S. Agigea = 2-5
          Aurora 23 August – Gloria Băneasa = 3-0 (neprezentare)
          Sparta Techirghiol – C.S. Mihail Kogălniceanu = 2-0

        Clasament final Play-Off

          1 C.S. Agigea 11 10 1 0 38-11 31p
          2 Gloria Băneasa 12 8 1 3 33-21 25p
          3 C.S.O. Ovidiu 12 6 2 4 28-20 20p
          4 C.S. Mihail Kogălniceanu 12 6 2 4 29-19 20p
          5 Sport Prim Oltina 12 5 3 4 28-22 18p
          6 Sparta Techirghiol 12 5 1 6 26-36 16p
          7 Viteazu Sinoe Mihai Viteazu 12 4 3 5 23-23 15p
          8 Portul Constanţa 12 4 2 6 22-27 14p
          9 Perla Murfatlar 11 4 1 6 28-34 13p
          10 Aurora 23 August 12 3 3 6 20-35 12p
          11 C.S. Cernavodă 12 2 4 6 18-28 10p
          12 Vulturii Cazino Constanţa 12 2 1 9 16-33 7p

      Play-Out

        Ultima etapă (a 10-a, 9 iunie 2012)

          Viitorul Pecineaga – Carsium Hârşova = 7-2
          A.S. Cogealac – Dacia Mircea Vodă = 3-0
          Steaua Speranţei Siliştea a stat.

        Clasament final Play-Out

          1 Steaua Speranţei Siliştea 8 6 1 1 35-9 19p
          2 Carsium Hârşova 8 5 0 3 26-18 15p
          3 Viitorul Pecineaga 10 4 2 4 26-19 14p
          4 Dacia Mircea Vodă 8 4 1 3 23-17 13p
          5 Carvăn Lipniţa 8 3 4 1 15-12 13p
          6 Ştiinţa Poarta Albă 8 4 1 3 14-13 13p
          7 GSIB Mangalia 10 3 2 5 18-20 11p
          8 Victoria Cumpăna 10 3 2 5 17-20 11p
          9 A.S. Cogealac 10 1 1 8 8-54 4p

    Cupa României – Faza Judeţeană Constanţa:

      Sferturi (19 iunie 2012):

        Gloria II Albeşti Cotu Văii (Liga a a V-a) – Viitorul Pecineaga = 3-0
        Steaua Speranţei Siliştea – C.S. Cernavodă = 3-1
        C.F.R. Constanţa (Liga a a V-a) – Perla Murfatlar = 5-5 (10-11 după pen.)
        Sparta Techirghiol – C.S. Mihail Kogălniceanu = 4-4 (7-5 după pen.)

      Semifinale (23 iunie 2012) :

        Steaua Speranţei Siliştea – Perla Murfatlar = 2-1 (după prelungiri)
        Gloria II Albeşti Cotu Văii (Liga a a V-a) – Sparta Techirghiol = 2-5

      Finala (26 iunie 2012) : Siliştea

        Steaua Speranţei Siliştea – Sparta Techirghiol = 4-2 (după prelungiri)



Liga a IV-a DÂMBOVIŢA

    Campionat:

      S-au înscris 17 echipe. Ultimele două echipe din clasamentul final vor retrograda in Liga a V-a.

      Ultima etapă(a 34-a, 12 iunie 2012)

        Gloria Corneşti – Voinţa Perşinari = 3-0 (neprezentare)
        Utchim Găeşti – F.C. Conteşti = 11-1
        Luceafărul Dărmăneşti – A.S. Doiceşti = 0-6

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Gloria Corneşti 34 32 1 1 173-22 97p
        2 Utchim Găeşti 34 23 2 9 121-43 70p
        3 A.S. Doiceşti 34 22 3 9 99-37 69p
        4 PAS Pucioasa 34 19 4 11 81-47 61p
        5 Petrolul Târgovişte 34 18 6 10 84-49 60p
        6 Bradul Moroieni 34 18 5 11 77-52 59p
        7 Recolta Gura Şuţii 34 18 3 13 84-63 57p
        8 F.C. Aninoasa 34 16 7 11 76-68 55p
        9 F.C. Conţeşti 34 17 3 14 75-74 54p
        10 Avântul Produleşti 34 15 6 13 65-82 51p
        11 Comerţul Viişoara 34 14 5 15 63-94 47p
        12 Voinţa Perşinari 34 14 4 16 86-76 46p
        13 Tisenmetal Colibaşi 34 13 6 15 53-63 45p
        14 Gaz Metan Finta 34 14 3 17 65-93 45p
        15 Luceafărul Dărmăneşti 34 11 4 19 51-79 37p
        16 Voinţa Comişani 34 6 1 27 65-179 19p
        17 Viitorul Şelaru 34 3 1 30 34-122 7p
        Utchim Găeşti a fost penalizată cu un punct, iar Viitorul Şelaru cu 3 puncte.

    Cupa României – Faza Judeţeană Dâmboviţa:

      Sferturi (9 iunie 2012):

        Tisenmetal Colibaşi – Bradul Moroieni = 0-3
        Publirex Ciocăneşti – Recolta Gura Şuţii = 3-1
        Flacăra Suta Seacă – Utchim Găeşti = 1-3 (meci întrerupt)
        Comerţul Viişoara – Gloria Corneşti = 0-6

      Semifinale (16 iunie 2012):

        Gloria Corneşti – Recolta Gura Şuţii = 6-1
        Utchim Găeşti – Bradul Moroieni = 7-4 (după prelungiri)

      Finala (23 iunie 2012):

        Gloria Corneşti – Utchim Găeşti = 3-0 (la scorul de 2-0, echipa din Găeşti s-a retras de pe teren).



Liga a IV-a DOLJ

    Campionat:

      Prima etapă a avut loc în 06.08.2011 S-au înscris 16 echipe. Campionatul este împărţit în două: sezonul regulat (echipele joacă fiecare cu fiecare câte două meciuri) şi Play-Off (în care se califică primele patru echipe în clasamentul sezonului regulat).
      Echipe noi: Dunărea Calafat, C.S.O. Filiaşi, Victoria Celaru (câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a), Amaradia Melineşti şi GP Craiova.
      Dunărea Calafat s-a retras după prima etapă, iar locul său a fost luat de echipa Dunărea Bechet.

      Sezonul regulat

        Etapa a 30-a (ultima) (28 aprilie 2012)

          Dunărea Bechet – C.S. Apă Craiova = 8-4
          C.S. Işalniţa – F.C. Podari = 1-2
          C.S.O. Filiaşi – Energia Craiova = 1-1

      Clasamentul final al sezonului regulat

        1 C.S. Apă Craiova 28 23 3 2 125-31 72p
        2 F.C. Podari 28 22 4 2 105-19 70p
        3 C.S. Işalniţa 28 18 3 7 73-37 57p
        4 Energia Craiova 27 16 3 8 71-46 51p
        5 Progresul Segarcea 28 14 4 10 83-59 46p
        6 Amaradia Melineşti 28 13 5 10 60-65 44p
        7 Recolta Ostroveni 28 11 7 10 69-60 40p
        8 Victoria Celaru 28 10 7 11 38-43 37p
        9 C.S.O. Filiaşi 26 9 5 12 43-49 32p
        10 F.C. Bradeşti 27 8 8 11 39-54 32p
        11 Viitorul Cârcea 28 5 8 15 40-66 23p
        12 Dunarea Bechet 28 6 5 17 48-130 23p
        13 Stiinta Malu Mare 28 6 4 18 31-79 22p
        14 G.P. Craiova 27 5 3 19 51-85 18p
        15 Avântul Pieleşti 28 3 7 18 36-91 16p

      Play-Off

        Echipele de pe primele patru locuri se califică în Play-Off cu numărul de puncte obţinute în meciurile cu celelalte trei echipe calificate (C.S. Apa Craiova 16p, F.C. Podari 13p, iar C.S. Işalniţa şi Energia Craiova cu câte 3p).

        Penultima etapă (a 5-a, 2 iunie 2012)

          C.S. Apă Craiova – C.S. Işalniţa = 3-3
          F.C. Podari – Energia Craiova = 2-6

      Clasament Play-Off

        1 C.S. Apă Craiova 11 9 2 0 35-15 29p
        2 F.C. Podari 11 7 1 3 31-18 22p
        3 Energia Craiova 11 2 1 8 19-37 7p
        4 C.S. Işalniţa 11 1 2 8 15-30 5p

        Ultima etapă (a 6-a, 9 iunie 2012)

          C.S. Işalniţa – Energia Craiova
          F.C. Podari – C.S. Apă Craiova

        Au promovat în Liga a IV-a: Sic Pan Unirea, Unirea Leamna şi Sporting Rojişte (câştigătoarele celor trei serii ale Ligii a V-a).

    Cupa României – Faza Judeţeană Dolj:

      Sferturi(11 aprilie 2012):

        Sic Pan Unirea (liga a V-a) – Energia Craiova = 6-1
        Vointa Coţofenii din Dos (liga a V-a) – F.C. Podari = 0-3 (la masa verde)
        Tractorul Cetate (liga a V-a) – Victoria Celaru = 2-1(după prelungiri)
        Progresul Mischii (liga a V-a) – Viitorul Cârcea = 1-4

      Semifinale (18 aprilie 2012):

        Tractorul Cetate (liga a V-a) – F.C. Podari = 1-5
        Sic Pan Unirea (liga a V-a) – Viitorul Cârcea = 3-0 (la masa verde)

      Finala (2 mai 2012)

        F.C. Podari – Sic Pan Unirea (Liga a V-a) = 2-1
        Craiova, stad. Extensiv

Liga a IV-a GIURGIU

    Campionat:

      Sezonul regulat:

        S-au înscris 18 echipe. Noutăţile sunt: Spicul Izvoru, Progresul Palanca şi Victoria Falaştoaca. Primele patru echipe în clasamentul sezonului regulat se califică în Play-Off.
        Sezonul de tomnă s-a desfăşurat în perioada 20 august – 3 decembrie 2011 (s-au disputat în 2011 şi două etape din retur). Campioana de toamnă este echipa Nova Force Giurgiu.

        Ultima etapă(a 34-a, 2 iunie 2012)

          A.S. Prundu – Avântul Floreşti = 3-0 (neprezentare)
          Constructorul Bolintin Deal – F.C. Bolintin Malu Spart = 7-3
          A.S. Crevedia Mare – Nova Force Giurgiu = 0-0

        Clasamentul final al sezonului 2011-2012

          1 Avântul Floreşti 34 28 3 3 165-40 87p
          2 F.C. Bolintin Malu Spart 34 27 2 5 132-48 83p
          3 Nova Force Giurgiu 34 24 6 4 115-25 78p
          4 Silver Inter Zorile 34 18 5 11 94-87 59p
          5 Victoria Adunaţii Copăceni 34 18 3 13 104-61 57p
          6 Dragonii Ogrezeni 34 18 2 14 95-72 54p
          7 Viitorul Vedea 34 16 5 13 76-64 53p
          8 Spicul Izvoru 34 15 7 12 71-52 52p
          9 Zmeii Ogrezeni 34 14 5 15 109-105 47p
          10 Progresul Palanca 34 13 4 17 79-93 43p
          11 A.S. Scărişoara 34 14 2 18 90-95 42p
          12 A.S. Prundu 34 12 5 17 68-126 41p
          13 Dunărea Oinacu 34 12 4 18 65-99 40p
          14 Voinţa Slobozia 34 12 1 21 75-118 37p
          15 A.S. Crevedia Mare 34 10 6 18 58-79 36p
          16 Constructorul Bolintin Deal 34 9 2 23 66-117 29p
          17 Victoria Falastoaca 34 7 1 26 58-122 22p
          18 Construct Malu Spart 34 4 5 25 56-179 17p

            Echipele Viitorul Vedea, Dragonii Ogrezeni şi A.S. Scărişoara au fost penalizate cu câte 2 puncte.

      Play-Off :

        Semifinale (6-7 iunie):

          Avântul Floreşti – Nova Force Giurgiu = 3-2
          Bolintin Malu Spart – Silver Inter Zorile = 0-1

        Finala (13 iunie): Bolintin Deal

          Avântul Floreşti – Silver Inter Zorile = 7-0

            Constantin(14′, 76′), Fluerică(17′, 50′, 55′), Voinescu(79′), Dorobanţu(83′)

    Cupa României – Faza Judeţeană Giurgiu:

      Sferturi, (24 aprilie 2012)

        Spicul Izvoru – Construct Bolintin Malu Spart = 3-0
        Avântul Floreşti – Dragonii Ogrezeni = 5-3
        Nova Force Giurgiu şi Victoria Adunaţii Copăceni s-au calificat direct în Semifinale.

      Semifinale, (9 mai 2012)

        Spicul Izvoru – Nova Force Giurgiu = 0-1
        Avântul Floreşti – Victoria Adunaţii Copăceni = 7-6 (după pen.)

      Finala, 26 iunie: Bolintin Vale

        Avântul Floreşti – Nova Force Giurgiu = 4-0

          Dumitrescu(48′), Fluerică(65′, 73′, 75′)



Liga a IV-a GORJ

    Campionat:

      Turul campionatului s-a desfăşurat în perioada 28 august – 4 decembrie 2011. S-au înscris 18 echipe. Ultimele două echipe din clasamentul final vor retrograda in Liga a V-a.

      Ultima etapă (a 34-a, 3 iunie 2012)

        Ştiinta Ceplea – Petrofac Ţicleni = 0-3
        Parângul Sadu – Ştiinta Turceni = 2-4
        Internaţional Băleşti – Minerul II Mătăsari = 2-0

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Petrofac Ţicleni 34 31 2 1 132-26 95p
        2 Ştiinţa Turceni 34 29 5 0 184-21 92p
        3 Minerul II Mătăsari 34 22 5 7 71-37 71p
        4 Vulturii Fărcăşeşti 34 21 4 9 85-67 67p
        5 Unirea Cruşeţ 34 20 3 11 86-56 63p
        6 Internaţional Băleşti 34 17 6 11 60-38 57p
        7 Parângul Sadu 34 15 5 14 86-67 50p
        8 Energetica Tismana 34 15 5 4 72-64 50p
        9 Ştiinta Drăguţeşti 34 15 2 17 65-71 47p
        10 Viitorul Negomir 34 14 4 16 70-68 46p
        11 Ştiinţa Peştişani 34 10 8 16 58-65 38p
        12 Flacăra Roşia de Amaradia 34 10 6 18 58-91 36p
        13 Ştiinţa Hurezani 34 11 3 20 47-87 36p
        14 Inter Bilteni 34 11 2 21 76-130 35p
        15 Petrolul Stoina 34 10 2 22 44-99 32p
        16 Dumbrava Câlnic 34 8 4 22 52-102 28p
        17 Ştiinţa Ceplea 34 6 4 24 25-81 22p
        18 Dinamo Stăneşti 34 5 2 27 30-137 17p

    Cupa României – Faza Judeţeană Gorj:

      Sferturi (28 aprilie 2012):

        Viitorul Negomir – Unirea Cruşet = 0-1
        Petrofac Ţicleni – Ştiinta Hurezani = 3-0 (neprezentare)
        Minerul II Mătăsari – Ştiinta Drăguteşti = 3-2
        Bradul Polovragi (Liga a V-a) – Ştiinta Turceni = 1-2

      Semifinale(30 mai – 6 iunie 2012, tur-retur):

        Unirea Cruşet – Petrofac Ţicleni = 1-0 0-5
        Minerul II Mătăsari – Ştiinta Turceni = 1-2 1-3

      Finala (13 iunie 2012): Mătăsari, stad. Minerul

        Petrofac Ţicleni – Ştiinta Turceni = 2-1



Liga a IV-a IALOMIŢA

    Campionat:

      S-au înscris 14 echipe. Ultimele două echipe din clasamentul final vor retrograda in Liga a V-a, iar cele clasate pe locurile 11 şi 12 vor juca baraj.

      Ultima etapă(a 26-a, 9 iunie 2012)

        Spicul Colilia – Rapid Feteşti = 0-8
        Victoria Mt. Buzău – Viticola Feteşti = 6-0
        Andrias Andrăşeşti – Recolta Gheorghe Lazăr = 2-3

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Rapid Feteşti 26 20 2 4 108-27 62p
        2 Viticola Agrofam Feteşti 26 18 5 3 69-38 59p
        3 Recolta Gheorghe Lazăr 26 16 4 6 83-38 52p
        4 Victoria Amara 26 16 4 6 84-48 52p
        5 Victoria Ţăndărei 26 16 3 7 56-29 51p
        6 Abatorul Slobozia 26 14 3 9 81-55 45p
        7 Victoria Mt. Buzău 26 9 6 11 41-47 33p
        8 Recolta Gheorghe Doja 26 10 3 13 54-72 33p
        9 Voinţa Reviga 26 10 2 14 56-85 32p
        10 Olimpia Brazi 26 8 3 15 71-82 24p
        11 Spicul Colilia 26 7 1 18 29-80 22p
        12 Unirea Griviţa 26 5 6 15 46-64 21p
        13 Juventus Borăneşti 26 6 1 19 39-95 19p
        14 Andrias Andrăşeşti 26 3 5 18 31-86 14p

    Cupa României – Faza Judeţeană Ialomiţa:

      Sferturi (2 mai 2012):

        Unirea Sărăţeni – Viticola Feteşti
        Înfrăţirea Jilavele – Rapid Feteşti
        Victoria Mt.Buzău – Abatorul Slobozia
        Voinţa Maia – Victoria Amara

      Semifinale (16-30 mai 2012, tur-retur):

        Rapid Feteşti – Viticola Feteşti = 3-0
        Voinţa Maia – Abatorul Slobozia = 5-2

      Finala (21 iunie 2012): Axintele

        Rapid Feteşti – Abatorul Slobozia = 3-2



Liga a IV-a ILFOV

    Campionat:

      Prima etapă a avut loc în 27.08.2011. S-au înscris 14 echipe.
      Echipe noi: F.C. Voluntari II, A.S. Ciorogârla, C.S. Ştefăneşti II, A.S. Dărăşti, Viitorul Găneasa.
      Primele patru echipe în clasamentul sezonului regulat se califică în Play-Off.

      Sezonul regulat

        Ultima etapă (a 26-a, 23 mai 2012):

          Progresul Cernica – C.S.O. Bragadiru = 3-0
          A.S. Glina – C.S. Corbeanca = 8-1
          C.S. Dărăşti – Viitorul Dragomireşti Vale = 1-3
          A.S. Ciorogârla – F.C. Voluntari II = 9-2

        Clasamentul final al sezonului regulat

          1 Progresul Cernica 26 22 2 2 121-25 68p
          2 C.S. Corbeanca 26 20 4 2 105-27 64p
          3 Viitorul Dragomireşti Vale 26 16 1 9 79-37 49p
          4 A.S. Ciorogârla 26 15 3 8 77-54 48p
          5 C.S.O. Bragadiru 26 12 3 11 51-40 39p
          6 A.S.C. Măgurele 26 11 6 9 48-61 39p
          7 C.S. Stefăneşti II 26 11 4 11 79-62 37p
          8 A.S. Glina 26 10 4 12 56-78 34p
          9 Codrii Moara Vlăsiei 26 9 5 12 50-56 32p
          10 Voinţa Periş 26 10 2 14 51-80 32p
          11 Viitorul Găneasa 26 9 4 13 52-74 31p
          12 Pescăruşul Grădiştea 26 8 4 14 55-68 16p
          13 C.S. Dărăşti 26 4 4 18 35-95 16p
          14 F.C. Voluntari II 26 2 0 24 28-127 6p

      Play-Off: S-au calificat primele patru echipe din clasamentul sezonului regulat. Ele vor intra în Play-Off cu următorul punctaj: Progresul Cernica cu 3 puncte, C.S. Corbeanca cu 2 puncte, Viitorul Dragomireşti Vale cu un punct, iar A.S. Ciorogârla cu 0 puncte. Toate meciurile se vor disputa pe teren neutru, la Snagov.

        Ultima etapă (2 iunie 2012):

          Viitorul Dragomireşti Vale – Progresul Cernica = 4-5
          C.S. Corbeanca – A.S. Ciorogârla = 7-1

        Clasament final Play-Off

          1 Progresul Cernica 3 3 0 0 11-7 9p
          2 C.S. Corbeanca 3 2 0 1 10-4 8p
          3 Viitorul Dragomireşti Vale 3 1 0 2 7-8 4p
          4 A.S. Ciorogârla 3 0 0 3 4-13 0p

    Cupa României – Faza Judeţeană Ilfov:

      Sferturi (26-30 noiembrie 2012):

        A.S. Ciorogârla – Progresul Cernica = 1-2
        C.S. Popeşti-Leordeni (liga a V-a) – C.S. Corbeanca = 4-5
        Codrii Vlăsiei Moara Vlăsiei – C.S.O. Bragadiru = 7-3
        Speranţa Săbăreni (liga a V-a) – Viitorul Dragomireşti Vale = 4-5

      Semifinale (17-18 martie 2012):

        Progresul Cernica – Viitorul Dragomireşti Vale = 2-1
        C.S. Corbeanca – Codrii Vlăsiei Moara Vlăsiei = 8-0
      Finala (7 iunie 2012):

        C.S. Corbeanca – Progresul Cernica = 9-2


Liga a IV-a MEHEDINŢI

    Campionat:

      Prima etapă a avut loc în 3 septembrie 2011. S-au înscris 19 echipe. Au revenit în Liga a IV-a Termo Severin (sezonul trecut în Liga a III-a), A.S. Baia de Aramă şi Gloria Rogova. Echipele Real Vânju Mare, Coop Vânju Mare şi Kladova Severin au activat sezonul trecut în Liga a V-a. Phoenix Severin şi-a schimbat numele în Phoenix Izvorul Bârzii.
      Campioană de toamnă a fost Minerul Valea Copcii, care a adunat 49 de puncte, cu două mai multe decât Termo Severin şi Pandurii Cerneţi.
      Echipele Termo Severin şi Constructorul Eşelniţa s-a retras în pauza de iarnă, iar Coop Vânju Mare în timpul returului şi vor pierde cu 0-3 toate meciurile pe care le mai aveau de disputat.

      Ultima etapă (a 38-a, 9 iunie 2012):

        Pandurii Cerneţi – Agromec Şimian = 6-3
        Recolta Dănceu – Minerul Valea Copcii = 4-1
        Kladova Severin – Phoenix Izvorul Bârzii = 3-4

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Pandurii Cerneţi 36 32 3 1 118-27 99p
        2 Minerul Valea Copcii 36 29 2 5 157-35 89p
        3 Recolta Dănceu 36 29 2 5 155-40 89p
        4 Phoenix Izvorul Bârzii 36 23 3 10 111-62 72p
        5 A.S. Baia de Aramă 36 22 3 11 105-36 69p
        6 Dunărea Pristol 36 21 3 12 103-73 66p
        7 Real Vânju Mare 36 17 4 15 91-71 55p
        8 C.S. Strehaia 36 16 7 13 72-63 55p
        9 Dunărea Gruia 36 17 3 16 77-65 54p
        10 Blahniţa Pătulele 36 17 1 18 75-81 52p
        11 C.S. Termo Severin 36 16 2 18 113-64 50p
        12 Viitorul Cujmir 36 14 3 19 60-84 45p
        13 Gloria Rogova 36 13 4 19 55-62 43p
        14 Kladova Severin 36 12 1 24 68-123 37p
        15 Coop Vânju Mare 36 11 3 22 57-81 36p
        16 Agromec Şimian 36 9 4 23 47-96 31p
        17 A.S. Corcova 36 7 0 29 46-184 21p
        18 Victoria Devesel 36 5 0 31 37-197 15p
        19 Constructorul Eşelniţa 36 1 2 33 17-173 5p

        Dunărea Gruia, C.S. Termo Severin, Coop Vânju Mare, Victoria Devesel şi Constructorul Eşelniţa s-au retras din campionat.

    Cupa României – Faza Judeţeană Mehedinţi:

      Finala: Turnu Severin, stad. Termo

        C.S. Strehaia – Dunărea Pristol = 3-2 (după prelungiri)

          Preduţa(59′), Pais(86′, 93′) / Seinu(28′), Vasilică(52′)



Liga a IV-a OLT

    Campionat:

      Turul campionatului s-a desfăşurat în perioada 21 august – 27 noiembrie 2011. S-au înscris 18 echipe.

      Ultima etapă(a 34-a, 9 iunie 2012):

        Ştiinţa Drăgăneşti – Viitorul Grădinile = 5-5
        Recolta Stoicăneşti – Gloria Deveselu = 3-0 (neprezentare)
        Ştiinţa Dănesa – Inter Brebeni = 0-3 (neprezentare)

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Viitorul Grădinile 34 28 5 1 128-36 89p
        2 Recolta Stoicăneşti 34 27 4 3 115-33 85p
        3 Inter Brebeni 34 24 2 8 93-33 74p
        4 Unirea Turia 34 23 3 8 109-52 72p
        5 Petrolul Potcoava 34 21 4 9 66-34 67p
        6 Ştiinţa Drăgăneşti 34 19 6 9 91-35 63p
        7 Avântul Coteana 34 19 3 12 96-61 60p
        8 Viitorul Rusăneşti 34 17 3 14 87-79 54p
        9 F.C. Olt Scorniceşti 34 15 2 17 65-62 47p
        10 A.S. Iancu Jianu 34 14 3 17 89-85 45p
        11 Gloria Vişina 34 14 3 17 55-92 45p
        12 Olimpia Rotunda 34 13 3 18 75-75 42p
        13 Vedea Văleni 34 12 4 18 72-87 40p
        14 Recolta Bălteni 34 10 4 20 48-91 34p
        15 Gloria Deveselu 34 10 1 23 47-110 31p
        16 Recolta Urzica 34 5 6 23 40-116 21p
        17 F.C. Balş 34 3 2 29 30-143 11p
        18 Ştiinţa Dăneasa 34 3 0 31 18-100 9p

    Cupa României – Faza Judeţeană Olt:

      Sferturi (7 iunie 2012):

        A.S. Milcov (Liga a V-a) – Recolta Stoicăneşti = 5-0
        Oltul Slătioara (Liga a V-a) – Internaţional Brebeni = 4-5 (după pen.)
        Unirea Bărăşti (Liga a V-a) – Unirea Turia = 1-0
        Oltul Izbiceni (Liga a V-a)– Valea Oltului Cilieni (Liga a V-a) = 5-1

      Semifinale (14 iunie 2012):

        Oltul Izbiceni (Liga a V-a) – A.S. Milcov (Liga a V-a) = 1-4
        Unirea Bărăşti (Liga a V-a) – Internaţional Brebeni = 0-4

      Finala (21 iunie 2012) :

        Internaţional Brebeni – A.S. Milcov (Liga a V-a) = 1-0

          Mitrache(75′)



Liga a IV-a PRAHOVA

    Campionat:

      Turul campionatului s-a desfăşurat în perioada 13 august – 27 noiembrie 2011. S-au înscris 18 echipe.
      Echipe noi: C.S. M. Câmpina, C.S. Vispeşti Blejoi, Petrolistul Boldeşti, Progresul Drăgăneşti, Astra III Ploieşti, Chimia II Vadu Săpat.

      Ultima etapă (a 34-a, 8 iunie 2012)

        Avântul Măneciu – Unirea Câmpina = 1-3
        C.S. Blejoi-Vispeşti – Unirea Urlaţi = 5-0
        Petrolistul Boldeşti – Caraimanul Buşteni = 3-0

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Unirea Câmpina 34 29 5 0 83-10 92p
        2 C.S. Blejoi-Vispeşti 34 27 5 2 108-25 86p
        3 Petrolistul Boldeşti 34 24 3 7 90-31 75p
        4 C.S.M. Câmpina 34 22 4 8 78-36 70p
        5 Avântul Măneciu 34 18 4 12 82-43 58p
        6 C.S. Păuleşti 34 17 7 10 69-50 58p
        7 Progresul Drăgăneşti 34 19 0 15 81-52 57p
        8 C.S. Băneşti-Urleta 34 13 7 14 60-72 46p
        9 C.S. Ceptura 34 13 5 16 64-64 44p
        10 Astra III Ploieşti 34 13 4 17 60-66 43p
        11 Unirea Urlaţi 34 12 6 16 46-69 42p
        12 Dero Ploieşti 34 13 3 18 51-68 42p
        13 Petrolul II Ploieşti 34 11 7 16 43-57 40p
        14 A.F.C. Brebu 34 11 3 20 48-67 36p
        15 Caraimanul Buşteni 34 10 2 22 36-66 32p
        16 Carpaţi Sinaia 34 9 4 21 27-101 31p
        17 Tinereţea Izvoarele 34 6 4 24 42-118 22p
        18 Chimia Vadu Săpat 34 2 1 31 19-92 7p

    Cupa României – Faza Judeţeană Prahova:

      Sferturi (8 mai 2012):

        Unirea Câmpina – Dero Ploieşti = 6-0
        C.S. Blejoi-Vispeşti – Avântul Măneciu = 3-1
        C.S.M. Câmpina – Precizia Breaza (liga a V-a) = 3-2
        Petrolistul Boldeşti – C.S. Păuleşti = 3-2

      Semifinale (22 mai 2012):

        C.S. Blejoi-Vispeşti – Unirea Câmpina = 3-1
        Petrolistul Boldeşti – C.S.M. Câmpina = 1-2

      Finala (16 iunie 2012): Strejnic, stad. Conpet

        C.S. Blejoi-Vispeşti – C.S.M. Câmpina = 4-2

          Bridinel(31′), Catană(32′, 61′), Onuţ(45+1′ pen.) /Budileanu(53′), Miss(65′)



Liga a IV-a TELEORMAN

    Campionat:

      S-au înscris 18 echipe.

      Ultima etapă (a 30-a, 9 iunie 2012)

        Pamimai Videle – Metalul Frăsinet = 2-2
        Viaţa Nouă Olteni – Rapid Buzescu = 2-1
        Voinţa Saelele – Steaua Spătărei = 6-0

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Pamimai Videle 30 21 5 4 79-30 68p
        2 Viaţa Nouă Olteni 30 16 7 7 72-53 55p
        3 Metalul Frăsinet 30 16 6 8 82-34 54p
        4 Voinţa Saelele 30 15 8 7 74-41 53p
        5 Metalul Peretu 30 15 5 10 76-56 50p
        6 Sporting Roşiorii de Vede 30 14 8 8 64-39 50p
        7 Dunărea Zimnicea 30 13 8 9 71-54 47p
        8 Unirea Ţigăneşti 30 12 6 12 58-49 42p
        9 Udinese Uda Clocociov 30 13 3 14 53-49 42p
        10 Flacăra Talpa 30 12 4 14 76-53 40p
        11 Spicpo Poroşchia 30 12 4 14 60-68 40p
        12 Rapid Buzescu 30 10 8 12 63-42 38p
        13 Steaua Spătărei 30 11 5 14 51-74 38p
        14 Ajax Botoroaga 30 11 0 19 54-83 33p
        15 C.S.S. Alexandria 30 5 4 21 49-83 19p
        16 Petrolul Poeni 30 2 3 25 28-185 9p
        Echipele Viitorul Vedea, Dragonii Ogrezeni şi A.S. Scărişoara au fost penalizate cu câte 2 puncte.
        Au retrogradat în Liga a V-a: Ajax Botoroaga, C.S.S. Alexandria şi Petrolul Poeni.
        Au promovat în Liga a IV-a: F.C. Traian şi C.S. Vârtoape (câştigătoarele celor două serii de Liga a V-a) plus câştigătoarea barajului dintre locurile secunde din cele două serii: C.S. Nanov sau Tineretul Ciolăneşti.

    Cupa României – Faza Judeţeană Teleorman:

      Sferturi (18 aprilie 2012)

        Dunărea Zimnicea – Udinese Uda Clocociov = 1-5
        C.S.S. Alexandria – Metalul Frăsinet = 1-3
        Flacăra Talpa – Sporting Roşiori de Vede = 0-6
        Petrolul Poeni s-a calificat direct în semifinale.

      Semifinale (16 mai 2012)

        Metalul Frăsinet – Petrolul Poeni = 10-0
        Udinese Uda Clocociov – Sporting Roşiori de Vede = 2-0

      Finala (16 iunie 2012): Videle

        Metalul Frăsinet – Udinese Uda Clocociov = 2-0



Liga a IV-a TULCEA

    Campionat:

      S-au înscris 15 echipe. Arrubium Măcin a fost exclusă din campionat.

      Ultima etapă (a 30-a, 3 iunie mai 2012)

        Luceafărul Slava Cercheză – Unirea Casimcea = 1-2
        Gloria Agighiol – Săgeata Stejaru = 0-6
        Pescăruşul Sarichioi – Izbânda Hagilarea = 2-3

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Unirea Casimcea 28 24 2 2 127-18 74p
        2 Săgeata Stejaru 28 22 1 5 106-41 67p
        3 Pescăruşul Sarichioi 28 21 2 5 82-31 65p
        4 Izbânda Lătuni 28 21 1 6 87-43 64p
        5 Luceafărul Slava Cercheză 28 18 1 9 79-37 55p
        6 Triumf Cerna 28 18 0 10 78-48 54p
        7 Naţional Somova 28 13 3 12 69-73 42p
        8 Razim Jurilovca 28 13 0 15 70-67 36p
        9 Arrubium Măcin 28 8 3 17 35-61 27p
        10 Progresul Isaccea 28 7 4 17 45-84 25p
        11 Flacăra Mihail Kogălniceanu 28 8 0 20 40-74 24p
        12 Troesmis Turcoaia 28 7 3 18 59-108 24p
        13 Granitul Babadag 28 8 0 20 51-104 24p
        14 Tractorul Horia 28 5 1 22 34-126 16p
        15 Gloria Agighiol 28 6 1 21 32-82 13p

        Arrubium Măcin a fost exclusă din campionat. Gloria Agighiol a fost penalizată cu 6 puncte, iar Razim jurilovca cu 3 puncte.

    Cupa României – Faza Judeţeană Tulcea:

      Sferturi (3/9 iunie 2012)

        Razim Jurilovca – Triumf Cerna = 6-0
        Progresul Isaccea – Unirea Casimcea = 1-9
        Pescăruşul Sarichioi – Naţional Somova = 3-0 (neprezentare)
        Izbânda Hagilarea – Luceafărul Slava Cercheză = 6-1

      Semifinale (13 iunie 2012):

        Razim Jurilovca – Pescăruşul Sarichioi = 3-4
        Izbânda Hagilarea – Unirea Casimcea = 2-2 (4-6 după pen.)

      Finala (24 iunie 2012): Tulcea, stad. Cozma Zaiţ

        Unirea Casimcea – Pescăruşul Sarichioi = 4-1

          Chelariu(7′, 36′), Agafiţei(52′), Chehaia(63′) / Constantin(57′)



Liga a IV-a VÂLCEA

    Campionat:

      S-au înscris 18 echipe. Echipa Dinamo 2007 Râmnicu Vâlcea a fost exclusă din campionat.

      Ultima etapă (a 34-a, 9 iunie 2012)

        Posada Perişani – Victoria Frânceşti = 8-2
        Minerul Ocnele Mari – C.S.M. Drăgăşani = 1-5
        Experţi Popeşti – Flacăra Horezu = 1-2

      Clasamentul final al sezonului 2011-2012

        1 Posada Perişani 34 28 5 1 134-32 89p
        2 C.S.M. Drăgăşani 34 28 5 1 134-19 89p
        3 Flacăra Horezu 34 28 3 3 145-28 87p
        4 A.S.A. Hidroelectra 34 24 6 4 160-27 78p
        5 Minerul Berbeşti 34 24 3 7 120-50 75p
        6 Voinţa Orleşti 34 18 7 9 89-44 61p
        7 Experţi Popeşti 34 17 2 15 91-84 53p
        8 Viitorul Valea Mare 34 16 3 15 64-73 51p
        9 Lotru Brezoi 34 13 7 14 64-63 46p
        10 Unirea Păușești-Măglași 34 12 6 16 55-76 42p
        11 A.S. Şirineasa 34 11 7 16 58-64 40p
        12 Minerul Ocnele Mari 34 10 5 19 55-86 35p
        13 A.S. Creţeni 34 10 6 18 63-82 36p
        14 F.C. Băbeni 34 9 0 25 53-163 27p
        15 Dinamo Râmnicu Vâlcea 34 6 4 23 41-90 22p
        16 Olteţul Zătreni 34 5 3 26 37-122 18p
        17 Victoria Frâncești 34 5 2 27 32-175 17p
        18 A.S. 2009 Popești 34 3 4 29 39-161 13p

        Dinamo Râmnicu Vâlcea s-a retras din campionat in pauza competitionala si a pierdut cu 0-3 toate meciurile din retur.

    Cupa României – Faza Judeţeană Vâlcea:

      Sferturi (16 noiembrie 2011):

        Posada Perişani – Dinamo Râmnicu Vâlcea = 6-2
        Voinţa Orleşti – Voinţa II Orleşti = 7-5
        Unirea Tomşani – C.S.M. Drăgăşani = 1-3
        Flacăra Horezu – A.S. Şirineasa = 7-0

      Semifinale (2 mai 2012, tur-retur):

        C.S.M. Drăgăşani – Posada Perişani = 1-2 2-2
        Voinţa Orleşti – Flacăra Horezu = 1-4 1-7

      Finala (6 iunie 2012, Brezoi):

        Posada Perişani – Flacăra Horezu = 2-1

          Puşcatu(2′), Fistogeanu(23′) / Păun(58′)


Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s